До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Як менше лютитися

Як менше лютитися
Джерело матеріалу:

Є люди, які постійно лютяться. Коли вони за кермом, коли стоять у черзі в магазині, на роботі й, найгірше, коли приходять додому… У щоденних зривах заведено звинувачувати життя в мегаполісі та стрес. Є й інші — вони ніколи не сердяться, незалежно від того, який жах відбувається довкола. Погодьтеся, такий спокій в патових ситуаціях страшенно бісить!

Існує і третій типаж — ті, хто знають «вірне дозування». 

  • «Терпець урвався». 
  • «Як же вона мене дістала!» 
  • «Накопичилося!» 
  • «З мене годі!» 

Фрази з вашого лексикону? Коли день у день, якась побутова дрібниця або ставлення до тебе іншої людини завдають дискомфорт, стається вибух. Великий Вибух.

Період Великого посту змусив нас більшість вірянхристиян замислитися, що є головним, від чого варто відмовитися (причому, не тільки на цей священний час) — це не їжа або секс, а саме гнів. Думаєте, що іноді лютитися корисно? Це потужна емоційна розрядка і навіть мотивація встати на боротьбу з несправедливістю або вилікувати душевну рану. А тепер медичний факт: шість хвилин гніву = шість годин руйнівної дії кортизолу (гормон стресу), який циркулює в крові.

Найчастіше ми зриваємося на близьких. На рівні підсвідомості нам здається, що будь-яка істерика нешкідлива, і навіть після гучного скандалу менше любити нас не стануть. Занурюючись з головою в руйнівний гнів, ви думаєте, що у вас просто немає іншого вибору, і що головний винуватець вашої реакції хтось інший — людина або обставина. Як би не так! 

Злість — це емоційна незрілість.

Хто найчастіше б'є кулаками по столу і тупотить ногами, здригаючись від люті? Вірно, маленькі діти! Коли людина вміє керувати гнівом, то розуміє, що яскраві негативні емоції дають їй цінну інформацію. Безпека під загрозою, хтось перейшов межі дозволеного, або ви самі порушили зобов'язання.

Гнів — контрпродуктивна затія: ми так не отримуємо того, що хочемо, і зазвичай лише посилюємо ситуацію. Які ще потрібні аргументи, щоб менше злитися? А тепер — як це зробити.

А тепер — як це зробити.

Перша і головна порада — щодо меж дозволеного. Так, дуже важливо мати високу самооцінку. Але часто ми звинувачуємо когось за порушення дозволеного, коли в реальності самі встановили невірні межі. Наприклад, ви домовилися з другом пообідати. Але за півгодини до зустрічі він скасовує ланч через невідкладні справи. Рішення — лютитися чи ні — за вами. Може варто просто спокійно попросити його не робити так більше («звузити егоцентричні межі»), а не писати гнівне повідомлення в месенджері й сердитися на приятеля дві доби.

Дивіться більше комедій. Вони розвивають почуття гумору і допоможуть легше приймати різні життєві ситуації.

Беріть участь в доброчинності. Підтягніть емпатію — здатність ставити себе на місце іншої людини. Неймовірно цінна якість! 

Посміхайтеся. Вироблення «гормонів радості» — ендорфінів може відбуватися навіть проти нашої волі. Поставте «нагадувалку» на телефон або включіть будильник: почули сигнал — посміхнулися. Навчіться розпізнавати власні фізичні реакції, щоб вчасно зрозуміти, коли починаєте лютитися (вас кидає в жар або частішає серцебиття) — зупиніться перш, ніж «злетите».

Долічіть до 10. Так, цей найдавніша порада реально працює! Не поспішайте і не забувайте в цей час робити глибокі вдихи й видихи.

Знайдіть альтернативу крику і нервовому зриву. Наприклад, побути наодинці 1 випити чаю; послухати хіп-хоп; відправитися на прогулянку або пробіжку.

Говоріть з кривдником повільно, знизивши тон голосу.

Оберіть стоп-слово. Найдурніше, що просто зараз спадає на думку. Наприклад, «кісточка абрикоса» чи «милий Бред Пітт». Щойно зрозумієте, що лють накочує — скажіть його вголос.

Японська приказка: «Не дозволяйте камінцям накопичуватися в вашому взутті». Якщо ви розумієте, що вам щось починає заважати (поведінка, жести) — не накопичуйте невдоволення в собі, а краще одразу викиньте й обговоріть з «подразником», що саме вас турбує.

Часто за гнівом ховається зовсім інше почуття. Подумайте про те, що вас дратує насправді? Наприклад, за злістю на неуважність партнера можуть ховатися ревнощі. А за ревнощами — низька самооцінка.

Найбільше люди ненавидять закиди. Намагайтеся їх уникати і замінити на почуття розчарування, яке мотивує і змушує змінюватися. Відчуйте різницю!

+4
216
RSS
17:17
+2
Практичні цінні поради!
19:36
+2
Мені подобається японська приказка: не дозволяйте камінцям накопичуватися у вашому взутті.

Випадкові Дописи