До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Як впоратися з душевним болем

Як впоратися з душевним болем
Джерело матеріалу:

Дивний, але такий що працює рецепт, як впоратися з душевним болем.

Швидкий час. Швидка зміна почуттів. Немає місця для проживання болю.

Люди йдуть до психологів часто з однією метою — щоб негайно заглушити біль. Щоб швидше перестати відчувати — і знову бігом, в життя, в роботу, в сім'ю. Як роботи. Щоб жити і не хвилюватися. Щоб жити і не заважали нав'язливі думки. Щоб жити і не відчувати.

Тому що біль — це про почуття. Це показник. Де порушена цілісність, там болить. Де рана, там болить. Де рана, там не може не боліти. Якщо організм живий, він реагує болем на травму, на захворювання, на збій в роботі.

Є вихід: стати кіборгом, тоді не будете хворіти. Взагалі ніколи. Але тоді і захід НЕ буде радувати, і вино не смакуватиме, і кішка не розчулює. Адже це теж — про почуття.

Рана не загоюється моментально. Давайте маззю знеболюючою помажемо. Давайте пов'язку накладемо. Але рана не залікується раніше, ніж спрацюють всі захисні і відновні механізми. Кров не можна примусити згортатися швидше, а клітини — швидше регенеруватися. Все відбувається зі своєю швидкістю і свого часу.

Те ж саме — і з психікою. Їй треба дати відпрацювати всі етапи. Не стримувати спеціально (НЕ розколупувати рану), не прискорювати (мазати один засіб за іншим тут же ж). Треба дати собі відхворіти.

Втрата болить. Розставання болить. Повідомлення з поганим змістом болить. Повідомлення без відповіді болить. Грубе слово болить. Нелюбов болить. Ігнорування болить. Ревнощі болять.

Треба не бігти чи рятуватися, а проживати. Треба хворіти. Як під час грипу, треба відлежатися в ліжку, попиваючи чай з лимоном. Треба приймати цей біль і цей стан. Визнавати і називати те, що відчуваєш. «Так, я ревную». «Так, я боюся її втратити, смертельно боюся». І відчувати. Плакати. Злитися. Виливати гнів. Страждати, розглядаючи фотографії. Писати дурні листи. Можна не відправляти, але писати. Присвятити частину часу тому, щоб прожити біль від ситуації. Побути в ній. Не змазуючи. Не перемикаючись. Не відволікаючись. Спеціально виділити час для усвідомленого проживання болю.

Психіка сама включить захисні механізми. Якщо ви не будете їй заважати, включить. Переболить — і настане апатія, байдужість. Потім прийде спокійне розуміння події. Потім — прийняття ситуації і бажання рухатися далі. Це те, що ви хотіли отримати відразу, негайно, на самому початку.

Розумію, дивний рецепт. Але ви самі знаєте: дія будь-якого знеболюючого закінчується, а рана перестає боліти, тільки коли заживає.

З любов'ю, Лілія Ахремчик, тренер, психолог, коуч

+3
332
RSS
13:32
+3
Дійсно щоб душевна рана загоїлвсь, а людина отримала урок від даної ситуації потрібно час, час для прийняття, аналізу і відповідних висновків
13:37
+2
Так, це працює.
12:55
+2
Грубе слово ранить. Добре слово лікує. Відомо здавна. А от треба ж взяти й обмовити людину, поранити душу. Така рана довго гоїться. Переживати поки не заживе? А от Дзвінка якось радила: вибачити і відпустити. Це мудро…

Випадкові Дописи