Вчені оголосили про зміну орбіти Землі

Вчені оголосили про зміну орбіти Землі
Джерело матеріалу:

Орбіта Землі стискується і розтягується кожні 405 тисяч років під впливом гравітаційних змін з Юпітером та Венерою.

Вченим з Ратґерського університету в США вдалося знайти докази того, що кожні 405 тисяч років орбіта Землі витягується в еліпс через гравітаційний вплив сусідів — Венери та Юпітера, передає Ukr.Media.

Дослідники узяли проби в рифтовому басейні Ньюарк (штат Нью-Джерсі, США) і в Національному парку «Скам'янілий ліс» (штат Арізона, США), датовані пізнім тріасовим періодом, що панував на планеті від 253 до 202 мільйонів років тому. У зразках виявилися мінерали циркону з вкрапленнями магнетиту — кристала, по якому можна судити про стан магнітного поля планети.

Вчені стверджують, що на відміну від інших циклів, цей (відомий, як «цикл Міланковіча», який раніше залишався лише теорією) відрізняється дивовижною постійністю. Кожні 405 000 років зміна сезонів стає надзвичайно інтенсивною, оскільки орбіта досягає свого еліптичного піку. 202 500 років тому клімат на Землі став більш помірним, оскільки орбіта округлюється. Ці зміни впливають на світові екосистеми, виділення вуглекислого газу, впливаючи на еволюцію самого життя.

Вчені припускають, що саме це призвело до великого вибору видів.

«Однак не варто панікувати, на даний момент є більш сильні причини, які можуть вплинути на клімат», — зазначив автор дослідження Денніс Кент.

+2
632
RSS
10:26
+2
Йдеться про періодичне «округлювання» земної орбіти.
12:19
+2
Буду знати й це. Дякую.
14:31
+1
Гарний фільм. Бачила його раніше. Поставте його в нашу рубрику Фільми, з анотацією і вашими враженнями.
А я про це вже виставляла про це відео.

Випадкові Дописи