УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Емоційний шантаж

Емоційний шантаж
Джерело матеріалу:

Що таке емоційний шантаж і як йому протистояти

Маніпуляціям з допомогою емоційного тиску з боку рідних, близьких, колег і друзів найчастіше піддаються саме жінки. Нав'язані їм якості м'якості та здатності «увійти в становище» іншого, змушують йти на поводу у «емоційних шантажистів». Останні часто самі не усвідомлюють, наскільки їхні дії є згубними для відносин.

Розповідаємо, як протистояти подібному тиску.

Як відбувається шантаж емоціями

Головна ознака шантажу — почуття провини, яке несподівано (але так здається лише на перший погляд) з'являється у вас після серйозної, на підвищених тонах розмови з партнером або батьками. Жінки, які звикли жертвувати собою заради інших, особливо уразливі й частіше за інших схильні до цього почуття. Воно стає відповідною реакцією на негативні емоції співрозмовника: сумне зітхання, істерики, погрози (прямі або непрямі), нездійсненні обіцянки, докори, нещирі вибачення, скарги, навмисна закритість, звинувачення.

Все це може бути наслідком вашої безневинної заяви про те, що ви придбали собі нову річ, зібралися йти в гості, хочете взяти творчу відпустку й на час відійти від домашніх справ і таке інше. Занадто емоційні реакції засмучених близьких автоматично здатні викликати у жінки почуття провини і, як наслідок, відмову від своїх бажань, планів… Тим часом, мета такої поведінки співрозмовника — почати маніпулювати вами.

Чому така маніпуляція працює

Багато жінок, які вважають себе розсудливими і проникливими, ловляться на «емоційну вудку» маніпуляторів — зазвичай найближчих людей. Це відбувається тому, що вищеописаний шантаж, як правило, не виглядає таким. Він замаскований, неявний, оповитий туманом. Зрозуміти, що любов і турбота перейшли в маніпулятивні дії, вкрай складно. Виходить, що причина всіх складнощів — відсутність відкритої реакції близьких на ваші дії (слова). Було б набагато простіше, якби вони чесно висловили свої претензії, сформулювали б свої вимоги й очікування.

Як відрізнити шантаж від істинної турботи

Якщо сімейний конфлікт, насправді, був мотивований любов'ю до вас, близька людина зробить наступне:

  • визнає факт наявності конфлікту, проблеми в стосунках;
  • захоче поговорити про те, що сталося, відверто;
  • спробує дізнатися, що ви думаєте, відчуваєте;
  • розпитає про причини вашої відмови робити так, як пропонує вона;
  • запропонує варіанти вирішення проблеми, надавши вам вибір.

Близька людина, який маніпулює вами, буде:

  • намагатися контролювати вас;
  • ігнорувати ваші пояснення, протести, почуття, обставини;
  • доводити, що лише її позиція правильна;
  • не визнає своєї провини;
  • не наважиться на компромісне вирішення проблеми.

Як протистояти емоційного шантажу

Процес протистояння шантажисту складається з декількох етапів, суть яких — ваші здорові міркування.


Перерахуємо всі етапи.

1. Взяти «тайм-аут», «охолонути», піти від суперечки на час. Можна просто вийти з кімнати, або пообіцяти повернутися до розмови через день. Це потрібно для того, щоб обдумати те, що сталося, й ухвалити вірне рішення, без участі емоцій.

2. Детально описати те, що сталося. Зробити це можна буквально — склавши своєрідну розповідь-аналіз на папері. Опишіть, що відчували ви, як поводився співрозмовник, як розвивалася суперечка...

3. Окремо проаналізуйте вимоги співрозмовника. Визначте, що саме в них вам не подобається, а що може бути прийнятним.

4. В результаті ви зможете ухвалити правильне, зважене рішення. Можливо, вимоги вашого «шантажиста» спрямовані лише на те, щоб домогтися від вас незначних поступок. В такому випадку, можна виконати частину цих вимог. Це стане приводом донести до близької людини ваше прохання не чинити так наступного разу і висловити свої побажання в більш прийнятній формі.

5. Якщо ситуація не така проста, краще почекати з ухваленням рішення. Важливо не йти на поводу у страху, не поступатися своїми інтересами, не обмежувати себе. Намагайтеся ігнорувати всякі маніпуляції.

6. Неодмінно потрібно буде оголосити співрозмовнику про своє рішення.


Вирішуючи проблему маніпулятивної поведінки в близьких відносинах, постарайтеся оголошувати про будь-яке ухвалене вами рішення без агресії, м'яко. Поясніть детально, які претензії ви задовольнити готові, а які — категорично ні. Поясніть ваше рішення і, при можливості, запропонуйте компромісний варіант. Пам'ятайте, що відносини, в основі яких лежить емоційний шантаж — недовговічні, нечесні, нещирі, не правильні.

+1
831
RSS
12:26
+2
Коротко і по суті _чудово
18:59
+2
Уникаючи суперечки, можна просто вийти з кімнати . Гарна порада.

Випадкові Дописи