УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Таємниці підсвідомості і осяяння

Таємниці підсвідомості і осяяння
Джерело матеріалу:

Нейробіолог Бахрах — про таємниці підсвідомості й осяяння: 15 вражаючих рекомендацій


Наша нервова система влаштована таким чином, що вигадування чогось нового стимулює центри задоволення. І неважливо, які гени вам дісталися, — творити може кожен.

Молекулярний біолог, нейропсихолог, доктор наук Естаніслао Бахрах розповідає, що є способи, за допомогою яких можна отримувати більше інсайтів-осяянь. Пропонуємо вашій увазі 15 цитат з його бестселера «Гнучкий розум. Як бачити речі інакше і думати нестандартно»:

 1. Коли ми дуже добре знаємо якусь тему, коли у нас величезний досвід, коли ми розуміємо уклад будь-якої дисципліни, в моєму випадку — молекулярної біології, або країни, компанії, сім'ї, з'являється впевненість. І це добре. Але в багатьох випадках знання обмежують розум, заважають дивитися вглиб і шукати різні можливості або відповіді на одне й те саме запитання. В цілому досвід допомагає вирішувати проблеми так само, як ми це робили в минулому, а погляд ззовні, з іншої царини, точка зору непрофесіонала дозволяють знайти нові варіанти вирішення завдання.
 2. Ми можемо повернути здатність до творчості, якщо знову відчуємо себе дітьми. Пабло Пікассо казав: «Кожна дитина — художник. Складність в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку».
 3. Спробувати стати видатним і творчим, не змінюючи спосіб життя, — пустопорожні намагання.
 4. Спробуйте зробити так, щоб кожен день вас дивувало щось нове. Це може бути щось побачене, прочитане або почуте. Наприклад, подивитися по-новому на припарковані автівки, спробувати нову страву в ресторані, по-справжньому прислухатися до колеги по роботі, дійсно його почути.
 5. Записуйте кожен день, що вас вразило і як ви здивували когось. Через кілька тижнів ведення таких записів перечитайте їх. Ви помітите певну закономірність, відзначите теми, які цікавлять більше за інших. Можливо, навіть знайдете царину, яку захочете досліджувати більш глибоко.
 6. Уявіть: ви знаходитеся в далекій країні. Напишіть коротку історію про це місце. Наповніть її емоціями. Як би ви впоралися там з творчим завданням? Перечитайте в пошуках асоціацій і підказок для вирішення вашої проблеми. Уявіть, що ви живете в іншу історичну епоху. Запишіть, як би ви вирішили творче завдання тоді. Перечитайте в пошуках асоціацій.
 7. Якщо ви застрягли на особливо складній проблемі, професор Джон Куніос радить завести будильник на кілька хвилин раніше, ніж зазвичай, щоб подумати над рішенням в ліжку, ще не зовсім прокинувшись. Саме в цей час нас відвідують найкращі ідеї. І не забудьте потім записати їх.
 8. Кращий спосіб виробляти цікаві ідеї — розслабитися.
 9. Формулюючи складну проблему однією фразою з шести слів, ви стимулюєте свою уяву.
 10. Спробуйте одягатися, мити голову і чистити зуби з заплющеними очима. За вечерею спробуйте спілкуватися із співрозмовником тільки очима, без слів. Слухайте музику, нюхаючи квіти.
 11. У будь-який день тижня, виберіть випадковим чином колір. Протягом усього дня шукайте цей колір в усьому, що зустрінете. Виділіть п'ять хвилин і напишіть список всього, що можна поліпшити в тому місці, де ви знаходитесь.
 12. Мислити творчо означає мислити продуктивно. Отже, при творчому підході ми не кидаємося на проблему, озброївшись минулим досвідом, а задаємося питанням: скільки є точок зору на неї, способів її переосмислення і вирішення? Мета — придумати якомога більше відповідей, в тому числі нешаблонних. Репродуктивне мислення позбавлене гнучкості, що стає причиною невдач: рішення, знайдені з його допомогою, в точності повторюють наш минулий досвід або — щонайменше — ззовні схожі на нього.
 13. Придумайте і запишіть 100 варіантів застосування цегли. Ви побачите, що перші 10-20 будуть стандартними, звичними, відомими: скласти стіну, піднятися вище, побудувати гриль, підтримувати книжкові полиці тощо. Наступні 30-50 ідей будуть вже оригінальнішими. По мірі наближення до сотні мозок почне робити додаткові зусилля й виробить більш творчі та нестандартні альтернативи. Щоб цей процес був найефективнішим, потрібно приборкати внутрішнього критика і почати записувати всі ідеї, в тому числі найочевидніші й погані. Перша третина, найшвидше, включатиме в себе старі, однакові ідеї, в другій третині з'являться більш цікаві, а в останній — напевно відкриються несподівані й непрості винаходи, що заслуговують на увагу. Якби ми не поставили собі за мету згенерувати таку велику кількість ідей, ці останні тридцять не побачили б світу.
 14. Чим більше ми пишемо, тим швидше думаємо і тим пластичнішим стає мислення.
 15. Один з найбільш вражаючих і приємних способів розвивати бачення світу з інших перспектив — подорожувати, від'їхати від місць, де ми проводимо більшу частину нашого часу. Коли ми фізично перебуваємо поряд з коренем проблеми, наше мислення автоматично обмежується серією можливих асоціацій. Це може бути корисно для концентрації, але заважає уяві.
+2
523
RSS
13:42
+2
Ну що ж, ось і він — 1000-й (тисячний!!!) блог на Світочі.
_стежу _стежу _стежу
Водночас, у мене в блозі це 558-й допис.
Отже, на теперішній час мій внесок в блогсферу Світоча становить:
(558/1000)х100=55,8%
Таким чином, питома частка моїй блогів в загальному масиві нехай повільно, але неухильно продовжує зростати.
_шкодую _шкодую _шкодую
Іншими найактивнішими блогерами продовжують лишатися:
Дзвінка Сопілкарка — 245 блогів (24,5%)
Анатолій Висота — 65 блогів (6,5%)
_браво _браво _браво
На щастя, в найновішій рубриці — МініДописи, — я не є лідером. І то добре…
_танцюю _танцюю _танцюю
13:43
+2
В цьому матеріалі особливо близьким мені є вислів Пікассо: «Кожна дитина — художник. Складність в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку», — бо я сам завжди казав про свого «внутрішнього хлопчика-мрійника», якого я завжди оберігав, оберігаю й оберігатиму.
_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь
Також сподобалася авторська сентенція №14: «Чим більше ми пишемо, тим швидше думаємо і тим пластичнішим стає мислення», — це ж про письменника й письменницьку працю!!!
_чудово _чудово _чудово
15:52
+2
І я вітаю СВІТОЧАН із тисячним дописом. Я колись теж напишу тут соту статтю, як Тимур тисячну (!).
Нюууу… ТИСЯЧНИЙ допис — це в межах Світоча, у мене ж він далеко не тисячний, а всього лише 558. Давай не перевищувати мої заслуги, у мене до тисячі ще бракує 442
_стежу _стежу _стежу
Навіть з урахуванням інших видів активності (від 178 відео до 3 обговорень і 3 мінідописів) у мене в сумі 778… проявів активності на Світочі — назвемо це так…
15:55
+2
Із цієї статті відмічаю собі: записуйте щодня що ВРАЗИЛО вас і чим ви ЗДИВУВАЛИ інших. Невже щодня таке буває, щоб можна було записати?

Випадкові Дописи