Психологічне айкідо як необхідність для безконфліктного спілкування

Психологічне айкідо як необхідність для безконфліктного спілкування
Джерело матеріалу:

Скажіть мені, будь-ласка, чи є серед читачів хоч одна людина, яка ніколи не конфліктувала вдома, на роботі, на вулиці чи будь-де інде?

Якщо ви саме такий, то раджу вам не витрачати час на прочитання цієї статті, а краще прочитайте якусь іншу кориснішу для вас статтю. Якщо ж ви хоч іноді конфліктували, то дуже рекомендую дочитати статтю до кінця!

З психологічним айкідо я познайомився відносно нещодавно (менше року тому), але з того часу ця техніка стала невід’ємною частиною мого життя.

Отож, давайте не будемо розтягувати і розглянемо, що ж це за чудова техніка і я спробую вам навести кілька прикладів, щоб ви зрозуміли, наскільки це практичний та сильний інструмент.

Психологічне айкідо базується на миттєвому погодженні з аргументами співбесідника і складається з трьох етапів:

  1. Погодження зі співбесідником;
  2. Підсилення аргументів співбесідника;
  3. Пропозиція або запитання про шлях вирішення виниклої ситуації.

Тепер для більш наглядного пояснення наведу приклад.

Чоловік затримався на роботі і прийшов дуже пізно додому, а жінка невдоволено його зустрічає зі словами:

— Ти де ходиш до такої години, ти забув, що ти мав сьогодні мені допомогти по дому?!

А чоловік відповідає:

— Так, я, справді, дуже пізно прийшов додому і зовсім забув про те, що мав допомогти тобі по дому. Більше того, я вже третій день підряд тобі обіцяю прийти швидше і допомогти, але не дотримуюсь слова. Скажи мені, будь-ласка, що я можу зробити вже зараз, щоб виправити ситуацію?

Звичайно, цей діалог, можливо, трішки затягнеться, але якщо ви будете притримуватись описаного принципу, то зовсім скоро розгоріле полум’я дружини погасне і вона щось запропонує для загладження вашої провини або ви запропонуєте щось таке, що її влаштує.

На жаль, в більшості ситуацій діалог відбувається трішки по-іншому. Давайте змоделюємо ситуацію, яка, на жаль, досить типова для сімейних пар. Можливо, ви вже з цим стикались або стикались ваші батьки.

Жінка: Ти де ходиш до такої години, ти забув, що ти мав сьогодні мені допомогти по дому?!

Чоловік: Що ти постійно зі своїми претензіями мене зустрічаєш? Скільки можна мене «пиляти»? Я важко працював на роботі з ранку до ночі, а замість подяки лише звинувачення?

Жінка: Скільки можна мені морочити голову? Ти взагалі негідник. Для тебе робота завжди важливіша!

— Та я ходжу на роботу заради тебе, щоб тоді догоджати! Якби не ти, я б узагалі звільнився з цієї роботи!

— Ах, так це ще я винувата?!.. І т. д.

Ось така розмова може затягнутись надовго, бо обидвоє будуть розмовляти про своє, не слухаючи один одного. І конфлікт буде розгоратись як багаття, в яке підливають бензин. І рано чи пізно це багаття може, навіть, вибухнути, якщо хтось вкине туди цілу каністру з бензином :)

Вам потрібно навчитись погоджуватись навіть з тими звинуваченнями, які для вас неприйнятні, адже це принесе вам хороші плоди в майбутньому і стосунки з людьми будуть набагато кращими.

Пам’ятаєте бравого солдата Швейка? Ні? Тоді обов’язково прочитайте цю книгу: Ярослав Гашек «Пригоди бравого солдата Швейка під час світової війни».

Його можна взяти за зразок для тих, хто хоче оволодіти мистецтвом безконфліктного спілкування. На будь-які образливі запитання або ствердження Швейк погоджувався.

Один із яскравих епізодів книги:

«Шредер зупинився перед Швейком і взявся його розглядати. Результати своїх спостережень полковник резюмував одним словом:

— Ідіот!

— Осмілюсь доповісти, пане полковнику, ідіот! — Відповів Швейк» :)

Ось так ви повинні погоджуватись:

  • вам кажуть «Ти запізнився», ви відповідаєте «Так, я запізнився»;
  • вам кажуть «Ти незграбний», ви відповідаєте «Так, дуже незграбний»;
  • вам кажуть «Ви нічого не вмієте», ви відповідаєте «Так, я абсолютно нічого не вмію! А звідки ви знаєте?» :)

Співрозмовник, який говорить вам неприємні фрази, очікує, що ви будете оправдовуватись і у нього вже про запас є ще кілька аргументів, щоб остаточно вас «добити». А ви раз, і погодились, і опонент вже не знає, що робити і говорити, може бути, навіть, стан невизначеності, тишини, коли співрозмовник підбирає слова, бо те, що він зробив своєю «домашньою заготовкою», вже недоречне. Ви одразу погодились і тим самим обеззброїли людину, яка хотіла ще стільки всього «хорошого» вам сказати :)

Саме тому і була вибрана назва айкідо, оскільки співбесідник отримує перемогу, навіть, не доторкаючись до противника і не вв’язуючись в боротьбу, він просто обеззброює опонента.

Тому користуйтесь, на здоров’я, цією технікою вдома, на роботі, на вулиці, на відпочинку і буде вам щастя :)

Напишіть, будь-ласка, в коментарях, чи випробували ви вже цю техніку на собі? Наскільки ви залишились нею задоволені?

Щиро ваш,
Юрій Холоденко

+2
772
RSS
00:14
+2
Елементи «психологічного айкідо» я застосовував ще зі школи, не знаючи, як це називається. З самим же терміном «психологічне айкідо» зіткнувся, працюючи головредом журналу «РоботодавецЬ»: тоді у нашому часописі вийшло декілька статей про цю методику, дуже корисну (а подеколи незамінну) в ділових переговорах.
Сьогодні в одній дискусії на Ютубі знов застосував «психологічне айкідо» — і знов успішно! Отож поспішаю поділитися цим на Світочі. Корисна штука!
_чудово
01:08
+2
Справді корисна. Я теж користуюся, але рідко. Погоджуйся і стане легше. А чого? бо це веде до ПОРОЗУМІННЯ. Насправді той, хто тобі в чомусь зауважує, має ж рацію. І чекає, що з ним погодяться. Він же не виправдань чекає від тебе. Погодься і суперник сам знайде виправдання для тебе.

Випадкові Дописи