Зупинити зло

Зупинити зло
Джерело матеріалу:

Зло не повинно пройти далі мене. Я дуже люблю цей принцип. І давно намагаюся йому слідувати. Але з цим принципом є одна велика проблема.

У мене так сталося, що півжиття я був достатньо злим, вельми жорсткою і дуже жорстокою людиною — серйозно. І при цьому абсолютно цього не усвідомлював і, звісно, цього не хотів.

Якби тоді мені запропонували підписався під принципом «Зло не повинно пройти далі мене», я б з радістю це зробив, бо був абсолютно впевнений, що цього принципу дотримуюся.

І найжахливіші злочини відбувалися і відбуваються під прапором боротьби зі злом. А найстрашніше зло в цьому світі було скоєно людьми впевненими, що вони роблять добро.

В абсолютній більшості випадків людина, що чинить зло, не усвідомлює цього. А в решті [випадків] — вважає зло необхідним і виправданим.

Я думаю, це відбувається тому, що принцип «Зло не повинно пройти далі мене» легко прийняти в теорії, але щойно справа доходить до практики, до конкретних життєвих побутових реальних ситуацій, все стає набагато складнішим.

Один з найбільших духовних практиків Рабі Гілель сказав якось, що суть духовного шляху, яким він слідує, проста: «Що неприємно тобі, не роби і ближньому своєму. Все інше коментарі». І додав: «Іди і вчись...»

Я тільки нещодавно зрозумів, що це додавання — напевно, найголовніше зі сказаного Рабі Гілелем. Недостатньо просто прийняти принцип «Зло не повинно пройти далі мене». Цьому потрібно вчитися — довго, вдумливо і наполегливо.

Що означає протистояння злу на практиці — це запитання, на яке неможливо не відповісти або відкласти відповідь на потім.

Бо хочемо ми того чи ні, усвідомлюємо ми це чи ні, ми постійно відповідаємо на це запитання. Не словами, а діями, які здійснюємо відносно інших людей і самих себе.

Зло або зупиняється на нас, або ми передаємо його далі.

Це вибір: який ми здійснюємо щотижня, щодня, щохвилини — кожним мейлом, кожною розмовою, кожним рішенням, яке ухвалюємо.

Життя не дає нам в цьому сенсі ні секунди перепочинку.

Ось і зараз — ви дочитаєте цей пост й одразу, одразу знов почнеться.

Чи готові? Почали.

Володимир Яковлєв

+3
624
RSS
20:55
+2
Цей матеріал видався мені незвичайним з двох причин. З одного боку, сумнівно, що він написаний євреєм (якщо судити за певними ознаками). З іншого ж боку — дуже перегукується, мабуть, з найбільш єврейським апостольським посланням — Посланням апостола Якова:

… спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас.

І мало того, пелює до вчення ребе Гілеля!
05:24
+2
Відмічаю: зло або зупиняється на нас, або ми передаємо його далі.
Цікавий текст, але суперечливий. Бо що таке «Зло»? Хірург, який розрізає нарив і випускає гній, робить боляче. Це зло? А той лікар, що дає обезболюючу і жарознижувальну пігулку — це добро? А віддалені наслідки будуть протилежними. І саме їх передбачити найскладніше.
04:50
+1
Дане добро-зло є зрозумілим — усвідомленим та деяке іше зло-добро призначене для повнішого пробудження свідомості — все що проявляється
15:02
+2
Поняття добра і зла дійсно складне по своїй суті, адже часто ми допомагаємо людям свято вірючи що робимо велике добро, бо людина сама не змогла, а насправді… допомагаючи ми забираємо можливість розвитку. І тут постає питання: «Ми дійсно робимо добро?». (звичайно це не у свіх випадках і допомагати людям потрібно).

Випадкові Дописи