Що є найсвітлішим

Що є найсвітлішим
Джерело матеріалу:

Індійська притча

Якось спекотним літнім днем, відбувалася у падишаха таємна нарада. Літні квіти випромінювали сильний аромат і радували серця радників. Падишах наказав принести гірлянди з квітів і роздав їх придворним. Потім вони всі справи закінчили і завели бесіду про квіти. Раптом падишах запитав:

— А що є найсвітлішим?

— Бавовна, — відгукнувся один.

— Вата, — сказав інший.

— Молоко, — відповів третій.

Більшість були за бавовну. Бірбал мовчав, слухав інших. Почекав трохи, а потім вибрав хвилину і сказав своє слово:

— Владико світу! День — ось що найсвітліше; день, що [його] ми бачимо постійно.

— Доведи, що це так, — зажадав падишах.

Бірбал пообіцяв довести завтра.

Другого дня падишах опівдні відпочивав в своїх покоях. Бірбал непомітно пробрався туди і поставив біля порога миску з молоком, а поруч поклав грудку вати. Потім тихенько закрив всі віконниці, вийшов і двері за собою причинив.

Прокинувся Акбар і пішов до сусіднього покою. Тільки-но заніс ногу на поріг, як зачепив миску — молоко пролилося і розтеклося по підлозі. А Бірбал сидів за дверима, чекав, коли падишах встане. Почув він шерех і зрозумів, що все вийшло, як він задумав.

— Хто це тут молоко поставив, вату поклав? Хто віконниці позачиняв? — сердито запитав падишах.

— Покровитель бідних! — відповів Бірбал, а сам заїкається. — Я… я хотів… ви мені веліли сьогодні довести, що день — світлий, отож мені й довелося так вчинити… нічого іншого не залишалося. Якби молоко і вата були світлішими, ви б на них в темряві не наступили. Отож я і кажу, що день найсвітліший за все. Але ж якщо відкрити віконниці та впустити в кімнату денне світло, то темрява одразу пропаде.

Падишах вважав доказ Бірбала вагомим і дав йому нагороду. А вельможі, які твердили, що світліші за все молоко і вата, осоромлені, мовчали.

+3
544
RSS
16:01
+2
День освітлює все, тому денне світло просто не помічають _не_знаю
18:30
+1
Таке помічають, коли раптом його не стає. Так і ЗАСВАТАНА ДІВЧИНА в очах парубків
стає найкращою.
Не тільки для парубків. У жінок те саме — тому вони нерідко «западають» на одружених. Мій улюблений психолог Олексій Капранов добре сказав про це в відео на (2:27): «Ти коли заходиш на базар, то йдеш до того ларька — біля якого черга чи біля якого порожньо?»


Це я на собі відчув, бо щойно ми з Оленою одружились, як я зробився об'єктом пильної жіночої уваги. А до того хоч би якась в мій бік глянула!..

Випадкові Дописи