Як зробити мрію успішним проектом

Як зробити мрію успішним проектом
Джерело матеріалу:

У наш достатньо цинічний час над мрійниками посміюються. Але ж якщо подумати, все на цьому світі починалося з мрії. Завдяки мріям про польоти, у нас є літаки. Мрії про красиві будинки залишили нам прекрасні пам'ятники архітектури. Чиєсь бажання стати великим письменником, художником, музикантом подарувало нам чудові зразки мистецтва. Комп'ютери, соцмережі, мобільні телефони, мода от-кутюр, косметика, ресторани, кіно — все це починалося з того, що у когось з'явилася мрія. Ну, і з того, що він захотів цю мрію зробити реальністю.

Різниця між фантазером і успішною людиною насправді визначається лише одним словом — ефективність. Поки ви відкладаєте свої мрії в довгу шухляду, ви неефективні. Успіх приходить, коли мрія перетворюється на мету.

Як зробити з мрії успішний проект, ми зараз навчимо. 

Нам потрібна конкретика

Від «хочу» до «маю» шлях неблизький, але, як і всі шляхи, починається вын з першого кроку. І перший крок — поставити мету. «Хочу бути худою і щасливою», — це мрія. У цей момент ви уявляєте, як ви, немов гірська лань, біжите по пляжу назустріч комусь там і щасливо смієтеся.

А якщо конкретніше? Худа — це скільки кілограмів вам треба скинути і в який розмір вміститися? Де той самий пляж вашої мрії? А чоловік, в чиї обійми ви падаєте, блондин чи брюнет? Ваш колега, який заграє з вами другий тиждень, підійде?..

Виділіть зі своєї мрії конкретні цілі: схуднути на 5 кілограмів, поїхати в Італію, частіше знайомитися з чоловіками. По ходу справи сміливо викреслюйте те, що не вселяє в вас почуття впевненості.

Чим хороші цілі? Тим, що вони завжди піддаються коригуванню.

Нам потрібно усвідомлення

Часто ми перетворюємо в мрію соціальні установки. Мама дуже хоче онуків і щовечора їсть ваш мозок чайною ложечкою: «Дитинко, тобі вже 30, я в твоєму віці виховувала тебе і твого брата, працювала на заводі». Подруга каже, що щастя в цьому житті без лабутенів неможливо. А комплекси з вашого голодного дитинства, в якому ви мріяли про [ляльку] Барбі, а вам подарували конструктор, нашіптують: «Сиди на цій роботі. Тут стабільна зарплата».

Перечитайте свій список і запитайте себе: «Для чого мені це потрібно? Що я робитиму, коли отримаю це?»

Нам потрібен план

Ну ось, у вас є список конкретних цілей. Або навіть однієї мети. Таке цілком можливо. Якщо ви зрозуміли, що з усього перерахованого раніше вам подобається тільки «схуднути на 15 кілограмів», це теж нормально. Зрештою, один помах крила метелика може перевернути весь світ. Яких мрій можна накрутити, скинувши зайву вагу, — навіть припустити страшно.

Тепер розпишемо, що ж нам треба для того, щоб свою мету виконати. Тричі на тиждень ходити в спортзал? Зареєструватися на сайті знайомств? Закінчити проект і отримати премію? Або знайти підробіток? Будь-яка мета складається з маленьких кроків.

Немає нерозв'язних проблем. Є ті, для яких ви просто не придумали рішення. Спробуйте написати 50 способів для схуднення. І ви побачите, що п'ять з них (як мінімум) спрацюють.

Нам потрібні дедлайни

Дедлайни потрібні обов'язково. Для самодисципліни. Якщо ви запишете собі «піти в спортзал», то ви підете туди колись там. А можливо, взагалі не підете. А може, і не в спортзал, а в ресторан підете… Приблизно на цьому все і руйнується.

А от якщо зайти в спортзал завтра після роботи, щоб про все дізнатися, а після зарплати купити карту — це вже конкретний план.

Також визначте контрольні точки для кожної мети. 2-3 місяці буде досить. За цей час можна зрозуміти, чи в правильному напрямі ви рухаєтеся.

Для прикладу. Якщо ви ходите в спортзал весь цей час, але не скидаєте вагу, може, вам треба відвідати дієтолога, який скорегує ваше харчування? Або якщо ви поставили собі за мету ходити в спортзал, але туди не ходите весь термін, може, ви і не хочете худнути? Є чудова психологічна теорія про те, що зайва вага нам вигідний, щоб звалювати саме на неї всі свої проблеми. То може вам треба спочатку розібратися зі своїми установками, а вже потім планувати спортзал?

Нам потрібна гармонія

Часто, перетворивши мрію на дуже навіть життєздатний проект, ми кидаємо все на півдорозі. І для того є причина. Спочатку захопившись, ми вигораємо. Щоб цього не сталося, побудуйте Колесо сфер життя.

У такій ситуації експерти радять ділити життя на кілька основних сфер: сімейна, соціальна, ділова, фізична і зона особистісного зростання. Ваші цілі мають бути рівномірно розподілені по всіх сферах.

Припустимо, ви поставили собі за мету зустріти чоловіка своєї мрії (бо що ми все про схуднення та про схуднення!). Зареєструвалися на сайті знайомств і щодня тепер бігаєте на побачення.

Тільки от вдома накопичився безлад, подружки лаються, що ви не бачилися вже кілька місяців, на роботі не встигли закінчити важливий проект, бо танцювали в клубі з черговим кавалером до 4 ранку… Це — шлях в нікуди. Тому що головне, щоб ваші мрії робили ваше життя збалансованим, а не перевертали його догори дригом.

+2
677
RSS
21:41
+2
Добре, що в це питання хтось загалом вніс зрозумілість! _чудово
14:43
+2
Спочатку йдуть прості рекомендації ЯК МРІЮ ЗРОБИТИ УСПІШНИМ ПРОЕКТОМ, а потім стає складніше, бо щось заважає. І автор пропонує побудувати колесо сфер життя. Я ось уявляю сферу об'ємною, а колесо більш плоским. І навіть в одній сфері можна помістити безліч коліс. Невдале порівняння. Якщо вже колесо=ЖИТТЯ, то в ньому між спицями є сектори, які можна назвати СЕКТОРАМИ ЖИТТЯ.
Ти колись пропонував назвати його «колесом успіхів»! _соромлюсь
Колесо життя

Випадкові Дописи