Розумники друзів не заводять

Розумники друзів не заводять
Джерело матеріалу:

Дослідження доводять, що розумним людям не властиво заводити друзів


Ні, ви не ізгой в суспільстві, ви просто дуже розумні.

Практично у кожної людини є друзі. Багато чи мало — це вже залежить від ряду обставин і особистих якостей. Безумовно, вміння знаходити спільну мову з будь-ким необхідно, якщо ви хочете мати безліч знайомих. Але з кожним днем ситуація змінюється. Сучасне суспільство диктує свої правила, і ваші здібності до спілкування вже можуть бути не настільки й важливими.

У більшості з нас в ранній молодості було багато друзів. І якщо запитати у будь-якої дорослої людини, скільки знайомих у нього було приблизно п'ять років тому, то вона скаже вам: «Їх було в рази більше, ніж сьогодні». Згодом, список близьких друзів рідшає.

Чому так відбувається? Давайте звернемося до нового дослідження, результати якого були опубліковані в «Британському журналі психології», де йдеться про те, що розумні люди почуваються набагато комфортніше, коли мають меншу кількість друзів.

Провідні дослідники, Сатоши Канадзава і Норман Лі, еволюційні психологи з Англії, виявили, що хоча щастя більшості людей збільшується в залежності від зменшення щільності населення в місці, де вони живуть, ті, хто має високий інтелект, насправді почуваються щасливішими, коли вони не витрачають свій час на пустопорожнє спілкування з друзями.

«Більш розумні люди відчувають нижчу задоволеність життям через часту соціалізацію з друзями», — йдеться в дослідженні.

У статті «The Washington Post» Керол Грем, дослідниця з Інституту Брукінгса, яка вивчає економіку щастя, додала: «Результати також демонструють (і це не дивно), що люди з високим інтелектом і вмінням використовувати його, менш зацікавлені в спілкуванні з іншими людьми, бо вони зосереджені на якійсь іншій мети в довгостроковій перспективі».

Це має сенс. Дуже розумні люди, зазвичай, поглинені власною ідеєю або теорією, яку вони хотіли б втілити в життя через власні винаходи, над якими вони працюють. Дуже розумні люди не хочуть гаяти свій час на спілкування — вони хочуть переслідувати свої цілі. У них є важливіші справи, ніж вислуховувати проблеми друзів або їхні враження від шикарного відпочинку в Італії.

Дослідження демонструє, що мозок наших предків-мисливців і збирачів був прекрасно адаптований до життя в умовах африканської савани, де населення було розсіяно. Причому люди жили в групах, що складалися з близько 150 осіб. Соціальна взаємодія була надзвичайно важливим фактором для виживання, особливо з точки зору співпраці й пошуку помічника, але простір також мав вирішальне значення.

Дослідники вважають, що, можливо, існує невідповідність між тим, як ми еволюціонували, і швидким темпом життя, яким ми керуємося сьогодні. Високорозвинені люди краще адаптуються до сучасного життя, і вони не настільки прив'язані до еволюційних пристрастей людства. Це означає, що у них не так вже й багато потреби в соціальній взаємодії.

Тому, якщо у вас є лише кілька друзів, яких можна перерахувати на пальцях однієї руки, то це не привід засмучуватися. Живіть в тому світі, який приносить вам задоволення і в якому вам комфортно. Найшвидше, ваш інтелект дозволяє вам зайнятися більш важливими справами, а хіба це погано?

+2
589
RSS
12:39
+2
А може, сумнозвісна «атомізація» українського суспільства, любов до життя на окремому хуторі й т.ін. засвідчує, що українці… просто надто розумні?! _стежу _стежу _стежу
12:41
+2
А ще це альтернативний погляд на самотність удвох _сміюсь
14:55
+2
Отже науково доведено, що там більше щастя, де менша щільність населення. Місто не має перспективи, а село, особливо РОДОВІ МАЄТКИ — мають.
В родвих маєтках, на мою думку, люди будуть жити в дитинстві, коли є важливим навчитися взаємодіяти з природою, і в зрілому віці, десь після 50-60 років. А от молодь переважно потребує більшої кількості контактів.
Мені вже «після 50-ти», проте я все одно потребую неабиякої кількості контактів. Отже, все ще залежить не тільки від віку, але й від роду діяльності також.
04:53
+2
А віртуальні контакти?
Віртуальні контакти — річ особлива, про них мова окрема. Бо доки віртуальні контактери не візуалізувалися, то кожен з них контактує не з реальною людиною, а з образом в своїй власній голові. От саме тому всі інтернет-юзери й відзначають особливим чином момент візуалізації!
Фраза «Сьогодні я візуалізувався з NN» + спільна фотка
— це слід розуміти так, що сьогодні я зустрівся з реальною людиною і звірив свої попередні віртуальні враження з реальними.
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь

Випадкові Дописи