До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Як навчитися сміятись над собою

Як навчитися сміятись над собою
Джерело матеріалу:

З жартом, посмішкою і щирим сміхом жити взагалі простіше. А якщо людина вміє сміятися не тільки над іншими, а й над самою собою, це їй серйозно допомагає пережити неприємності, негаразди і власні помилки. Давайте розберемося, чи справді корисно вміти сміятися над собою і чи можна цьому навчитися.

Над ким смієтеся?

Деякі читачі можуть заперечити — навіщо сміятися над самим собою, коли вистачає «доброзичливців», які зроблять це замість нас? Насправді, самоіронія — це прекрасний захисний механізм. Він захищає нас...

  • від власних помилок. Деякі люди довго «гризуть» себе за кожну свою помилку або навіть незручну ситуацію, в яку вони потрапили. Це вічне почуття провини заважає щасливо жити, негативно впливає на душевний стан, а іноді навіть на здоров'я. Сміх допомагає людям переживати власні промахи. Ну так, по-дурному вчинив. Нехай навіть десь виглядав безглуздо. Але якщо подивитися на ситуацію з боку, це ж просто смішно!
  • від надмірної уразливості. Люди, які не вміють сміятися над собою, бувають вкрай образливими. Будь-яке неакуратне слово або жарт на їхню адресу може серйозно зіпсувати їм настрій на весь день або навіть на тиждень. Спілкуватися з такими людьми непросто — треба весь час стежити за словами. Тому у них часто не надто багато друзів. А от із самоіронічними людьми, навпаки, спілкуватися легко і приємно. Вони можуть перетворити будь-яку ситуацію на жарт і самі не проти посміятися над собою.
  • від чужих образливих жартів. З іншого боку, самоіронія захищає нас і від чужих жартів. Якщо людина зробила якусь дурницю і негайно посміялася над собою, вона таким чином немов «позбавляє роботи» оточуючих гумористів. Підколювати людину, яка сама над собою сміється, дуже непросто і багатьом не цікаво. Я якось спостерігала за ситуацією, коли офіціантка з гуркотом впустила тацю і розбила посуд. З боку відвідувачів почувся сміх і їдкі коментарі, на що дівчина незворушно відповіла: «А що вас дивує? Я так щочетверга роблю». Після цього всім стало смішно і нікому не образливо.
  • від хворобливого визнання провини. Я все частіше помічаю, що для багатьох найскладніше — визнати свою провину. Через це дріб'язкові сварки перетворюються в затяжні конфлікти і нескінченні образи. Іронічне ставлення до самого себе дозволяє простіше ставитися до цього, допомагає оцінювати свою поведінку більш об'єктивно і не псувати хороші відносини з людьми.

Чи можна цьому навчитися?

Є такий вислів: «Щоб сміятися над собою, треба себе перерости». Давайте подумаємо, що воно означає, і як навчитися сміятися над собою.

Патологічна боязнь виглядати смішним — наслідок комплексів і проблем із самооцінкою. Нам здається, що жарти і сміх принижують нас в очах оточуючих. Насправді, це не так. Якщо ви продемонструєте вміння сміятися над собою, це покаже вас зрілою і гармонійно розвиненою людиною. А ті, хто бояться будь-якого слова на свою адресу, лише оголюють власні комплекси.

Мені завжди було цікаво спостерігати за дівчатами, для яких сміх над собою — це форма кокетства. «Це могло статися тільки зі мною!» — самовдоволено заявляють вони, розповідаючи якусь курйозну ситуацію зі свого життя. Вони настільки впевнені в собі, що навіть свої недоліки і помилки вважають чарівними рисами і з гордістю про них розповідають.

Отож для того, щоб навчитися сміятися над собою, непогано для початку попрацювати з самооцінкою.

Пропоную ще декілька порад:

  • Постарайтеся побачити ситуацію з боку. Є такий психологічний прийом: уявіть, що ви дивитеся на цю ситуацію з вікна сусіднього будинку.
  • Необов'язково відразу привселюдно сміятися над собою. Почніть виховувати самоіронію у власних думках. Допустивши якийсь промах, не поспішайте сварити себе, а посмійтеся над власною помилкою. Згодом ви звикнете до такого способу думок.
  • Спостерігайте за дітьми, беріть з них приклад. Вони не бояться виглядати нерозумно або смішно, із задоволенням клеять дурня, зображують щось і зовсім не соромляться цього. Можливо, і вам не завадить трохи дитячої безпосередності?
  • Розвивайте уяву. Багато дратівливих ситуацій починають виглядати весело, якщо підключити фантазію. Наприклад, мені штовханина в метро перед заходом на ескалатор нагадує зграю пінгвінів, які ходять повільно, практично тупцюють на одному місці, але неодмінно розгойдуються з боку в бік.
  • Щоранку посміхайтеся своєму відображенню в дзеркалі. продемонструйте самій собі мармизи. І з таким несерйозним настроєм виходьте з дому.
  • Визнайте свої недоліки, змиріться з ними. Досконалих людей не буває, і нескінченне прагнення недосяжного ідеалу може зіпсувати людині життя. Багато наших недоліків — це продовження наших достоїнств, і саме вони роблять нас індивідуальностями.

Катя Кожевнікова

+1
618
RSS
01:13
+2
Самоіронія — це і справді корисно! _сміюсь _чудово _сміюсь
04:06
+2
Ну й розумниця ж ця Катя! Самоіронія — це прояв роботи Душі. Це ніби самоприниження ще й спосіб звернути на себе увагу
_сміюсь Ух ти! _сміюсь
04:10
+2
Виправ: А ті, хто боятЬся…
Дякую, виправив! _чудово

Випадкові Дописи