Ще є час

Ще є час
Джерело матеріалу:

Індійська притча

У маленькому містечку жила сім'я, де дружина цілими днями просила чоловіка хоча б трохи часу приділяти молитві й шануванню Господа, але чоловік відмовлявся, кажучи, що у нього на це заняття немає часу і що доречніше робити це в старості, коли настане заслужений відпочинок від турбот про їжу сім'ї та з'явиться багато дозвілля. Богобоязливу дружину ця відповідь анітрохи не втішала, і вона чекала доброї нагоди для того, щоб її заклик був почутий.

Тим часом чоловік тяжко захворів і на кілька тижнів виявився прикутим до ліжка. Лікарі прописали йому ліки, які він мав приймати тричі на день. Ліками розпоряджалася дружина; вона тримала все у себе і не дала чоловікові жодної пігулки! Її впертість бісила його, він вимагав ліків, але вона була твердою у своєму рішенні. Нарешті чоловік спитав:

— Ти що, замислила вбити мене?

Дружина відповіла:

— Почекай, почекай, навіщо поспішати приймати ліки? Нехай хвороба сильніше себе проявиться; звідки це нетерпіння? Не поспішай, ще вистачить часу — адже так ти зазвичай говорив, коли я просила тебе молитися і повторювати ім'я Бога?

Чоловік зрозумів, наскільки дурною була його позиція, він змінив її і вилікувався від обох видів хвороби.

+2
509
RSS
10:53
+2
Жорстоко, але справедливо…
12:30
+2
Тимуре, а ти виконуєш ЗАПОВІДЬ — 4?
_не_знаю Звісно, що ні! _не_знаю
P.S. Вибач, був зайнятий — тепер даю розгорнуту відповідь. Спираючись на статтю про шабат, це є:

1. Примирення з самим собою
2. Мир між людьми
3. Мир з природою
4. Мир між Богом і людьми

Суть шабата

У мене є патологічна проблема з п.2, оскільки моя родина шабату не дотримується. Отже, неможливо, наприклад, виконувати все, що пов'язане з вчерею в шабат — а це його суттєва частина.
_не_знаю
Далі, є проблема з п.3 — бо я готую їжу на сім'ю, яка не дотримується шабату. Якщо ж почну дотримуватися п.3 — автоматично матиму конфлікт по п.2.
_не_знаю
Нарешті, наша держава не створює умов для дотримання шабату по всіх пунктах, періодично роблячи «чорну» суботу — як-от завтра. Знов-таки, навіть в теперішньому стані я мушу приготувати на дружину і/або дочку сніданок та обід в «чорну» суботу… Отож мене завжди тішать твердження, що «владу в Україні захопили євреї». Якби так було, то виконання Четвертої заповіді було б виведене в ранг закону.
_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
Отже, виконання Четвертої заповіді для мене ніяким чином неможливе. Я гадав, ти це розумієш, отож твоє запитання мене здивувало. Наполягання ж на моєму баченні проблему негайно спричиняє конфлікт з мамою, дружиною або дочкою (чи з усіма разом) зі звинуваченням мене в сектантстві, ідіотизмі, мракобіссі тощо. Тому виконання п.2 («мир між людьми») для мене — це навпаки недотримання шабату!
17:24
+2
Одна з бабусь дружини, а саме Ганя (померла в 1987 р.?), коли була дівкою, то служила в євреїв. Саме в суботу вона готувала й напувала єврейську родину чаєм.
Родини, де нема челядників-неєвреїв, роблять по-іншому: готують їсти на день наперед таке, що не треба розігрівати, або тримають їжу в термосах. А так… Щоб шабат був у всієї родини, треба, щоб у когось його не було!

Випадкові Дописи