Якби я був психологом!..

Якби я був психологом!..

Будемо вважати, що в матеріалі "Зодіак і юнгіанські архетипи" були вдало суміщені дві системи психологічних характеристик людини:

  • зодіакальний солярний гороскоп
  • архетипи Юнга

Виникає питання: а що з цим робити далі, як працювати з такою системою?! Адже психологічний портрет людини не вичерпується ні «чистим» солярним гороскопом, ані «чистими» юнгіанськими архетипами.

При складанні натальної карти враховується вплив на людину не тільки Сонця, але й інших планет, їхнє розташування в астрологічних домах та багато інших факторів. В результаті психологічний портрет людини, який читається за натальною картою, може значно відрізнятися від чистого «солярного» портрету тієї ж людини.

Так само реальні люди навряд чи являють собою «чисті» юнгіанські архетипи. Найшвидше, кожна реальна людина буде «трішечки» Правителем, «трішечки» Героєм, «певною мірою» Коханцем, «частково» Славним малим і т.ін. Вся проблема лише в одному: якою саме мірою?.. 

На мою думку, як і при з'ясуванні соціонічного типу людини використовуються спеціальні тести, мають існувати також інші тести, спрямовані на з'ясування персонального набору архетипів, що характеризують кожну конкретну людину. Просто я не фахівець із юнгіанської психології, інакше б неодмінно розшукав такі тести...

А якби їх навіть не існувало — варто було би попрацювати над складанням таких тестів! Результати тестування кожної окремої людини можна було би заносити на кругові діаграми, аналогічні "колесам життя", про які нам розповідала якось Дзвінка Сопілкарка. Ось як міг би виглядати шаблон для фіксації результатів тестування:

А ось як виглядав би персональний психологічний портрет людини, «розкладений» на юнгіанські архетипи:

Переваг в такому підході дві:

  1. з отриманими завдяки такому підходу результатами вже можуть працювати науковці (класифікувати, аналізувати, обробляти, узагальнювати тощо)
  2. такі результати можна співвідносити з астрологічною характеристикою людини (для початку з солярним гороскопом, по мірі відпрацювання методики — можливо, з натальною картою)

А тоді можна домогтися того, на що давно вказував друг Анатолій Висота: поставити астрологію на наукову базу, ключем до чого саме й буде суміщення знаків зодіаку з юнгіанськими архетипами людини!


UPD: Після консультацій з Анатолієм Висотою та Дзвінкою Сопілкаркою я замінив «Славного малого» на «Свого хлопця» на двох найважливіший малюнках — на «стиковочному» і на бланку. На конкретному прикладі кільцевої діаграми та на заставці залишився старий варіант. Також зараз поміняю діаграму і назву архетипу в попередній статті.

+2
772
RSS
01:51
+2
Власне, це деякі мої міркування в розвиток теми суміщення Зодіаку з юнгіанськими архетипами. _соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь
06:54
+2
Славний малий — це калька з російської СЛАВНИЙ МаЛИЙ. Треба шукати український відповідник.
07:00
+2
Може краще КОЛЕКТИВІСТ? Адже по суті — це людина веселої вдачі.
Це скоріше «свій хлопець», бо він не завжди є в колективі, але всюди є своїм.
"Свій хлопець" годиться _чудово
"Славний малий" — термін, запозичений з матеріалу Дзвінкої Сопілкарки "Які бувають архетипи". Ну так, це «калька» з російської, мені це також вухо ріже. Але ти, зазвичай надто чутливий до русизмів, не акцентував увагу на тому — отож я й залишив цей термін недоторканим.
14:16
+2
UPD: Після консультацій з Анатолієм Висотою та Дзвінкою Сопілкаркою я замінив "Славного малого" на "Свого хлопця" на двох найважливіший малюнках — на «стиковочному» і на бланку. На конкретному прикладі кільцевої діаграми та на заставці залишився старий варіант. Також зараз поміняю діаграму і назву архетипу в попередній статті.
19:20
+2
От і добре.
От як гарно працює колективний розум.
Мені «славний малий» теж вухо різало, але я сама ніяк не могла підібрати відповідний переклад. Треба і моїй статті зміти.
20:51
+2
Помітив ще, що ВСІ назви архетипів подані в чоловічому роді? Це є явна ДИСКРИМІНАЦІЯ жіночого роду!
А може подавати назви у множині? Герой — ГЕРОЇ Або безособова якась форма, наприклвд, ГЕРОЙСТВО.
Цікаве питання!
В Зодіаку з 12-ти знаків 7 тварин (власне, тому він і зветься «Зодіаком» — в перекладі з грецької ζῳδιακός κύκλος означає «звірине коло»), 2 явні чоловіки, 1 пара близнят-чоловіків, 1 дівчина та 1 предмет.
В азійському гороскопі з 12-ти тварин половина — насправді жіночого роду й чергуються з чоловічими. Жіночі знаки відповідають непарним рокам:
— корова (а не бик)
— кішка/крольчиха (а не кіт/кролик)
— змія
— коза/вівця
— курка (а не півень)
— свиня (а не кабан)
Але назви архетипам дав Карл Густав Юнг — до нього і пред'являй претензії! А називати архетип «Герої»… Я не можу порівняти себе з Юнгом, отож не вважаю себе в праві виправляти цього великого вченого.
_не_знаю
Юнг жив давно. Тоді ще небуло гендерної рівності, тому в його класифікації є тільки чотири жіночих архетипи.
Юнг помер 6 червня 1961 року — всього лише 57 років тому. Не так давно це відбувалося… _вибачаюсь
57 років — це дуууууууже багато для сучасного мінливого світу.
Про справжню рівність між чоловіками і жінками заговорили тільки після сексуальної революції 1968-69 років. Юнг до неї не дожив.
А в середині 50-х в Америці дівчаткам давали хорошу освіту тільки для того, щоб вдало видати заміж. Ілюстрацією цього є гарний фільм з Джулією Робертс "Усмішка Мони Лізи"
06:47
+2
1953 рік. Дякую, Дзвінко.

Випадкові Дописи