​Архетипи жінки

​Архетипи жінки
Джерело матеріалу:

Ця стаття розповість про чотирьох жіночих архетипах, виділених відомим психологом Карлом Юнгом. Ви дізнаєтеся про характерні риси кожного типу, в якому можна спробувати пізнати себе.

Існує безліч класифікацій типів, а точніше архетипів жінок. Всі вони ототожнюють жінок з яким-небудь чином. Найбільш популярною сьогодні є класифікація Юнга, виділяє 4 жіночих архетипу. Про те, що це за архетипи – далі у статті.

АРХЕТИПИ ЖІНОК ЗА ЮНГОМ

Тип перший: Принцеса. Його Карл Юнг ввів в список жіночих архетипів першим. Залежна від думки оточуючих, схильний ідеалізувати навколишній світ, часто проявляє інтерес до мистецтва. Типовим прикладом такого архетипу є Джульєтта.

Але у цього архетипу є і оборотна сторона, частіше обозначающаяся як «Паскудне дівчисько». Класичним прикладом такого способу є співачка Земфіра. Унаслідок меншої фортуни, схильна до заперечення будь-яких авторитетів. Часто має багато партнерів, але все одно чекає свого принца. У той же час, вона любить помріяти.

Тип другий: Жриця. Така жінка часто схожа на Мері Поппінс. Поспілкувавшись з такою жінкою хоча б годину, ви ніколи не забудете її. Жриці втілюють у своєму характері всі риси істинно жіночності: інтуїцію, чутливість, м’якість і спокій. Таких жінок люблять усі, навіть в незалежності від того як вони виглядають і жриці відповідають світу тим же. «Паралеллю» такого способу є Відьма. Таким жінкам властива холодність, розважливість, жорстокість і здатність до зваблюванню людей у власних інтересах.

Тип третій: Мисливиця. Ця жінка прагне зробити кар’єру, не особливо піклуючись про те, що відбувається у неї вдома. Любить і вміє в усьому випереджати чоловіків. За характером – стримана і практична.

Негативна сторона такого архетипу – Амазонка. Такі жінки прагнуть, у що б то не стало зайняти керівний пост. Феміністка, просто обожнює заподіювати біль чоловікам, яких незмінно вважає нижче себе.

Тип четвертий: Господиня. Це – жінка-домувальниця. Вона гостинна, любить будинок і затишок. Буквально випромінює любов і турботу, любить і вміє слухати.

Протилежністю в даному випадку є Жахлива мати. Типовий приклад такої матері – гиперзаботливая єврейська матуся або навпаки – холодна, байдужа мати. Любить всіх, завжди і всьому вчити, причому доводячи своє вчення до тиранії.

Ось ми і розібралися з жіночими архетипами по Юнгу. Ви вже зрозуміли, як якогось з них належите?

+2
3862
RSS
Юнг жив давно. Тоді ще небуло гендерної рівності, тому в його класифікації є тільки чотири жіночих архетипи.
12:54
+2
Дякую, Дзвінко.
Повторюю, що все це відбувалося не так вже й давно: Юнг помер лише 57 років тому. Присутній на Світочі друг Анатолій значно старший, отож коли Юнг помирав у своїй Швейцарії, він був ще запальним радянським юнаком!..
_вибачаюсь
13:35
+1
Особисто я віддаю перевагу іншій класифікації:
— Дівчинка
— Господиня
— Коханка
— Королева

В ній також 4 жіночі архетипи ("іпостасі"), тому ця система ідеально стикується з моєю власною теоретичною розробкою — «квадратурою» художнього твору:


В підсумку це дозволяє мені легко комбінувати різні архетипи в різних пропорціях з метою створення різних жіночих образів.
_добре
Існують також інші класифікації. наприклад, індійська:
— Лакшмі
— Сарасваті
— Калі/Дурга


Або за 5-ма стихіями:
— Земля
— Вода
— Вогонь
— Повітря
— Ефір
Однак з «квадратурою» твору вони стикуються погано.
_не_знаю
Юнгіанська класифікація має дві переваги:
1. тут також 4 архетипи — отже, ця система добре стикується з «квадратурою» твору;
2. окрім 4-х архетипів, тут є ще 4 «тіні» — отже, практично тут представлені 8 "іпостасей"!

Отож юнгіанську систему треба брати на озброєння, дякую!
13:45
+1
До речі, існує ще одна «квадратурна» система класифікації жіночих архетипів — картярська, за темпераментами:

Якось вона має бути пов'язана з картами Таро!..
_підморгую _підморгую _підморгую
22:18
+1
По ходу розклав юнгіанську класифікацію на 8 карток — 4 архетипи + 4 «тіні»:

_чудово Ще раз дякую! _чудово

Випадкові Дописи