До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Притча: поспішай повільно

Притча: поспішай повільно
Джерело матеріалу:

— Учителю, чому ви не даєте мені більше завдань, тоді як інші отримують мало не кожен день нові? — запитав учень Вчителя.

— Я відповім тобі, але тільки не зараз. Зараз давай пообідаємо.

Учень погодився, тим більше що він був голодний.

— Тільки дозволь мені самому тебе годувати?

Учневі це здалося дивним, але, тим не менш, він погодився, думаючи, що так Вчитель виявляє до нього більше уваги, ніж до інших учнів.

Принесли їжу. Вчитель набрав ложку смачного, ароматного і соковитого плову і підніс її до рота учня, який з апетитом почав їсти казкову страву. Від задоволення він захитав головою, закрив очі та хотів було в захопленні похвалити вміння кухаря, але як тільки він відкрив рот, щоб сказати: «Вай, вай, яке це смачно», як чергова ложка опинилася у нього в роті. Він почав пережовувати, але, не встигнувши дожувати, його рот поповнився ще однією ложкою чудової страви. Він жував все швидше і швидше, і, незважаючи на це, ложка з пловом все частіше і частіше виявлялася у нього в роті навіть перш, ніж він встигав прожувати попередню.

Нарешті учень не витримав і з повним ротом сказав:

— Ми що, кудись поспішаємо? Чому ви наповнюєте мій рот перш, ніж я встигну прожувати і насолодитися смаком цього чудового плову? Невже не можна їсти не поспішаючи, за приємною бесідою?

— Можна, але ж тобі так подобається, — сказав учитель.

— Мені? Ви що? Хто вам це сказав?

— Ти сам півгодини тому.

— Я? — здивовано запитав учень.

— Ну, не я ж просив давати тобі уроки, коли колишні ще не пережовані і не засвоєні тобою. Давати тобі нові завдання, перш ніж ти виконаєш і засвоїш попередні, все одно, що наповнювати їжею повний рот. Не квапся набирати багато завдань і не поспішай виконувати їх. «Поспішай повільно», казали древні, щоб не прогавити життя. Виконуй їх з радістю і старанністю, а не з поспіхом. Не перетворюй життя в гонитву. Відчуй смак життя і насолоджуйся ним!

+2
317
RSS
Напевно, я втомилася, і моя підсвідомість наказує мені пригальмувати _зупиняю
18:07
+2
Так і є, Дзвінко. То перепочинь трохи десь на галявинці. Полюбуйся кінчиком травинки. Розітри між пальцями любисток. Пожуй стебло деревію. Послухай щебіт пташиний і прийде спокій та де й подінеться твоя втома.
19:16
+1
_сміюсь _сильно_сміюсь _сміюсь Так, поспішати не треба!!! _сміюсь _сильно_сміюсь _сміюсь

Випадкові Дописи