УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

​Як почати виконувати задумане прямо зараз?

​Як почати виконувати задумане прямо зараз?
Джерело матеріалу:

Прості поради, які допоможуть нічого не відкладати на завтра

У новорічну ніч ви загадали найзаповітніше бажання, а вже на наступний день склали список планів на рік, закріпивши це мудбордом, який тепер висить на найвиднішому місці у вашій квартирі? Схоже, ви дійсно налаштовані перевернути гори. Та тільки цей запал дуже швидко пропадає, а навіть найнезначніші справи ви відкладаєте на потім, аргументуючи це втомою або невідповідним часом. Але в очікуванні «того самого» моменту можна забути про всі свої бажання і знову зануритися в рутину, розгубивши всі натхнення. Ми розповімо, як перемогти прокрастинацію і почати виконувати задумане прямо зараз.

Що таке прокрастинація?

Для початку варто нагадати значення цього страхітливого слова. Прокрастинація — схильність до того, що ви постійно відкладаєте навіть найважливіші і термінові справи на потім. У підсумку ви або зовсім їх не виконуєте, або завершуєте, але абияк і в екстремально короткі терміни. Прокрастинація має властивість прогресувати, тому чим раніше ви почнете боротися з нею, тим менше шансів здобути славу ще однієї жертви цієї епідемії 21 століття.

З чого почати?

Зі списку. Навіть якщо він у вас вже є, краще пропрацювати його ще раз. Причому це стосується не тільки глобальних планів і бажань, але і щоденних справ. Чим частіше ви заглядаєте в список, тим краще. Деякі психологи навіть радять записувати плани на диктофон і прослуховувати дорогою на роботу.

Починайте з того, що вам найбільше не хочеться робити або здається незначним. Тут важливо пам'ятати, що потім всі ці «не дуже важливі справи» накопичуються і перетворюються на величезну груду, яка буде на вас тиснути. Найкраще виконати одну неприємну справу вранці, коли ви ще повні сил, тоді інші справи можуть видатися вам набагато простішими, і ви швидше з ними впораєтеся.

Як зробити перший крок?

Тут немає якихось певних лайфхаків — це як пірнути у вир з головою, стрибнути з вишки в воду, а далі справа піде сама собою. Згадайте, скільки разів ви щось відкладали і поверталися до цього в останній момент, а в підсумку виявлялося, що все не так складно, як ви собі уявляли, і навіть цікаво? Також завжди тримайте в голові думку про те, що ніхто крім вас цього не зробить. А після ви напевно будете собою пишатися, і не тільки ви.

Як полегшити завдання?

Почніть з підготовки: як правило, набір необхідних інструментів дає вам можливість морально підготуватися до виконання неприємної справи. Складіть список контактів, з якими вам потрібно сьогодні зв'язатися, заздалегідь відзначте теми, на які ви будете спілкуватися. Або, наприклад, підготуйте всі необхідні документи для будь-якого заходу і покладіть на видне місце — необов'язково займатися ними сьогодні, завтра вранці папери нагадають про себе самі.

А ще багато досліджень показують, що якщо ми робимо неприємні справи в компанії, вони рухаються швидше і ефективніше, так що знайдіть собі партнера.

Як навчитися отримувати задоволення від роботи?

Почніть з приємного — з улюбленої справи, яка піднімає вам настрій. Прочитайте пару сторінок улюбленої книги, почніть малювати нову картину або прогуляйтеся, заваріть кави, але не розпорошуйте увагу на соцмережі або телевізор. А коли відчуєте, що підбадьорилися, відразу ж приступайте до роботи, але з короткими перервами на ту ж улюблену справа. Так менш неприємні завдання будуть асоціюватися з тим, від чого ви отримуєте задоволення.

Не забувайте себе хвалити — ви ж нарешті виконали те, до чого так довго не могли приступити. Тепер можна зайнятися більш приємними речами або відпочити, ви молодець!

Як закріпити результат?

Якщо рухатися вищеописаною схемою, незабаром виконання різного роду завдань увійде в звичку і стане для вас приємним змаганням з самим собою. Ставтеся до цього як до відеогри, в якій з кожним новим рівнем ви стаєте сильнішими, витривалішими, кращими і впевненішими в собі. І пам'ятайте, що все це ви робите тільки заради себе: ще одне виконане завдання зрощує в вас цікаву і багатогранну особистість, яка не боїться труднощів, цінує свій час і використовує його лише на благо. Адже в житті є безліч більш цікавих речей, ніж губитися в підступної рутині.

+2
423
RSS
21:01
+2
Треба ще подумати, з чим я зволікаю. Недавно ось, прямо сьогодні, завершили роботу з реконструкцією льоху. Припекло і мусили пройти це випробування, починаючи з березня-18. Ось подумаю, може написати про це?
Обов'язково напишіть. Ваш досвід завжди такий цікавий і корисний.

Випадкові Дописи