УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

​І про Купала.

​І про Купала.
Джерело матеріалу:

І про Купала. 

«Святкувати чи не святкувати? Купатись чи не купатись? Очищатись чи не очищатись? Цвіте папороть чи не цвіте цієї ночі?» Питання в стрічці ці вже… ну, ви зрозуміли.
Ша, зараз я вас помирю раз і назавжди.

Почнемо з початку. Що таке свято Купала в принципі? В сакральному сенсі?

Це кульмінаційна точка «літніх коляд», святкування Літнього Сонцестояння, коли вважається, що вогонь і вода, дві стихії, що породили Всесвіт, вступають у священний шлюб і разом народжують урожай і своєю енергією допомагають стояти світові. Сонце, яке у Зимове Сонцестояння народжується, в Літнє шлюбиться і породжує новий цикл життя. Так, сексуальний підтекст цього свята ніхто не відміняв і він зберігся попри всі намагання його оцнотливити, бо в древності оце парне стрибання через багаття було шлюбом земних дітей Сонця і Землі. З усіх точок зору, від астрономічної до правильно-сакральної, це відбулося в ніч з 20 на 21 червня.

Але ми говоримо про сакральні речі, які існують у власному вимірі і власному просторі. Це як християнський Велкдень. Коли щороку воскресає Христос? Яка дата воскресіння правильна? Я скажу. І одна, і інша. Він воскресає у сакралі тоді, коли ми в це віримо. Так само і «офіційне» Купала, прив’язане календарно намертво і зафіксоване — увага! — народною пам’яттю і відзначанням у переддень свята Івана Предтечі. Тому ця ніч, що минула, вона теж особлива у нашому сакральному історичному просторі, і той хто вірить у магію папороті і купальського вогню, у те, що сонце «грає» цього ранку, у те, що роса на світанку цілюща, — той дійсно може отримати від природи у цю ніч дари, яких він прагне. Головне, мати чисте незатьмарене серце і щиру повагу до сил природи...

Автор: Громовиця Бердник

+2
368
RSS
04:42
+2
У нас у Красному і цього року відзначали коло ставу свято Купала. Та воно більше для молоді і я не пішов.
17:24
+2
У заставній світлині парубок так стрибає, що ніби хоче перестрибнути і вогонь і дівчину.

Випадкові Дописи