Відьмина могила

Відьмина могила
Джерело матеріалу:

Розкопали хати, яким шість тисяч років


Два будинки трипільців розкопали археологи поблизу селища Тальянки Тальнівського району Черкаської області. Хатам приблизно шість тисяч років. Усередині лежали гончарні вироби.

— Знайшли зовсім невластиві для того часу горна. Такі виготовляли за часів античності. За 2,5 тисячі років після трипільців, — каже керівник археологічної експедиції Олексій Корвін-Піотровський. — Ймовірно, будинки були двоповерхові. Лишилися тільки стіни. Дах не зберігся. Тоді його робили з очерету чи дерева.

У сусідньому селі Легедзине вчені знайшли могилу жінки III–IV ст. Захоронення суперечить усім тодішнім традиціям.

— Похована — віком до 25 років. Лежить обличчям донизу із заведеною за спину рукою. Звичний для того часу поховальний інвентар відсутній, — говорить співробітник Національного історичного музею 41-річний Сергій Діденко.

Похована жінка інакше, бо її могли вважати відьмою. Могила належить до епохи черняхівської культури. Вона існувала у перших п'яти століттях нашої ери.

Трипільці жили на території України понад сім тисяч років тому. Під землею на території сіл може бути ще до трьох тисяч руїн їхніх осель, припускають учені.

Анна Орел

+2
500
RSS
10:21
+2
Рука за спину?! Оригінально…
Трохи дивно. В давнину до відунок ставилися з пошаною. То тільки християни придумали гоніння на них. Скоріше та жінка вчинила якийсь злочин, може щось вкрала?
_не_знаю Можливо _не_знаю
17:38
+2
А горна використовували для плавлення металу?
Не знаю. Мабуть. Пошукай додаткову інформацію, якщо хочеш.

Випадкові Дописи