Олександр УСИК переміг у Москві (21.07.18)

Олександр УСИК переміг у Москві (21.07.18)


       Є професійний бокс 

І є світова боксерська суперсерія, яка об’єднує чотири боксерські асоціації, які проводять змагання між бійцями. Для профі ЧЕМПІОНСЬКИЙ ПОЯС є як золота медаль на Олімпіаді. Бокс є травмуючим видом спорту і одним ударом можна здобути перемогу, відправивши суперника в нокаут (боксер опиняється на підлозі рингу і втрачає свідомость).
Так от ця боксерська суперсерія затіяла змагання між володарями чотирьох чемпіонських поясів. Наш Усик здобув свій чемпіонський пояс за найменше число боїв. Недавно у півфіналі в Ризі він переміг непоступливого латвійця Брієдіса, відібравши його чемпіонський пояс. А в іншому півфіналі росіянин Мурат Гассієв нокаутував суперника і теж став володарем двох чемпіонських поясів. У фіналі й мали зустрітися українець Усик і росіянин Гассієв. Бій мав відбутися у травні-18 у Саудівській Аравії, тобто у нейтральній країні. Але Олександр травмував руку і мусив лікуватися.

Чемодани доларів

Тим часом йшли перемовини про нову дату бою. Росіяни привезли чемодани грошей і умовляли Усика, щоб він погодився провести бій у Москві. Українець відмовився. Але гроші пішли іншим шляхом і організатори суперсерії самі перенесли місце фінального бою в Росію. Якби Олександр відмовився, то втратив би свої пояси і в Москву поїхав би інший претендент, може й латвієць Брієдіс. Українцю не звикати, бо всі свої попередні бої він провів на ринзі суперника і ще жодного бою не провів дома в Києві.

       А  я сумнівався 

Весь травень я тривожився про те, що станеться в Москві, бо серед росіян панує побєдобєсіє. А тут має відбутися бій між Росією й Україною, хоч і на ринзі. Тому явно пішла команда зверху, щоб провести бій у Москві на олімпійському комплексі. Для цього й були задіяні чемодани з доларами. Російські спецслужби все зроблять, щоб якось нейтралізувати українця. Арсенал впливу на людину великий: гіпноз, опромінювання, всілякі новачки, тиск преси+. Схожим прикладом може бути бій Володимира Кличка у Києві, коли наш боксер став якимось сонним і кволим, а тому й опинився в нокауті. Згодом вияснилося, що в кремі, яким він натирався, була отруйна речовина.

        Перед боєм

Наш боксер через пресу попросив українців не дражнити нікого із табору суперника. Значить почуває себе впевнено, подумав собі я. За добу перед боєм відбулася дуель поглядів і українець її виграв. Зважування показало 89,9 кг – для обох боксерів. Написали, що зріст Гассієва 192 см, а в нашого тільки 190 см. Але це якийсь обман: на дуелі поглядів із світлини видно, що українець трохи вищий від росіянина.
Ми перед телевізором і спливає остання година доби 21 липня. Коли ж буде цей бій? Ось оголошують про успіхи Гассієва: переміг у всіх 24-х бояв і в більшості з них нокаутом. Ось у залі, де 20 тисяч і майже всі уболівають за свого, здійнялася буря – це появився Мурат. На ньому чорні труси, а на поясі написано IRON. 

Коментатори пояснили, що це означає ОСЕТИН. Ага! Он і на плащі в нього два прапори: Росії – червоно-синьо-білий і жовто-червоно-білий – це мабуть прапор Осетії. Отже не такий вже він і росіянин, як колись Повєткін перед боєм з Володимиром Кличком (і теж у Москві!) – в того ззаду на поясі красувалося РУССКИЙ ВИТЯЗЬ. І той вітязь не раз опинявся на підлозі рингу.
Ось у зал заходить і Олександр під пісню БРАТТЯ. За ним несуть його два пояси. Просте світле обличчя. Коротка зачіска – вже нема козацького чуба. Ще й не дійшов до канатів, як раптом пісню обірвали і в залі стало темно. Що це?

       Гімни країн 

Молоді чоловік і жінка стали співати гімн Росії. Співає з ними увесь зал: «Рассія вєлікая наша дєржава». Але мелодія, відмічаю собі, якась сумна — це мелодія з гімну колишнього СРСР. Бачу, що Гассієв і його тренери мовчать. А хто ж буде співати наш гімн? Ага! Співають ті ж двоє артистів і спів їхній прекрасний: ніякого акценту. Дивлюсь, а Олександр поклав праву руку на серце й теж співає. В залі тихо і не свистять. Вже добре – все має вирішитися в бою.

       Всі 12 раундів 

Перші два раунди бійці приноровлюються один до одного, імітують удари. В третьому раунді Мурад кинувся на нашого й хоче вцілити, але як, коли Олександр перед ним танцює?  

У перерві осетин жаліється тренеру – обоє розмовляють англійською, а наші коментатори перекладають, що він не може визначити дистанцію.
З четвертого раунду бачу, що наш більше попадає і має перевагу, а Гассієв якийсь ніби скутий. 

Коментатор каже, що він мов пружина і кожний його удар може завершитися для нашого нокаутом. Але що це? Осетин попадає як не в стегно Олександру, то в руку. З сьомого раунду тренер сварить осетина: коли ж ти почнеш битися? Он і мати твоя тут! Він намагається битися, хоч і явно боїться українця, але попадає нашому нижче пояса і так чотири рази! Правда після кожного удару вибачається. Нам стає ясно, що наш боксер явно перемагає в кожному раунді. Ось нарешті ми дочекалися завершального гонгу. Боксери, на диво, обіймаються, хоч в осетина червоне обличчя й синець під оком.

       Після бою 

Олександр радий і вся його команда радіє. Гассієв плутається із своїми двома зв’язаними прапорами. Ось збираються оголошувати результати, а Гассієв вже плеще в долоні і ці оплески призначені українцю. Всі троє суддів віддали перевагу Олександру: двоє по 119:109, один 120:108 і суддя на ринзі підносить його руку догори. 

Це перемога! Ось його вже обвішують чемпіонськими поясами. 

А ще ж йому он вручають кубок Мухамеда Алі – дивно закручений спіраллю. 


В своєму інтерв’ю Мурат дякує нашому боксеру і каже про його заслужену перемогу. Вільно говорить англійською. Каже, що поїде у Владикавказ і все обдумає. Завершує закликом: РАССІЯ ВПЄРЬОД! Олександр відповідає через перекладача. Каже, що йому допоміг Бог й Ісус Хрестос. Дякує всім своїм прихильникам, усьому олімпійському комплексу і Москві. Каже, що для кубка Мохамеда Алі вже приготувала місце його дружина. І ще щось він в кінці викрикнув, але я не розібрав. Не наважився сказати СЛАВА УКРАЇНІ!

      Що ж сталося? 

Це не просто Олександр Усик переміг осетина Мурата Гассієва і став абсолютним чемпіоном. 

Це Україна перемогла Росію. Українцям так не вистачає позитивних новин, а перемог тим більше. І ось це таки сталося. Спочатку в боксі, у ворожому середовищі. До нас прийдуть і інші перемоги.

      Хай же буде! 

+7
349
RSS
12:21
+3
А таки приємно, коли наші перемагають! Ось додам ще кілька світлин.
12:43
+2
Усик став першим в історії України абсолютним чемпіоном світу з боксу. Він самотужки зробив те, що вдавалося тільки спільно братам Кличкам.
13:20
+2
І так, біло-червоно жовтий — це прапор Осетії:

Прапор Осетії
14:52
+3
Отже, Мурад Гассієв ідентифікує себе найперше як осетин = IRON. Тому й молодець! Він настроєний дружньо до нашого Усика.
Цитата з Вікіпедії (мовою оригіналу):

Осе́тия (осет. Ирыстон, или Ир) — регион центрального Кавказа...

У Гассієва на трусах інший напис "IRON" — в перекладі з англійської «залізо» або, швидше, в даному контексті "залізний [чоловік]".
_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь
Але, безумовно, натяк на осетинське «ИРЫСТОН» в англійському «IRON» присутній. Нехай непрямий, але справді є…
13:32
+2
Наш боксер через пресу попросив українців не дражнити нікого із табору суперника.

Коротка зачіска – вже нема козацького чуба.

Останніми роками Олександр Усик загалом поводиться дедалі більш виважено. Він родом з Сімферополя, але якщо десь так в районі 2014 року він казав, що «Крим — це Україна», то згодом припинив висловлюватись на цю тему. Я так гадаю, він вирішив брати не словами, а конкретними справами. Ну, то хай так і робить! Справи важливіші від слів.
_чудово _чудово _чудово
Краще в Москві (!) мовчки перемогти Гассієва й відібрати його пояси, ніж кричати «слава Україні!», не ризикнувши ступити на ворожу територію під час війни. Хай краще так, ніж ніяк.
14:54
+3
Так, Тимуре, краще справи ніж балачки. Для України Олександр робить дуже багато.Йому 31, а вік боксерів короткий.
Гарний був бій, я нервував також до останньої секунди. Хоч хотілося звичайно нокаута, та нічого, виграти по очкам, заспівати гімн та підняти прапор України у Москві це є великою перемогою!!!
Усику без чуба в ринзі набагато краще, по перше він заважаю у бою, а по друге це не красиво виглядає на камеру коли волосся розвивається по обиччю боксера (були такі раніше моменти у Усика).
Що до «Слава Україні», то це взагалі не обовязково крикати, всі й так розуміють що Україна перемогла. Це гасло кричать на кожному кроці, біля кожної пивної забігайлівки, тому 100% краще перемога Олександра, ніж з його вуст «Слава Україні».
08:44
+3
Українці розцінюють перемогу нашого боксера, і більшість це робить на підсвідомому рівні (!), як Україна -успішний проект. Як: ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!
23:57
+4
Дякую за гарний опис події. Вболівала всі 12раундів незалежно від такого пізнього часу трансляції. Дякую Усику за ще одну вагому перемогу України в спорті! Який же він молодець!
06:38
+3
Несподівано в Україні розгорнулася суперечка і ура-патріоти стали дорікати Усику, чого це він поїхав у Москву? Як це він поїхав до ворога? Цю суперечку явно розпочала російська агентура. Але таке життя, що війна в нас з Росією ХИТРА, ніби її й нема, а проте вже є тисячі вбитих. Експерти стверджують, що Росія має тепер найбільші втрати з часів другої світової війни. Навіть в Авганістані було менше вбитих москалів. Нам же пора навчитися радіти кожній нашій перемозі, значення якої буде ворог применшувати.
12:36
+3
Дякую за цікавий опис бою і тішимося що в нас є люди, які гордо представляють нашу країну на міжнародному рівні)))
20:48
+2
От я собі думаю, яка ще подія в цьому 2018 р. РАДІСНО сколихне українців? Що ви про це думаєте?
Поживемо — побачимо… _соромлюсь
20:17
+3
Дуже дякую за цю статтю, гарно все ти описав, хоч я бокс не дивлюся, але за нашого Усика я рада.Він-молодець! Ми переможемо, Україна буде процвітати.

Випадкові Дописи