Ознаки фальшивого товариша

Ознаки фальшивого товариша
Джерело матеріалу:

Як розпізнати в товаришеві таємного заздрісника


Найжахливіше, коли пізно розумієш — поруч не друг, а недруг!


Фальшивий товариш розповідає вам гидоти, які про вас говорять. Він їх особисто чув! Але чомусь не заперечив і не присік.

Найжахливіше, коли пізно розумієш — поруч не друг, а недруг! Поет Хлєбніков товаришував з іншим поетом. І в роки Громадянської війни йшли вони разом через степ. І поет захворів і зліг. А геніальний поет Хлєбніков кинув його і сам далі пішов. Вмираючий друг попросив: «Ти хоч поховай мене, відспівай по-людськи!» А Хлєбніков романтично відповів: «Степ тебе відспіває!» Та й пішов. Поет вижив, на щастя. І потім зустрів цього геніального Хлєбнікова. Той дуже зрадів! Ах, каже, як добре, що ти живий! Але більше вони не товаришували.


Як розпізнати заздрісника

Щоб не залишитися кинутим в степу вмирати, треба знати ознаки фальшивого товариша.

  • Фальшивий товариш говорить тільки про себе.

А вас вислуховує з погано прихованою нудьгою, якщо ви заговорите про свої проблеми. Відразу зів'яне інтерес і фальшивий товариш знайде невідкладні справи. Або просто пропустить повз вуха ваші слова, висловивши чергове співчуття. Його не цікавлять ваші проблеми і труднощі.

  • Фальшивий товариш завжди виявляється страшенно зайнятим, коли потрібна його допомога.

Невідкладні справи на нього навалюються! Саме в той момент, коли ви попросили допомогти. А ось про допомогу і співчуття фальшивий друг просить постійно, не зважаючи на ваші ресурси. Вийми та поклади! Він не цінує ваш час, не поважає відпочинок. Він може зателефонувати о п'ятій ранку просто вилити душу. Або попросити грошей, хоча матеріально живе краще за вас. Або попросити підвезти, виконати брудну чи нудну роботу, просто тому, що йому не хочеться платити. За виконану роботу фальшивий друг палко дякує спочатку, але ніколи не заплатить або не подякує бодай шоколадкою — ви ж друзі!

  • Фальшивий товариш жартує над вами при всіх.

Критикує при всіх. І додає: «це я по-дружньому!». Фальшивий товариш розповідає вам гидоти, які про вас говорять. Він їх особисто чув! Але чомусь не заперечив і не присік...

  • Фальшивий товариш знецінює ваші успіхи.

Або плечима знизує, мовляв, подумаєш, теж мені досягнення! Або говорить, що цей успіх — ненадовго. Ви знов почнете палити і вагу наберете. А кохання — це ілюзія, що розвіється… І начальником важко вам буде працювати, всі вас зненавидять! А від дієти волосся випаде, отак!

  • Фальшивий товариш обговорює вас за спиною.

Розповідає іншим про ваше особисте життя. «Випадково» вибовкує секрети, якими ви поділилися. А потім невинно каже: ой, я випадково розповів! А хіба не можна було це говорити? Ну, вибач!

  • Фальшивий товариш використовує ваші знайомства і зв'язки без вашого відома.

І моментально починає товаришувати і спілкуватися з вашими старими друзями. Заявки в мережі їм розсилає і просить про щось, а також пропонує свої послуги.

  • Фальшивий товариш заздрісний.

В печалі й жалобі він навіть може іноді й підтримати — на словах. Його таємно тішать і бадьорять ваші невдачі. Він каже: «Я ж тобі казав!» А в радості й успіху він сумний і роздратований. І намагається хлюпнути ложку дьогтю в діжку меду...


Є багато ознак фальшивого товариша. Він забуває про невеликі борги і не віддає гроші — мовляв, забув. А дріб'язкову послугу пригадуватиме і всім розповідатиме, як він дав вам якось пиріжок. Навіть півпиріжка. І з вашим залицяльником або коханою фальшивий друг починає фліртувати і кокетувати...

Тримайтеся подалі від фальшивого товариша. Щоб потім в степу хворим не залишитися і не благати допомогти — благати марно. Краще не йти поруч з такою людиною і в степу, і в житті...

+2
753
RSS
11:27
+2
_не_знаю Це може бути болісно… Тому краще заздалегідь позбавлятися фальшивих друзів. _не_знаю
14:18
+2
У фальшивого товариша бігають очі і він вічно поспішає.

Випадкові Дописи