До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Хатні тварини вдома: чи справді коти і собаки борються, як коти і собаки?

Хатні тварини вдома: чи справді коти і собаки борються, як коти і собаки?
Джерело матеріалу:

Проведені дослідження демонструють, що різні види, як правило, живуть під одним дахом в гармонії — хоча коти значно більш антагоністичні


Є моменти, коли життя під одним дахом стає випробуванням навіть для самої людини. Коли улюблені крісла вже взяті, а їжа загадковим чином зникає, не дивно, що починаєш нервувати — і це йдеться просто про домашніх тварин.

В оригінальному дослідженні було поставлено за мету вивчити відносини між котами та собаками, які мешкали в одному будинку. Дослідники виявили, що хоча коти можуть справді почуватися більш знервованими щодо собак, у них майже не виникає проблем із самоствердженням.

Інтернет-опитування 748 домовласників з Великої Британії, США, Австралії, Канади та Європи виявило, що понад 80% людей відчували, що їхні домашні улюбленці комфортно почуваються один з одним, при цьому лише 3% заявили, що їхні коти і собаки не можуть терпіти одне одного .

Але, не зважаючи на загальну картину гармонії, опитування виявило, що коти були набагато більш антагоністичними серед тварин. Домовласники повідомили, що коти втричі частіше погрожують собакам-співмешканцям, ніж навпаки, і в 10 разів частіше завдають шкоди їм у бійках. Однак собаки, здається, не надто переймаються цим: повідомляється, що більш ніж п'ята частина собак підбирали іграшки, аби продемонструвати їх котам, тоді як порівняно з цим лише 6% котів роблять те ж саме для собак.

Науковці з Університету Лінкольна розпочали дослідження, щоб з'ясувати, що можна зробити для встановлення щасливих відносин між котом і собакою. Вони стверджують, що для більшості домашніх тварин різних видів, що живуть разом, дружнє співіснування є важливим для власного благополуччя і може знизити ризик розміщення домашніх тварин у притулках.

«Ми дійсно хотіли дізнатися, що робить коти та собаки дружніми», — сказала Софі Холл, співавтор дослідження, опублікованого у ветеринарному журналі. «Вони часто зображуються як найгірші вороги, але це не завжди так».

Працюючи зі своїми колегами Джесікою Томсон і Даніелем Міллсом, Холл виявила, що коти і собаки рідко конфліктували, як, власне, коти і собаки. Хоча 57% власників казали, що їхні коти шипіли та виявляли інші ознаки роздратування біля собак, а 18% сказали, що їхні собаки погрожували котам, водночас менше 10% котів і лише 1% собак ніколи не чинили шкоди іншій тварині.

Холл вважає, що причина може полягати в одомашненні. Оскільки собаки були приручені раніше і легше тренуються, ніж коти, вони можуть краще контролювати свою поведінку. Коти частіше вбачають підозрілі недоліки в будь-яких довколишніх дрібницях, тому ці тварини потребують більше запевнень, що їм буде безпечно під одним дахом. «Собакам легше бути щасливими серед котів, ніж котам бути щасливими біля собак», — сказала вона.

Після опрацювання інформації, наданої домовласниками, дослідники виявили, що найвпливовішим фактором щасливих відносин між котами і собаками був вік кота, коли він почав жити поруч з собакою. «Одна річ, про яку власники мають знати, — це вік кота: чим молодшим є кіт на початку спільного життя з собакою, тим краще», — сказала Холл.

«Власникам не слід боятися заводити одразу котів і собак», — стверджує вона. «Взагалі, обидві тварини розглядаються як дуже комфортні для спільного життя, що суперечить усталеним уявленням. Ми не повинні думати, що коти і собаки не можуть щасливо жити разом».


Від перекладача: От би ще люди навчилися ладити один з одним так, як «тварини-антагоністи»!.. Навіть останні можуть подолати інстинктивні бажання, тоді як люди виявляють примАтивність значно рідше, ніж хотілося б.

+2
459
RSS
19:44
+2
Коти і собаки далеко не завжди конфліктують, як коти і собаки!.. Навіть вони здатні контролювати інстинктивну поведінку.
_чудово _чудово _чудово
І, мабуть, тим самим відпрацьовують якісь особливі кармічні уроки!..
07:03
+2
Українською множина є коти, а не кішки. Незнайомі собаки швидше знайомляться швидше і дружаться ніж коти.
Якщо «кішка», то множина «кішки», а якщо «кіт» — тоді «коти». Тут інше: я при перекладі не узгодив однину з множиною, дякую за те, що помітив!
_добре
Зазвичай я перекладаю з російської, тоді подібні нюанси помічаєш. Але в даному випадку росіяни зробили урізаний переклад, отож я перекладав з англійського оригіналу й не помітив деяких літературних нюансів…

Випадкові Дописи