До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

"Токсичні" люди

"Токсичні" люди
Джерело матеріалу:

Дуже часто люди скаржаться, що вони не можуть знайти собі друзів або партнера. Все ніби добре, і люди вони хороші, але от не люблять їх. Насправді, навіть найкращі люди можуть мати стереотип поведінки, який характеризує їх, як «токсичних людей». З цієї причини їх намагаються уникати.


Ось їхні характеристики:

1. Вони постійно заздрять всім, хто має, з їхньої точки зору, щось краще, ніж вони. Про це дуже полюбляють говорити з іншими, пліткувати, давати негативні й уїдливі характеристики. Постійно порівнюють себе з іншими, як в гарний, так і в поганий бік. Життя інших їх дуже непокоїть, і вони іноді повністю занурюються в те, що відбувається у колег, друзів, сусідів, зірок та ін.

2. Все в житті сприймають занадто особисто. Всі біди стаються тільки з ними. Всі, хто говорить щось або сміється на чимось, обов'язково роблять їм на зло і мають їх на увазі. Через це ображаються, і це змушує навколишніх почуватися винними, вибачатися або виправдовуватися, що нічого поганого і персонального сказано не було.

Взагалі, вони полюбляють драматизувати все, що навколо і з ними відбувається. З будь-якої не надто приємної події можуть створити драму. Одні плачуть, інші намагаються викликати почуття провини у опонента, треті готові мститися до смерті за побутову дрібницю. Полюбляють вести «рахунок» у відносинах. Скільки дали інші, і скільки їм потрібно повернути. Головне не дати надто багато «хорошого», а «поганого» можна віддати з запасом.

3. Збирають біль, образи і втрати. Концентрують їх у собі і постійно говорять про це. В цілому володіють негативним мисленням, і перетворюють навіть позитивні сторони в погані.

4. Відсутність емоційного контролю і категорична відмова щось із цим робити. «Я людина нервова, можу істерику влаштувати чи в око дати. Це моя індивідуальність і себе я не змінюватиму».

5. Мають досить низьку емпатію. Частина з них занадто занурена в свої страждання або негатив. Інші вважають, що переживання довколишніх малозначущі. З цієї причини дуже часто порушують моральні норми. Роблять це без особливої причини, просто тому що це можуть робити.

6. Вимагають від інших, щоб їх постійно підтримували і запевняли в їхній винятковості. Якщо довколишні відмовляються це робити або роблять це в недостатній мірі, то ображаються, гніваються.

7. Полюбляють тримати «заручників» у відносинах. Якщо ти мені не робитимеш добре, то я захворію і помру. І все буде на твоїй совісті. Або ти мені зробив зле, тепер до кінця життя розплачуватимешся.


Звісно, у кожної людини може бути важкий період, коли їм потрібна підтримка і захист. Але коли криза закінчується, вони знов поводяться так, як раніше. «Токсичні люди» поводяться так завжди. Річ у тім, що багато хто з них вважає таку поведінку нормою.

Так було в їхній родині, а отже це звичайні відносини між друзями, рідними, та й взагалі з усіма, хто зустрічається на життєвому шляху. Для дуже багатьох корисно навіть знати, що це поведінка довколишніх може дратувати і треба поводитися по-іншому, а свої потреби можливо висловлювати в інший спосіб.

І ще раз підкреслю, що «токсичні люди» не лиходії. Вони просто не вміють долати свої проблеми в інший спосіб, і не можуть з іншими людьми взаємодіяти в інший спосіб. Однак навчитися цьому цілком можна.

Автор — Наталя Стілсон

+1
282
RSS
14:34
+1
Вони просто не вміють долати свої проблеми в інший спосіб… ©
15:58
+2
Причиною токсичності є негативне мислення. А це вже вплив здалека. Це організовані перепони для неточсичних людей.

Випадкові Дописи