​Техніка розпізнавання своїх істинних бажань

​Техніка розпізнавання своїх істинних бажань
Джерело матеріалу:

Давайте спробуємо розібратися зі своїми бажаннями використовуючи свій страх. У статті описана техніка розпізнавання своїх істинних бажань.

В процесі психоаналітичної терапії, саморефлексії можна виявити, що у наших страхів, нав'язливих думок є і зворотна сторона — бажання. Просто це бажання нами табуйовано, витіснене, внаслідок його неприйнятність, і замінено іншим почуттям, соціально прийнятним — страхом, наприклад. Людина часто вдається до такого психологічного захисту, крім витіснення, як реактивне утворення, заміщаючи одну неприйнятну для себе розумову і поведінкову реакцію іншою.

Техніка для розуміння своїх справжніх бажань

Давайте спробуємо розпізнати свої бажання за допомогою Техніки розпізнавання своїх істинних бажань:

Крок 1.

Для початку випишіть 6 Ваших найосновніших страхів. І поставте їм оцінку від 1 до 10 за рівнем наскільки Ви цього боїтеся: 1 — це легке занепокоєння, 10 — моторошний страх.

Крок 2.

Тепер розташуйте свої страхи за рівнем зростання. На першому місці у Вас буде розташований страх, якому ви поставили максимальну оцінку.

Якщо максимальну оцінку Ви поставили кільком страхам, то на свій вибір виберіть, який страх для Вас буде на першому місці, а який на другому.

Крок 3.

А тепер найцікавіше. Постарайтеся знайти вигоду для своєї психіки, якщо цей страх у Вас збудеться.

Наприклад, у людини є страх — бути бідною. Вона задає собі питання: «Від чого я могла би отримувати вигоду, якби цей страх у мене збувся?»

І відразу прийшла відповідь: «Якщо я буду бідною, значить у мене не буде роботи, а якщо не буде роботи, значить я зможу відпочити».

Приблизно так наша психіка підказує, що ми дійсно хочемо.

Крок 4.

Сформулюйте своє бажання так, щоб Ви отримали вигоди, які були закладені в страху.

Наприклад, Ви зрозуміли, що Ваша вигода — це можливість відпочити. Тому резонно спланувати свою відпустку і по вихідним організувати якісний відпочинок.

Заодно і усвідомлюєте, що насправді Ви хочете

Олена Буркова
+3
487
RSS
00:27
+1
Смішна така стаття _сміюсь
12:19
+2
Страх від невпевненості в собі. А як її подолати? Є простий спосіб. Зайдіть у ліс і кричіть на повний голос, потім слухайте луну. 10 хвилин такого і у вас розправляться плечі.
_соромлюсь А навіщо долати невпевненість у собі?.. _соромлюсь
Про всяк випадок нагадаю… Десь на Світочі я вже писав в каментах, що дослідженням у професійного психіатра було встановлено: у успішного письменника-фантаста Тимура Литовченка впевненість у собі = 0%. Звісно, лікарку це шокувало і привело в повний роздрай. Тим не менш, повна відсутність самовпевненості жодним чином не заважає мені. Тому я й запитую: а навіщо її позбавлятися, якщо впевненість/непевність у собі анітрохи не заважає жити?..
12:34
+2
А щоб позбуватися страхів.
Позбутися страхів — це абсолютно самостійне завдання, що вирішується викоріненням звички боятися. Самовпевненість/непевність у собі тут ні до чого. Простіше кажучи: якщо тобі заважає страх, викорінюй причину — отой самий страх!

Випадкові Дописи