УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Київ очима американця (3)

Київ очима американця (3)
Джерело матеріалу:

Півтора роки життя в Києві:
мої спостереження (3)


Україна на папері — це катастрофа. Здається, ніби це місце, де хтось приріже вас за пару нових черевиків, якщо ви просто вийдете прогулятися по вулиці. Нічого подібного

Це третя частина спостережень Пітера Сантенелло. Першу частину читайте тут,  другу — тут.

Тут все не так погано, як має бути

Україна на папері — це катастрофа. 70 років правління Радянського Союзу, Друга світова війна, голод, токсична корупція, дві революції в нещодавньому минулому, масштабні банківські кризи, нищівна девальвація валюти, атомна катастрофа, війна, прогнилі політики, разюча нерівність в доходах тощо. Здається, ніби це місце, де хтось приріже вас за пару нових черевиків, якщо ви просто вийдете прогулятися по вулиці. Нічого подібного.

Я вражений тим, наскільки тут все чинно. Звісно, Київ — не вся Україна, але я провів небагато часу в Бердянську та Маріуполі. У цих місцях відчувається деяка напруга, але вони на диво добре функціонують, беручи до уваги все пережите.

Київ і близько не схожий на багато які значно небезпечніші міста Латинської Америки. А українські міста набагато безпечніші більшості американських, якщо подивитися на рівень вбивств і злочинності. Цивілізованість — величезне досягнення українців.

Свобода/Вибір

У відсутності вибору немає ніякої свободи. Але свобода слабшає, коли варіантів для вибору забагато. Вибір вимагає часу і уявних зусиль. Якщо ви втрачаєте пильність, то вибір опановує вами.

Всі ми хочемо більше грошей, адже вони приносять безпеку і свободу, але з цієї самої свободою потрібно бути акуратним.

Я знаю деяких дуже заможних людей, які стали рабами достатку варіантів. Дружина мого друга перепробувала 15 різних комплектів постільної білизни, тому що постійно намагалася знайти кращий. Ухваливши рішення через місяць сумнівів, вона засумнівалася в ньому і розчарувалася, а тому через три місяці знову змінила вибір.

Якщо накопичувати подібні вибори без розумової дисципліни, життя перетвориться на пінбол, де ви будете м'ячем, а фліпери постійно штовхатимуть ваші думки з одного кінця столу в інший, поки ви безцільно і сповнені тривоги відштовхуватиметесь від бамперів.

Україна — не споживча культура. Частково — через економіку, але також через те, що конс'юмеризм не вплетений так сильно в тканину суспільства, як це сталося в Америці. Тут менше вибору, менше надмірностей, менше відходів.

Тут я веду більш просте життя з меншою кількістю матеріальних виборів. Це дає можливість краще зосереджуватися і робить мене щасливішим.

У США життя може бути трохи кращим (чи ні)

Я часто чую, як люди в Україні говорять про Америку, немов вона схожа на голлівудські фільми. Для одних українців життя в США буде набагато кращим, для інших — гіршим. Все залежить від того, як ви налаштовані, що цінуєте і які ваші обставини.

Я бачив домогосподарок, які живуть в неймовірно бездушних американських передмістях. Вбиті нудьгою, вони шукали хоч якусь нитку сенсу, причому шукали її в 22-річному засмаглому чистильникові басейну.

Також я бачив українських жінок-підприємниць, які процвітали в США разом зі своїми бізнесами. Я зустрічав українців, які повернулися на батьківщину, адже тут їхнє життя було кращим. Зустрічав українців, які говорили, що ніколи не хочуть повертатися в Україну. Зустрічав в Америці українців, які думають, ніби відвідувати Україну занадто небезпечно. Я бачив літніх українців в Сан-Франциско — вони одягалися так, ніби при владі досі перебував Хрущов.

Немає нічого чорно-білого. Кожній допитливій молодій людині я раджу на час виїхати з України, щоб пізнати світ. У процесі ви також краще пізнаєте свою країну і себе самого. Але ніхто не зможе сказати, що для вас краще. Це ви маєте з'ясувати самостійно.

У разі великої катастрофи, в Україні може бути краще, ніж в США

Мені подобається той факт, що США — це суміш всіх тварин зоопарку, які опинилися в одній клітці та змушені жити разом. Для мене це, мабуть, найкращий атрибут Америки. Але струсіть цей зоопарк достатньо потужно, як, наприклад, це сталося під час урагану Катріна, і суспільство стає менш згуртованим. Це стається через те, що воно менш пов'язано на племінному рівні.

США — цікавий новий експеримент, культурний колаж людства, якому всього лише три покоління від народження.

Україна — це плем'я, що складається переважно зі слов'ян. У минулому це плем'я неодноразово проходило через труднощі. Тому українці від природи знають, як встановлювати глибокі зв'язки, коли ситуація стає складною.

Пластикові сумки

Я не розумію цієї одержимості. Хочу переконати українців, що навіть якщо в країні виникне дефіцит пластикових пакетів, у всіх у нас все одно знайдуться проблеми серйозніші. Мені зрозуміла винахідливість. Але немає потреби зберігати більше сотні пакетів в ящику, який ви більше не відкриєте. 50 кульків буде достатньо. Завтра буде новий пакет.

Пітер Сантенелло, підприємець

+2
433
RSS
12:43
+2
Україна не така, якою здається. Щоб її зрозуміти, тут треба жити!.. _танцюю
14:26
+2
Щоб зрозуміти Україну:
1. Тут, звісно, треба жити, а ще — 2. Треба якийсь час, хоч з місяць, пожити за кордоном.
Це, щоб було щось із чимось порівняти. За останні 10 років я тричі побував за межами України. У 2008 р. В Лівані, де життя десь удвічі заможніше від нашого. У 2010 р. Ми побували у Лівані й Сирії. Помітив, що достаток сирійців та українців десь на одному рівні. І в 2015 р. Ми знову побували в Лівані. Після трьох тижнів життя за кордоном вже кожного разу гостро хотілося додому. Коли ми вперше повернулися в Україну, хотілося впасти і цілувати землю на аеродромі.
Крім виїзду за кордон, треба ще й по самій Україні поїздти, бо вона ну дууууже різна.

Випадкові Дописи