УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

Як змінити ставлення до себе

Як змінити ставлення до себе
Джерело матеріалу:

Ця стаття для тих, хто як і раніше не вірить, не знає, критикує самого себе і часто займається самоїдством.


Поки людина розщеплена всередині себе, вона або критикує, засуджує (тощо) інших, або — саму себе. Якщо такі слова і дії спрямовані найчастіше на зовнішній світ, то це агресія. Коли ж щодо самого себе — тоді це аутоагресія. Різниці ніякої, тільки об'єкти нападу різні. Ні те, ні інше не несе його власникові спокою і задоволеності.

Як правило, така поведінка властива людям, невпевненим у собі. Хоча спочатку здається, що той, хто відкрито висловлює свої агресивні прояви на інших, більш впевнений. Але це міф. Агресія і впевненість — речі несумісні та взаємовиключні.

Біда в тому, що люди, які активно висловлюють агресію до зовнішнього світу, не зізнаються собі в непевності та не звернуться по допомогу. Найчастіше вони самовпевнені й егоцентричні.

Я звертаюся до тих, хто «з'їдає» самого себе. Ось саме вони бачать проблеми в собі, страждають, переживають і хочуть допомоги.

Напевно, перше, що хотілося б відзначити — краще трохи недооцінювати себе, ніж переоцінювати. Пояснюю. Якщо ви себе недооцінюєте, то у вас є потенціал для зростання. Незадоволеність створює відчуття напруги і спонукає до дій.

Ви хочете розвиватися, покращувати себе і прагнете вдосконалення. Отже, ви не стоїте на місці (хоча б подумки), ростете. Знання і пам'ять про це допомагає вам зрозуміти, що ви рухаєтеся вперед, хоча, можливо, швидкість вас і не влаштовує.

Друге: ви володієте великою силою, якщо знаходите в собі можливість контролювати емоції, не «вивалюючи» їх на довколишніх. Якщо подумати, то можна знайти способи скористатися вашою внутрішньою силою для зростання і розвитку.


А тепер про обіцяні сім способів зміни ставлення до себе:

1. Знайте, що ви унікальні й неповторні.

Бог створив вас саме таким, яким ви є. І якщо ви не любите себе просто зараз, то ви ображаєте Бога, адже він так старався і вклав все краще, що міг, щоб ви з'явилися на світ. У вас є величезний потенціал, адже ви володіли силою народження.

2. Працьовитість.

Хоча Бог і постарався над вашим народженням, знайте, що без власних зусиль ви нічого не доможетесь. Якщо ви почнете хоча б трохи робити для себе корисне, то помітите, як поступово почнете змінювати ставлення до себе.

3. Припиніть порівнювати себе з іншими!

Це таке невдячне заняття! Ваша невпевненість тільки зростатиме, навіщо це вам потрібно? Ви не кращі й не гірші за інших. Уявіть, що людство на Землі — це піщинки в пустелі. Хіба може одна піщинка бути кращою за іншу? Хіба вони себе порівнюють? Кожна піщинка необхідна саме такою, якою є. Найкраще порівнювати себе сьогоднішнього із собою вчорашнім: що я сьогодні зробив(-ла), щоб наблизитися до своєї мрії?

4. Знайдіть в собі переваги.

Якщо важко побачити їх в собі, то можна прописувати щодня, поки [це] не увійде в звичку, бачити в собі не тільки погане. Не буває людей, що складаються лише з самих недоліків або самих достоїнств. Зрештою, ми самі визначаємо, що вважати недоліком, а що — гідністю.

5. Практикуйтеся в баченні світу цілісним, а не чорно-білим.

Зазвичай у людини відбувається такий розподіл: недолік — це зле, а гідність — це добре. Бажання весь час оцінювати викликає страждання. Насправді, наприклад, бути впертою — це добре чи погано? У кожній, в кожній ситуації, якості, рисі є дві сторони.

6. Страждання настають тоді, коли ви робите акцент на «поганому».

Навчіться бачити «хороше» в «найгіршому» і поєднувати ці дві сторони. Це називається Розумом.

7. Ви більші, ніж ваше тіло...

Багато хто ототожнюють себе з тілом і думають, що межами тіла ми і закінчуємося. Звідси така пильна увага до зовнішньої краси. Але ми більші, ніж наше тіло, ніж думки, ніж почуття. Таке Знання допоможе пережити страх смерті й самотності. Якщо практикувати, то одного разу це Знання стане вашим...

Щастя всередині, а не ззовні! Відкрийте в собі це джерело!

Лариса Котенко

+3
844
RSS
07:13
+2
краще трохи недооцінювати себе, ніж переоцінювати. Пояснюю. Якщо ви себе недооцінюєте, то у вас є потенціал для зростання.

_чудово Золоті слова! _чудово
12:58
+2
Кожен з нас більший від свого тіла — це мудрі слова.

Випадкові Дописи