​Чому тибетські монахи п'ють вранці гарячу воду

​Чому тибетські монахи п'ють вранці гарячу воду
Джерело матеріалу:

Вважаєш, що випивати склянку холодної води з ранку дуже корисно? Прийшов час розставити всі крапки над «і» та дізнатися, наскільки доцільною є ця звичка, адже в залежності від температури вода може бути, як корисною, так і не дуже.

Навіщо пити воду?

Кожна людина, яка себе поважає, хоч раз у житті цікавилася секретами молодості, очищення, схуднення… І тільки в одному сходяться погляди офіційної і нетрадиційної медицини — воду треба пити. Але як, коли і яку — тут у кожного своя думка.

Наша редакція проаналізувала поради традиційної та народної медицини, аюрведи та східних вчень тибетських лам. Виявляється, чиста вода — єдине джерело життя і довголіття, і пити її потрібно теж правильно.

Людина на 60-80% складається з води. Звідси і випливає відповідь на питання: «Навіщо пити багато води?» — щоб жити! Під словом «багато» мається на увазі не певний літраж. Випивати вісім склянок води в день зовсім не обов'язково. Але наукових підтверджень цієї вказівки немає. Офіційна медицина вважає, що пити потрібно стільки, скільки хочеться. І тоді, коли хочеться.

Потрібна кількість рідини залежить від статі, віку, ваги, фізичних навантажень, навколишнього середовища, харчування та інших ознак. Згідно статистичному дослідженню Інституту медицини США, чоловікам досить вживати в день 3,7 л рідини, а жінкам — близько 2,7 л. І не має значення, в якому вигляді вода надходить в організм: у вигляді соку, чаю, супу, овочів або фруктів.

Але, згідно зі східними вченнями, секретом вічної молодості вважається саме гаряча вода. Не окріп, не тепла, а вода температури 40-45 градусів. При цьому, найгірше, що може зробити людина для свого організму, це пити холодну воду або напої з льодом.

Тибетські лікарі впевнені, що склянка гарячої води з ранку натщесерце продовжує життя на 10 років! Гаряча вода заглушає елемент вогню — шлунок, і вбиває мікробів, що скупчилися в ньому за ніч. У Китаї з дитинства вчать дітей випивати перед їжею підігріту воду. Навіть в кафе і ресторані, перш ніж принести клієнту замовлення, йому подають чашку гарячої води.

Аюрведа стверджує, що склянка теплої води після пробудження допоможе позбутися від мігрені, підвищеного тиску, анемії, ожиріння, артриту та інших хвороб.

Безумовно, здоровий глузд в цих твердженнях є. Від холодної води організм не пробуджується, а відчуває шок і включає сигнали, спрямовані на підігрів води до оптимальної температури — внутрішньої температури тіла.

Іншими словами, в органах травлення виникає спазм судин, і, щоб захистити стінки шлунку і стравоходу, виробляється більше слизу, отже травлення сповільнюється. Одночасно зі спазмом шлунку виникає спазм жовчного міхура і утворюється застій жовчі.

Замість поглинання поживних речовин, тіло витрачає енергію на регулювання температури. Це не кращий спосіб спалювати калорії, скоріше, навпаки, один з найгірших.

Пити гарячу воду на повний шлунок немає сенсу. Це краще робити вранці, натщесерце. Склянка такої води розслабить мускулатуру травних органів, очистить стінки шлунку від залишків їжі і шлункового соку і нормалізує кислотно-лужний баланс.

Завдяки склянці гарячої води з ранку налагоджується обмін речовин, очищується кров і посилюються процеси детоксикації тіла через шкірні покриви, нирки і лімфатичну систему. Поліпшується відтік жовчі, організм поступово прокидається, а травна система запускається дуже м'яко, без шоку і перевантажень.

Результатом такої щоденної ранкової процедури буде чиста шкіра, без жирного блиску і прищів, раптове зниження ваги без будь-яких зусиль і нормалізація артеріального тиску.

Не думай, навіщо пити воду натще, а дій! Не кип'яти, а підігрій щоранку чашку води і випивай повільно, дрібними ковтками. Не поспішай снідати, почекай з прийомом їжі близько 20 хвилин. А щоб побачити результат — спробуй це зробити вже завтра, ти будеш приємно здивований!

Напиши нам в коментарях, які щоденні ранкові процедури ти рекомендуєш здійснювати для очищення організму і зміцнення здоров'я

+2
942
RSS
21:19
+2
А ось візьму завтра, 21.8.18, зранку і спробую. Сьогодні я понеділкую на сирих овочах і фруктах та горіхах. Записую свою вагу. Тому мені буде легко класти звіт. Дякую, Дзвінко.
12:20
+2
Сьогодні всією родиною випили 3 склянки гврячої води. Сподобалося усім.

Випадкові Дописи