Анатолій ВИСОТА: ТОМОС для України (4, 8.18 р.)

Анатолій ВИСОТА: ТОМОС для України  (4,  8.18 р.)

Як бачимо, незалежність церкви наступає після здобуття політичної незалежності країни. Але не відразу, але перегодя. Так і з Україною...

       Трохи історії 

У 1654 р. Україна була приєднана до Московського царства. А з 1686 р. Незалежна Київська митрополія була приєднана до московського патріархату. Держава втратила незалежність, а за нею незалежність  (автокефалію) втратила і українська православна церква. Я сподівався, що з грудня 1991 р., коли Україна відновила незалежність, автокефалію отримає і Українська православна церква (УПЦ). Цього добивався і митрополит Філарет. Але Москва організувала і провела в Харкові розкольницький собор. Там проголосили УПЦ (МП). І предстоятелем обрали митрополита Володимира. Хто пам'ятає, він страждав кривошиїстю. Тоді на соборі проголосили Київський патріархат, а  згодом Філарета обрали Патріархом. Він третій за числом Патріарх. 

Ясно, що Москва піддала його анафемі. Ще тоді Філарет казав, що шлях до визнання й автокефалії буде довгим. За Ющенка (2006 р.) були спроби отримати автокефалію від Константинопольського Патріархату. 

Але не вдалося.

І лише у 2018 р. гасло Президента Порошенка  «Геть від Москви!» буде таки впроваджено і в церковній справі.

       Патріарх Варфоломій Перший 

В миру це Димитріос Архонтоніс і народився він в 1940 р. З 1991 р. його обрали Патріархом Константинополя.  

За рахунком це 232-й Патріарх. І він не раз був в Україні. Повне його величальне ім'я таке: Його Божественне Всесвятійшество Архієпіскоп Константинополя — Нового Риму і Вселенський Патріарх.

       Остання спроба

Прямо сьогодні, 31 серпня 2018 р. Патріарх московський Кірілл злітав у Стамбул, щоб уговорити Варфоломія не надавати Україні автокефалію. Я переживав за твердість Варфоломія. Та й Кірілл поїхав був не з пустими руками.  Головним його аргументом було: бєларУси, укрАінци і рУссскіє адін народ. На що Варфоломій міг відповісти: один народ не захоплює території в себе ж і  не вбиває людей тисячами п'ятий рік танками і ракетними системами залпового вогню. Але двогодинна розмова була сумною для московського гостя. 

Варфоломій повідомив Кірілла, що рішення про автокефалію для України ухвалене. 

Сам ТОМОС буде вручений Україні після синоду або у вересні, або у жовтні-18.

Хай же буде! 

Додаток від 6 вересня 2018 р.

Недавно Патріарх Філарет 

розказав про ПОРЯДОК формування помісної церкви:

1. Спочатку буде Томос; 2. Потім буде Організаційний Собор тих архієреїв, які підписали квітневе-18 звернення до Варфоломія; 3. Собор обирає Предстоятеля; 4. Все це відбудеться у 2018 році.

+5
591
RSS
20:38
+3
Історія твориться прямо на наших очах.
Приємно бути свідком таких подій.
07:42
+3
Сьогодні в Константинополі (Стамбулі ) другий день триває зібрання ієрархів (1000) Константинопольської церкви. Там будуть обговорювати й проблеми автокефалії.
17:12
+2
У 1654 р. Україна була приєднана до Московського царства.

_стежу _стежу _стежу
Та невже?! І ти справді віриш тому, що договір про співпрацю у військовій царині, до того ж не схвалений частиною полковників — це договір про «приєднання» України до Московського царства?! Ну, ти даєш…
_стежу _стежу _стежу
17:29
+3
Головне, що той договір був. А результатом його було спочатку розчленування України, а потім і поневолення на сотні років. Включно із підпорядкуванням української церкви Москві.
09:21
+2
Люди патріарха Кирила намагалися отруїти Вселенського патріарха?!_стежу _стежу _стежу
От тому мені і стьомно якось чути радісні вигуки щодо нашої автокефалії. Хай спершу дадуть той томас, а вже тоді будемо радіти. Бо то всяке ще може трапитись.
12:52
+2
Варфоломію треба було взяти той стакан, не пити, а потім передати його своїй СБ на аналіз.
Мабуть, він все ж таки не хоче гучного публічного скандалу й ганьби РПЦ на весь світ, а хоче все зробити максимально цивілізовано, тишком-нишком.
21:06
+2
Додав до тексту про послідовність кроків по формуванню Української Помісної Православної Церкви (УППЦ).
Все це станеться, на думку Філарета, ще в цьому 2018 році.
07:21
+2
Вчора, 7 серпня 2018 р. Варфоломій призначив у Київ двох представників — екзархів. Москалі+ знову казяться від безсилля.
Подивись відео "Розклад по томосу" — тут добре показано, що самі того не розуміючи, москалі зачепили надто глибинні інтереси Вселенського патріархату. Отож Україна — це лише привід для розбірок з РПЦ.


_вибачаюсь _вибачаюсь _вибачаюсь
12:35
+2
Дякую, друже Тимуре, за це відео!
_вибачаюсь Як бачиш, москалі загралися і перейшли всі мислимі та немислимі межі. Отож зараз вигрібатимуть по повній програмі. Та й питання тут не в Україні… _вибачаюсь
13:08
+2
Як Порошенко з екзархами зустрівся:

13:37 (відредаговано)
+2
З охотою подивився це відео про зустріч екзархів з Порошенком. Дякую, друже Тимуре. Невже у жовтні-17 таки буде томос?
Як «юдей українського патріархату» _сміюсь я на це також сподіваюся.
Однак сам томос — це ще півсправи! Далі треба ще патріарший собор скликати + помісну церкву, згідно з томосом, утверджувати + патріарха обирати!
_чудово
07:00
+2
Нічого, друже, український потяг вже на рейках і він рухається.
11:43
+3
Дуже цікаво написано особливо про історію. я звернув увагу на цей символ в фотографії.

у нас в Лівані їсть така політична ортодоксальна партія Ал-Машрик (Левант)
12:45
+2
Імаде, чи є в Лівані церква, яка підлягає матері-церкві в Константинополі?
20:45 (відредаговано)
+2
Свіже інтерв'ю Філарета:


Що ж, чекаємо 9-11 жовтня — себто, днів 10… _соромлюсь
21:49
+2
Ось завтра вже буде перше жовтня. За два тижні, гадаю, ТОМОС буде!
11:58
+2
А ось і відео з аналізом цього експерта:

12:53 (відредаговано)
+2
Ага, зрозуміло. На жовтневому-18 соборі в Константинополі має бути ухвалене проміжне рішення про автокефалію для України. Потім має пройти об'єднавчий собор у Києві, який визначить назву церкви і обере предстоятеля. І вже на листопадовому-18 соборі в Константинополі видадуть томос., бо буде відомо, кому видавати.
20:08
+2
Всіх вітаю! Сьогодні 11 жовтня 2018 р між 18 і 19 годинами в Константинополі ухвалили: надати автокефалію Україні. Зняли анафему Москви з Філарета й Макарія. Що далі?
1. Об'єднавчий собор у Києві, який утворить НОВУ церкву й обере патріарха.
2. Патріарх поїде в Константинополь і привезе ТОМОС.
22:21 (відредаговано)
+1
_ура Дякую за привітання! _ура
Тільки одне уточнення: не «надати автокефалію Україні», а саме поновити (!!!) українську автокефальну церкву. Як було сказано на прес-конференції: поновити (!!!) Київську ставропігію — це підкреслює, що вона була раніше й тепер просто поновлюється, а не будується «з нуля»:

04:55 (відредаговано)
+1
Уточнення суттєве. Це щось схоже на здобуття НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. Це процес у часі. Була колись державність УНР і гетьманату Скоропадського, а з 1991 р. оновлена державність України. Так і з автокефалією. Має пройти процес, який завершиться передачею ТОМОСА Україні.
15:44 (відредаговано)
+1
Андрій Кураєв почав висловлюватися доволі тверезо (не враховуючи певних невиліковних закидонів, притаманних росіянам) після того, як дістав копняків від своїх же (рішенням вченої ради Московської духовної академії від 30 грудня 2013 року його відрахували з викладацького складу і виключили з числа професорів Академії за епатажну, в ряді випадків скандальну і провокаційну діяльність у ЗМІ та блогосфері, а також екс-професор не увійшов до нового складу Міжсоборної присутності, затверджений 23 жовтня 2014 року рішенням Священного синоду РПЦ):


В даному випадку він висловився максимально зважено, як тільки міг висловитися представник РПЦ. Головний його посил: керівництво РПЦ розмовляє, як і раніше, "мовою війни". От що треба розуміти
22:43 (відредаговано)
+1
"Найбільш логічним місцем, де може відбутися Об'єднавчий собор, є Собор святої Софії у Києві як головна історична митрополича предстоятельська кафедра для Київської Церкви. А коли – це залежатиме від нас. Ми все будемо робити для того, щоб це відбулося якнайшвидше, і хотілося би, щоб вже до наступного засідання Священного Синоду і Константинопольського Патріархату, яке відбуватиметься у другій половині листопада, ми вже могли прийти з добрими плодами нашої домашньої праці",пояснив [речник Київської Патріархії Євстратій] Зоря.
03:15 (відредаговано)
+1
"Богослужбова мова принципово повинна бути українська. І проповідь українська. Але ми будемо допускати й церковнослов'янську мову, і проповідь російською мовою. Тобто не буде такого, знаєте, утиску стосовно богослужбової мови",зазначив Філарет.
05:52 (відредаговано)
+1
Вчора на ПРЯМОМУ КАНАЛІ експерти обговорювали можливість повномасштабного вторгнення Московії під приводом захисту православних. Це один з останніх «приводів» для війни. Але попереду вибори, а це означає їхній зрив. І консолідацію нашого народу у війні проти агресора. Що буде далі?
_шкодую Провокації далі будуть. Бо «корисних ідіотів» не бракує з обох боків… _шкодую
22:52
+2
_сміх _сміх _сміх
Нарешті до московитів почало доходити, що накоїв їхній ВВХло!..


_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
07:09
+1
Це реакція на зовнішньо-політичні поразки Московії.
Але вони нарешті (!) здогадалися, що чикнули самі себе серпом по причинному місцю _сміюсь

Випадкові Дописи