Що знають сучасні українці про свою Богиню Перемоги?

Що знають сучасні українці про свою Богиню Перемоги?
Джерело матеріалу:
Чи знають українці, що у них є Предківська Богиня Перемоги? І що традиційно українські вояки, а раніше — вої-русичі, йдучи у бій, вигукували не тюркське «ура!» (від urmak — бий!), а рідне «Слава!», прикликаючи ім’я цієї Богині собі у поміч?

У дохристиянські часи Богиня Мати Слава була у великій пошані у наших Предків-українців. Свідчення цього — численні згадки про неї у Велесовій Книзі. Як зазначає професор Галина Лозко у своїй праці «Коло Свароже. Відроджені традиції», «саме Вона є нашою Покровою, бо це Вона укривала руських воїнів на полях ратних покровом своїх золотих крил.

Б’є крилами Мати Слава і кличе нас,
щоб ішли за землю нашу
і билися за огнища племені нашого,
бо ми є русичі!
Велесова Книга

Покровителями споконвіку вважалися ті Боги й Богині, які були рідними для народу — «по крові тіла»».

«Мати Слава або Магура, Мати-Птиця або Птиця Вишня уявлялася у вигляді прекрасної крилатої Діви у військових обладунках, яка співає закличну пісню, вселяючи воїнам прагнення до Перемоги над ворогом. Недаремно вона ще мала ім’я Перуниця — подруга Перуна, що завжди є покровителем мужчини-воїна…», — йдеться у вищевказаній праці...

Постать Матері Слави, яка передувала християнському образу Покрови і довго жила в пам’яті усіх слов’янських народів, заслуговує на нашу особливу увагу...

+2
635
RSS
Повертаємось до своїх коренів.
У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про офіційне привітання в армії".
00:24
+2
вигукували не тюркське «ура!» (від urmak — бий!), а рідне «Слава!»

1. Наскільки я знаю, «ура» — це трансформоване монгольське «гурагчі».
2. У «слава» є недолік: наголос на перший склад, що не дозволяє «тягнути» слово. Натомість «ураааааааааа!» — можна тягнути, скільки вистачить дихання.
04:52
+2
На параді чулося: Сла-ааа!!! Сла-ааа! Сла-ааа! І нічого. Звикнемо й до нового вітання. Ура пояснювали, як «спина ворога», тобто його втеча з поля бою.
14:32
+1
Мушу дещо додати до цієї теми…
Я дуже люблю, коли ви додаєте до теми нові відтінки.

Випадкові Дописи