Про концепції і свободу від них

Про концепції і свободу від них
Джерело матеріалу:

— В принципі, все, що потрібно від людини — це позаконцептуальное мислення.

І двірник, і голова ООН визначається тим, як він мислить (якщо мислить).

Більшість людей не мислить, а думає.

Ці два процеси відрізняються за критерієм волі: мислення — це директно-вольовий процес (направляється зсередини), думання — реактивний (направляється обставинами).

Більш просунуті вже мислять — але в рамках улюбленої концепції.

Концепція — система уявлень про дійсність, яка складається з картини світу (явної та неявної), етики, з неї виведеної, і стрижневих принципів, на яких вона стоїть.

Концепція, це те, що закінчується на -...ізм, хоча не обов'язково.

Вегетаріанство, наприклад, це не концепція. Концепція — індуїзм (або піфагорійство), картина світу якого містить реінкарнацію, а стрижневий принцип — ахімса, непричинення шкоди живому.

Вегетаріанство — це перверсія однієї зі сторінок зазначеної концепції.

Всі «біди» в світі — від людей, що живуть в симбіозі з концепціями.

Концепція (нарешті!) дає здатність до мислення (а це — величезний стрибок духу, від якого в здоровому глузді відмовитися неможливо), але підміняє волю людини власною волею, і фільтрує дані, які входять в свідомість, системою більш-менш жорстких фільтрів — то, чого немає в картині світу (метафізиці) даної концепції — відкидається і репресується.

Концептуальні люди добре опізнаються по осклянілому обличчі — в момент, коли затронуті концептуальні речі, нелюдській (в буквальному сенсі) упертості, при спробі зрушити їх зі своїх позицій або хоча б запропонувати подивитися на них критично, і — повній відсутності почуття гумору в концептуальних для себе питаннях.

Підсадка на концепцію дає «жертві» найважливішу у Всесвіті якість — волю, і здатність трансформувати її в намір — тобто вмінню наводити внутрішній приціл уваги на мету і не втрачати його ні при яких зовнішніх впливах або внутрішніх сумнівах.

Це настільки цінна здатність (волею Бог творив світ), що про неї одну можна прочитати цикл великих семінарів.

В рамках заданої теми, досить сказати, що людина, яка міцно підсіла на концепцію, стає як би над-людиною (ще б пак — вона «їде» на потужних ресурсах концепції) — а від цього задоволення відмовитися люди виявляються здатними рівня через два розвитку, не раніше.

Концептуалісти борються між собою — за перемогу єдино вірного вчення, і з презирством ставляться до людей, які не доросли до персональної уваги концепції (свинопаси).

А ось людей, які переросли концепції, концептуали ненавидять — це живе заперечення їх головного джерела життєвої сили, і взагалі-то суб'єктивно ці «негідники» переживаються концептуалами, як мерзотники, які намагаються відірвати голодне немовля від материнських грудей, а наркомана — від його шприца.

Європейська культура, на щастя, дала людству життєву й інтелектуальну практику, правила і органіка якої передбачає навчання позаконцептуальному мисленню.

Це — філософія.

Філософію живлять три Музи і охороняють три Даймона:

— увага до сущого (питання про те, що є, а чого немає в реальності),

— необхідність обґрунтування думки і слова (логосу) аргументами,

— критичний аналіз власного (і чужого мислення й мови), тобто — відсутність священних корів думки, недоторканних для критики.

Ці три правила — універсальний тригранний ніж для обрізання пуповини залежності від концепцій.

Концепції сильні, і часто виявлялися здатними переродити зсередини навіть філософію — тоді той чи інший її розділ стає -… ізмом.

Але дотримання Трьох правил — це вірна панацея від цієї хвороби.

Золотий вік людства (якщо йому судилося статися) прийде, коли критична кількість людей освоїть позаконцептуальне мислення.

В принципі, вся моя діяльність присвячена виробленню у людей здатності до позаконцептуального мислення — за що мене страшенно люблять -… істи з будь-якого флангу.)

Розраховано все — включаючи шорти на телеефірах, та інші порушення «громадських пристойностей», наприклад, злісні психологічні експерименти над масами слухачів.

Я намагаюся розгойдувати концепції, як гнилі зуби, відрізати їх, як щупальця отруйних медуз і витягувати людей з глибоких отруєнь, що накопичуються роками.

— Це — найкраща в світі робота.

Дякую Боже. )

Катерина Гладкевич:

«… Модернізація — посадка "ідеальної" концепції на максимальну кількість народу, бажано на весь світ (свинопасів — підпорядкувати, носіїв конкуруючих концепцій — знищувати). І тут спливає тоталітаризм у всій його красі. Як невротична реакція на діяльність страшних ідеалістів в 20-му столітті виник постмодерн, деконструюючий "істинність" будь-якої концепції, а пізніше — метамодерн, суть якого, схоже, у вмілій роботі з концепціями. А так — так, Ідея — як отруйний краб в Халфлайф: стрибає на голову, наділяє нелюдською силою, але здатна зжерти людині мозок і замістити її собою. У психіатричному аспекті така одержимість часто виливається в манію величі і поступову деградацію андроїда з подальшим перетворенням його в овоч».

Сутність гібридної війни всіх проти всіх — це боротьба концепцій.

Автор — Олексій Арестович

+3
234
RSS
05:47
+2
Є про що поговорити. Я б замінив концепцію на світогляд . Мене дивує, як швидко впав комунізм і як мало його оборонців.
06:33
+2
Мене дивує, як швидко впав комунізм і як мало його оборонців.

Інші егрегори виграли в комунізму боротьбу за свідомість людей _посмішка
06:42
+3
Ось хто насправді дуже потужно займався видьоргуванням з людей концепцій і підняттям їх на позаконцептуальний рівень, так це ОШО. Буквально кожне його слово було промовлене саме з цією метою.
21:12 (відредаговано)
+1
метамодерн, суть якого, схоже, у вмілій роботі з концепціями.

Швидше, я саме за такий метамодерн — а отже, за «вмілу роботу з концепціями». Власне, наша концепція _сміюсь контрапосту, покладена в основу діяльності журналу «УФО» — це «те, що настане після постмодерну».
_чудово _чудово _чудово
Не думаю, що зовсім без концепцій можна буде обійтися хоч зараз, хоч в майбутньому. Без концепцій людство ризикує перетворитися на величезну череду «причісаних під одну гребінку» — а людям таке нецікаво. Інша річ, коли люди навчаться вміло працювати з концепціями. Наприклад, навчаться переводити «війну концепцій» з площини взаємного знищення в площину мирного дискурсу.

Випадкові Дописи