«Нас ніхто не вчив жити щасливо»: історія українця зворушила Мережу

«Нас ніхто не вчив жити щасливо»: історія українця зворушила Мережу
Джерело матеріалу:

Історію простого українця розповіла користувачка Фейсбук – Тетяна Грегораш.

Вона за іронією долі залишилася вночі одна на вокзалі, бо водій BlaBlaCar підвів її. Дівчині потрібно було достатися Калуша, а тут як раз стояв цей мужчинчик – таксист. Він запропонував Тетяні свої послуги, а як розвивалася історія далі, читайте у її розповіді:

«Все почалося з того, що водій машини, замовленої через BlaBlaCar, приїхав з Києва в Івано-Франківськ на кілька годин раніше, ніж обіцяв. Їхав з Іспанії, поспішав додому.

4 ранку. Ніч, вокзал, холодно, мені треба в Калуш.

Водій таксі, років за 60, кивнув, мовляв, сідайте.

Поторгувалися за ціну, їдемо.

Чистий салон, ремні безпеки, українська музика в колонках, кава в термосі.

— Не можу пити не свою каву. Жінка робить смачнішу, ніж у всіх цих новомодних кав’ярнях.

— Та чому, є кав’ярні, в яких смачно.

— Вам завжди смачно, коли не вдома. МАлАдЬож.

Їдемо далі. Говоримо далі.

— 4 година, а ви вже на роботі. Не втомлюєтеся?

— Певно, що так. А що робити, треба працювати.

Я мовчу. Він мовчить. Не витримує, починає говорити.

— Мені вже 67. Навіть і не зрозумів, як життя минуло. Одружився рано. Спочатку народився син, а потім донька. Все життя працював на заводі. Від ранку до вечора. З 90-х, коли мав відпустку, почав їздити на заробітки. Спочатку до Росії, потім до Польщі. Купив машину. Відтак закрутилося — завод до вечора, увечері — таксі. Зранку знову завод, потім знов таксі. Возив всіх, чого тільки не набачився під час таксування. А під час відпустки — знову будова в Польщі.

— Для чого так важко?

— Спочатку діти росли, потім вчилися, потім одружувалися. А я все думав, що от-от почну жити на повну. Все обіцяв жінці, що поїдемо на море. І обіцяв. І обіцяв. Потім я будував хату. Всі гроші вкладав в будівництво. Яке там море! Мали ж спочатку добудувати.

Хотів два поверхи, перекрити найкращою черепицею, поставити найкращу підлогу, найдорожчі меблі. Найдорожчий телевізор. Хотілося сидіти на старості, пити чай і дивитися фільми. Тільки криниця мені обійшлася майже так, як однокімнатна квартира.

— А для чого аж так?

— Хотілося не бути гіршими за сусідів, друзів і щоб діти вже не горбатилися, а насолоджувалися життям.

— Ну, клас. Думаю, вони подякують.

— Та яке. Роз’їхалися, навіть ніхто не живе в Івано-Франківську.

— А для чого Вам тепер таксувати? Вже ж і діти окремо живуть, забезпечують себе самі. А ви можете з жінкою нарешті пити чай і дивитися телевізор, як і мріяли.

— Рік тому все згоріло. ВСЕ! Сказали, проводка… Лишилася від хати тільки коробка. Ні меблів, на які заробляв півжиття, ні техніки, ні одягу, нічого… Навіть черепиця потріскала, треба замінювати. Все з початку. Наче все моє життя згоріло!

І чесно — заплакав! Звернув з дороги, зупинився на трохи біля лісу. Налив кави собі і мені.

— Ви тепер таксуєте, щоб купити меблі і телевізор?

— Ні, хочу відвезти жінку на море. То буде наше перше море за 43 роки спільного життя. А її — взагалі перше в житті. Вже половину грошей назбирав. Ще половину.

— А телевізор?

— Діти привезли якийсь свій, вони вже не користувалися ним. Вистачає, не гірше показує, ніж той, що в нас був. Все одно, який би не був телевізор, — ті ж самі погані новини і що ростуть ціни.

— А меблі?

— Сусіди купували нові, нам віддали старі. Скільки нам лишилося. Вистачить і тих.

— Навіть не знаю, що сказати. Співчуваю. Шкода, що так сталося.

— І мені шкода. Що так і не повіз дітей на море. Що обмежував себе в усьому. І їх. Що не було ніяких святкувань. Шкода, що так довго відкладав життя. І добре, що так сталося, напевно. Бо я ще хотів замінити підлогу і переробити кухню, купити нову ванну, більшу. І паркан вже хотілося переробити… Це б ніколи не закінчилося.

Сумно, правда?

Мені — дуже!

Але нас просто ніхто не вчив жити щасливо.

Ніхто не казав, що можна мати не більше поверхів, ніж в сусіда. Не плазмовіший телевізор, ніж в кума, не дорожчу шубу, ніж в подруги. Що можна виглядати так, як зручно. Жити там, де затишно. І що в триповерховій хаті не завжди більше щастя, ніж в двокімнатній квартирі.

Я дуже хочу, щоб в житті таксиста і його дружини сталося найкраще море. І щоб в цілому епоха хата-телевізор-кришталь-все-до-хати-і-замінити-штори-до-Пасхи-на-нові-завершилася.

Щоб більше бути, а не здаватися.

Жити, а не відкладати.

Не відкладати!

Ох!»

+2
782
RSS
12:56
+2
Не відкладати життя на завтра — золоті слова.
Мудра стаття. Нам усім, всій країні, варто пройти курс психотерапії і нарешті навчитися жити тут і тепер.
А ще треба книжки Роберта Кіосакі ввести в шкільну програму, особливо його "Багатий тато, бідний тато".
Може тоді наступне покоління українців зрозуміє, що щастя не в маєтках.
15:13
+2
З Києва до Калуша на таксі?! Оригінально… _стежу
16:01
+2
Гадаю, найкраща ілюстрація — пролог до повнометражного мультфільму "Up!" (музика не оригінальна, але саме ця мелодія бере за душу):


На жаль, занадто багато людей обирає життєвий шаблон «щоб не гірше, ніж у інших». Мотив зрозумілий: обзавівшись кращими атрибутами життя, ніж у решти оточуючих, підвищити свій т.зв. «візуальний» ранговий потенціал.
_соромлюсь
Це властиво слабко розвиненим особистостям, бо приблизно так само хлопчики-тінейджери в піонерському таборі міряються піпіськами — у кого довша… Ідеологія первісного дикунського племені.
Катеки
Або націленість на нижні рівні піраміди Маслоу.
Піраміда Маслоу
І якщо казати відверто, то герой матеріалу все вірно зрозумів:

— І мені шкода. Що так і не повіз дітей на море. Що обмежував себе в усьому. І їх. Що не було ніяких святкувань. Шкода, що так довго відкладав життя. І добре, що так сталося, напевно. Бо я ще хотів замінити підлогу і переробити кухню, купити нову ванну, більшу. І паркан вже хотілося переробити… Це б ніколи не закінчилося.

Він має рацію: це б ніколи не скінчилося! Отож вищі сили й пустили димом все його матеріальне благополуччя, щоб він нарешті націлився на більш високі рівні — в даному разі, хоча б на середні рівні піраміди Маслоу…
17:59
+2
Справді мелодія душевна і відповідає позірній марноті одноразового (??) життя.
Люблю цей мультик. Він показує, що ніколи не пізно реалізувати свої дитячі мрії.
16:23 (відредаговано)
+2
До речі, щоб не складалося враження, що я сам аж такий білий і пухнастий… У мене перед Оленою теж є борг. Бо мрія її життя — подивитися, як в джунглях квітне справжня рафлезія:

Рафлезія

Для цього треба поїхати аж в Індонезію — а це дорогий тур. На початку 2000-х ми збиралися здійснити це… Однак Олені несподівано наснилося, що ми поїхали в Індонезію і… потрапили під землетрус і цунамі! Після чого лишилася в живих тільки вона і ще місяць вибиралася до людей… Тоді Олена злякалася, й поїздку ми скасували. А в 2004 році Індонезія і справді потрапила під удар цунамі:


Після того Олена кардинально змінила пріоритети бажань і сказала: «Подивитися на дику рафлезію я хочу, проте життя дорожче».
_шкодую
Так ми до Індонехії й не поїхали. А якась квітка, дуже схожа на рафлезію, нещодавно розквітла у нас на балконі в цьому серпні — буквально напередодні нашої останньої поїздки «на юга»:

_браво
У вас розквітла Stapelia grandiflora. Цього року вона у мене теж розквітла.

Випадкові Дописи