УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Пристрасті за томосом, або У попа була собака

Пристрасті за томосом, або У попа була собака
Джерело матеріалу:

(Частина 1)


Вчора відбулася дуель московського і Вселенського патріархатів, яка вже вийшла за рамки вирішення питання про автокефалію України. З одного боку, це вказує на те, що питання дійсно вирішене, і зараз триває етап його процедурного закріплення, а з іншого — показує, що московське хамських попівство, а насправді — конторські службовці, раптом зрозуміли, що потяг пішов, і у них більше не лишилося інструментів тиску ні на УПЦ, ані на Вселенський Патріархат. Ні підкуп, ані погрози не подіяли, але тільки прискорили процес і спричинили різку реакцію Вселенського патріархату.

Як і очікувалося, гундяєвці зібрали свою сходку, названу «позачерговим засіданням їхнього синоду», де оголосили про свої дії проти Вселенського престолу. Заява вийшло довгою, тужливою і нудною, а головне — недолугою. Річ у тім, що контроські діячі завжди з презирством ставилися до своєї нової роботи, а отже — не цілком володіють предметом і тому припускаються грубих методичних та навіть фундаментальних помилок в своїй мотиваційній частині заяви. Тут немає нічого дивного і більш того, заява, за своїм духом, дуже нагадала старий анекдот, який тут аж надто доречний.


АНЕКДОТ

У семінарії йде випускний іспит і його приймає якийсь важливий поп. Дипломною роботою випускника є проповідь на дуже витіювату богословську тему, абсолютно непідйомну для розуміння простої людини. Проте, випускник бадьоро і співучо читає її напам'ять протягом півгодини. Піп уважно слухає і коли випускник закінчує — оголошує свою думку:

— Ну що ж, сину мій, дуже гідно. Однак трьох помилок ти все ж припустився, але надалі ти не повинен так помилятися. Перше — ніколи не заправляй рясу в джинси. Друге. Що я радив робити перед проповіддю?

— Остограмитися, святий отче.

— А ти?

— Зробив, як ви веліли.

— Ні, сину мій, остограмитися це означає — остограмитися, а ти — опівлітрився.

— І останнє, наприкінці кожної проповіді треба проголошувати «амінь», а не «твою матір!»


Загалом, текст звернення наводить на думку про те, що перед його написанням навіть не опівлітрилися, а заправилися по самі брови, а тому — написали багато такого, за що можна непогано дістати від тих, хто займається богослов'ям професійно, а не за службовим обов'язком. Ми не станемо проводити саме доводи, які гундяєвці визнали достатніми і логічними для обґрунтування своєї позиції, а наведемо лише резолютивну частину цього звернення, яке і демонструє те, що в нових умовах має намір робити гундяєвський патріархат. А виглядає це наступним чином:

«У критичній ситуації, коли константинопольська сторона практично відмовилася вирішувати питання шляхом діалогу, Московський Патріархат змушений призупинити молитовне поминання Константинопольського Патріарха Варфоломія за богослужінням і з глибоким жалем призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату, а також перервати участь Російської Православної Церкви в Єпископських асамблеях, так само як і в богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують і співголовують представники Константинопольського Патріархату.

У разі продовження антиканонічної діяльності Константинопольського Патріархату на території Української Православної Церкви ми будемо змушені повністю розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським Патріархатом. Вся повнота відповідальності за трагічні наслідки цього поділу ляже особисто на Патріарха Константинопольського Варфоломія і архієреїв, які підтримують його.

Усвідомлюючи, що те, що відбувається становить небезпеку для всього світового Православ'я, звертаємося в цей важкий час за підтримкою до Помісних автокефальних церков, закликаємо Предстоятелів Церков перейнятися розумінням нашої спільної відповідальності за долю світового Православ'я та ініціювати братське всеправославне обговорення церковної ситуації в Україні».

Ми недарма перед цим навели анекдот, оскільки ці дії, які підтверджені письмово, на офіційному сайті РПЦ, повинні були б бодай у когось із попів, присутніх на бенкеті, викликати смутні відчуття того, що просто зараз Гундяєв переводить всю їхню веселу контору в розряд секти, оскільки просто зараз були оголошені не тільки заходи, рівносильні розриву зв'язків з материнською церквою, а отже і вихід не тільки з православ'я, але й з християнства, а також висловлені прямі погрози, як Вселенському Патріарху, так і Вселенському Патріархату.


(Частина 2)


Цю ситуацію недарма називають загрозою розколу або розколом православної церкви. Насправді, це — оформлення секти, без коренів і прапорів. По суті це оформлення релігійного відділу КДБ-ФСБ і нічого більше. Всім, хто довбав своїм чолом поклони в московських церквах, має бути зрозуміло, що після такої заяви вони перестали бути християнами і успішно приєднуються до сект, на кшталт «свідків веселого пилососа» або «білого глядства», з чим їх можна від душі привітати. Але можна привітати і себе.

Нарешті московський патріархат сам зістрибнув з послідовності поширення православ'я, і якщо раніше називав себе однією з основних православних церков, під орудою вселенської патріархії, то тепер РПЦ відмовляється від цього, а отже — відмовляється і від частини нашої історії, яку вони незаконно і безсовісно приписали собі. Широким жестом вони звільнили нас від споглядання сумовитих мармиз, завезених на «хресний хід на честь хрещення Русі». Все, тепер вони — самі по собі, п'яте головне управління КДБ у справах релігії, що й треба було довести. Як і Путін, Гундяєв руйнує все так, як ніхто ззовні цього зробити просто не зміг би.

Але як ми зазначали вище, крім усього іншого, Гундяєв дозволив собі вилити помиї як на самого Вселенського Патріарха, так і на Вселенський Патріархат, а отже — вступив в боротьбу з профі богослов'я. Тож не дивно, що вони миттєво отримали обратку, яку можна сприймати як анонс, а найцікавіше буде попереду і вже прямо не стосуватиметься України. У цьому сенсі, звернімо увагу на те, що Україна стала причиною численних і дедалі зростаючих санкцій щодо РФ, вона ж стала відправною точкою для ізоляції як самого Путіна, так і його людей, і тепер з'ясовується, що і на церковному фронті для РФ почалися фатальні проблеми теж через Україну. Іноді складається враження, що якби знав Путін, до чого призведе агресія проти України, він би краще безкоштовно віддавав би нафту і газ в Україну, в результаті це виявилося б меншою проблемою, ніж це вже виглядає зараз, але ж все ще тільки починається! Через пару років росіяни ходитимуть під себе тільки від самого слова «Україна».

Загалом, відповідь виявилася куди більш цікавою і змістовною. Зокрема, її озвучив архієпископ Тельмінській Йов. Він зауважив, що всі сучасні автокефалії були створені томосом Вселенського Патріархату. Виняток становлять патріархати раннього етапу християнства і вони залишилися в давнині. А ось ця цитата:

«Окрім Вселенського патріархату, в історії православної церкви жодна інша помісна церква не проголошувала автокефалії».

Це стало поки м'якою відповіддю, яка ще матиме свої основні наслідки згодом. А ось наступний приклад, наведений в «заяві» гундяєвської церкви:

«Рухомий щирим бажанням підтримати Православ'я, що перебуває в меншості й часом в досить непростій ситуації, Московський Патріархат зі свого боку надав в 1948 році автокефальні права Православній Церкві в Польщі й підтвердив автономний статус Православної Церкви в Фінляндії, наданий Святішим Патріархом Тихоном в 1921 році, погодившись в 1957 році забути всі канонічні суперечки і непорозуміння між Фінляндською Православною Церквою і Російською Православною Церквою, визнати Фінську архієпископію в сущому статусі та передати в її юрисдикцію Ново-Валаамський монастир, після чого було відновлено молитовно-канонічне спілкування».

Тобто, московська братва трохи змішала правила і повноваження церков у християнстві та положняки і поняття злодійських сходняків. На виправдання своїх дій вони навели приклади, коли перебрали на себе права Вселенського Патріархату на надання автокефалії. Вони дійсно не зрозуміли, що задокументували власне свавілля і явне порушення ієрархії церков. А точніше, вони показали, що давно вже плювали на століттями сформовані церковні правила і вже давно не визнають над собою верховенства Вселенського Патріархату. Це означає, що не тільки своїми заявами про припинення відносин з Константинополем вони проголошують себе сектою, але й практичними діями, в яких самі ж і розписалися.

Архієпископ Йов прямо вказав на те, що РПЦ не має права надавати автокефалію українській, як і будь-якій інший церкві, бо це є прерогативою Константинопольського Патріархату, як першого серед православних центрів у світі. А слідом за цим пролунав залп, який перетворює цих ряджених гебістів у самозваний клопівник, з яким взагалі не можна мати справу нікому з православних християн. Ось ці слова, які можна сміливо висікати на надгробному камені РПЦ: 

«Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано православній церкві в Росії томосу про автокефалію».

Схоже на те, що під цими словами вже є добре опрацьована позиція і вона буде проголошена в потрібний момент. На хвилиночку, жодної російської автокефалії ніколи не було, бо немає такого документу, який би це підтверджував, і ця бригада самостійно роздає автокефалії! У світському житті це б називалося шахрайством, а як це називається в церковному середовищі — невдовзі дізнаємося.

У РФ люблять розмірковувати про велич, духовність і відвічність, але схоже на те, що події, які течуть у нинішньому темпі, не залишать від цього каменя на камені просто в найближчі місяці. Адже недарма існує старовинне попередження про те, що хто сіє вітер, пожне бурю. Все до того і йде. Коли це стане зрозуміло в Москві, вони проклянуть той день, коли сунулися в Україну, проклянуть тих, хто все це почав і хто це робив. До сьомого коліна проклянуть, бо зворотного ходу вже немає.

+2
471
RSS
_чудово Якщо добре вчитатися, то матеріал… просто бомбезний!!! _чудово

Наприклад, я чудово пам'ятаю, як на релігієзнавстві нам (тоді ще радянським студентам) втирали про те, що будь-яка православна церква (а не сам лише Константинопольський патріарх) може надати автокефалію своїй меншій частині… А по всьому виходить, що комуністи таки вляпалися в помилку, аналогічну католицькій формулі filioque
_стежу _стежу _стежу

Ото дають!!!
12:12
+2
Я вже читав цей матеріал раніше на обозрєватєлє. Але з охотою ще раз перечитав його тут. Тим паче гарне тут кольорове оформлення. Дякую, друже Тимуре!
12:33 (відредаговано)
+1
на обозрєватєлє

… російською мовою. Я ж не полінувався перекласти українською. _соромлюсь

_чудово За кольорове оформлення дякуй Доброславу — це він полагодив _чудово
12:16 (відредаговано)
+2
Мене вражає таке:
— через пару років москалі будуть ходити під себе при згадуванні слова УКРАЇНА;
— москалі проклянуть той день, коли вони поткнулися в Україну;
— Москві ніколи не давали томоса!
— Москві ніколи не давали томоса!

_вибачаюсь Отож бо!!! _вибачаюсь
Товариш Сталін під час Безбожної п'ятирічки майже до ноги вибив усе християнське священство. Навіть тодішня церква нібито не православною називалася, а правовірною — я навіть таке читав… А та Російська православна церква, що була зорганізована під час ІІ Світової війни з окремих вцілілих священиків + перевдягнених в ряси працівників НКВС — це абсолютно нова і на додачу (так виходить) самозвана церква, яка ніколи ніякого томосу не отримувала!..
_стежу

Коротше кажучи, з усієї цієї історії я зрозумів одне-єдине: «сила» соболиного хутра тримається 333 роки! Адже Константинопольському патріарху Діонісію в 1684 році москалі давали хабара соболиними шубами… Тепер слідкуй за цифрами:
2018 — 1684 = 334
Отже, на 334-му році після дачі хабара «сила» соболиного хутра вивітрилася…
Але водночас:
666 / 2 = 333!!!
«666» — це число звіра

Тут мудрість! Хто має розум, нехай порахує число звірини, бо воно число людське. А число її шістсот шістдесят шість.

Як це тобі?!
_стежу _стежу _стежу
Треба окремий матеріальчик на цю тему накропати…

Випадкові Дописи