УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Як вдячність впливає на здоров'я

Як вдячність впливає на здоров'я
Джерело матеріалу:

8 дивовижних прикладів того, як висловлення подяки позитивно впливає на здоров'я


Насправді, висловлення подяки — добрий спосіб поліпшити здоров'я, яким, в свою чергу, багато хто нехтує. Для цього не потрібна купа часу і грошей, а ось переваг буде доволі багато.

Згадувати всі причини для вдячності в своєму житті на День подяки та інші схожі свята — це, звісно, добре, але висловлюючи свою вдячність протягом усього року, можна значно поліпшити якість життя.

Дослідження показують, що у висловлення подяки є ряд наступних переваг:

1. Подяка дозволяє вам розвивати відносини

Відповідно до одного з досліджень, проведеного в 2014 році й опублікованого в науковому журналі Emotion, висловлюючи подяку, ви не тільки вдосконалюватимете свої манери, але і зможете завести нових друзів і впливати на оточуючих.

Дане дослідження також доводить, що компліменти вашим знайомим допомагають їм встановити і підтримувати з вами зв'язок. Подякуйте незнайомцеві за те, що він притримав двері, або ж надішліть коротке повідомлення своєму колезі з вдячністю за допомогу з проектом. Дайте оточуючим знати, що ви цінуєте їхню участь і це, в свою чергу, посприяє процвітанню ваших відносин.

2. Подяка покращує фізичне здоров'я

За результатами дослідження, опублікованому в науковому журналі «Особистість та індивідуальні відмінності» в 2012 році, вдячні люди стикаються з меншим фізичним дискомфортом і почуваються краще, ніж інші, в тих же ситуаціях.

Не дивно, що люди, які залишаються вдячними, краще стежать за своїм здоров'ям. Вони живуть довше, оскільки регулярно займаються спортом і відвідують лікарів.

3. Подяка покращує духовне здоров'я

Вираз подяки зводить до мінімуму нихку токсичних почуттів, починаючи з образи і заздрості, й закінчуючи жалем і розчаруванням. Роберт А. Еммонс, доктор філософії, а також лідер в дослідженнях на тему впливу подяки, зміг довести її взаємозв'язок з благополуччям людини. Його дослідження доводять, що вираз подяки робить людину щасливішою і допомагає побороти депресію.

4. Подяка знижує агресію і сприяє емпатії

Згідно з дослідженням, проведеним в 2012 році в Університеті Кентуккі, вдячні люди більш схильні діяти в інтересах обох сторін, навіть якщо їхнє оточення налаштоване не надто дружньо.

Учасники дослідження, які висловлювали подяку більшою мірою, виявилися менш схильними до антисоціальної поведінки, навіть при негативній реакції співрозмовників. Вони були менш схильними до спроб помститися і викликали більше симпатії у навколишніх.

5. Подяка покращує ваш сон

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в 2011 в науковому журналі «Прикладна психологія», регулярно роблячи в свій щоденник записи подяки, ви зможете поліпшити свій сон.

6. Подяка підвищує вашу самооцінку

Згідно з науковим журналом Journal of Applied Sports Psychology, дослідження показують, що вислів подяки допоміг підвищити самооцінку спортсменам. Додаткові дослідження довели, що подяка допомагає звести до мінімуму соціальні судження. Замість того, щоб заздрити оточуючим, тому що ті заробляють більше грошей або займають більш високі посади (саме ці чинники занижують самооцінку), вдячні люди можуть знайти в собі сили визнати досягнення оточуючих.

7. Подяка зміцнює силу духу

Вже багато років різні дослідження доводять, що висловлювання подяки допомагає не тільки знизити рівень тривоги, але також впоратися з травмами. Згідно з результатами одного з досліджень, опублікованих в 2006 році в науковому журналі Behavior Research and Therapy, ветерани В'єтнамської війни, які висловлювали подяку, менше потерпали від посттравматичного стресового розладу. Саме подяка допомагає людині швидше відновитися після подібних травмуючих подій.

Згадайте всі причини, за якими ви можете на сьогоднішній день бути вдячними, адже саме це допомагає зміцнити силу духу.

8. Подяка дозволяє вам стати терплячими

Дослідження, проведені в Північно-Східному університеті, показують, як люди, які вміють бути вдячними навіть за найнезначніші речі, є більш зібраними і можуть ухвалювати більш вірні рішення, ніж ті, хто не висловлює свою подяку регулярно.


Кожен з нас може навчиться бути вдячним. Виділіть всього лише кілька хвилин на те, щоб зосередитися на тих речах, за які ви вдячні, замість того, щоб скаржитися на те, чого у вас немає. Вияв вдячності — один з найпростіших способів стати щасливішим.

+1
821
RSS
13:26
+1
Наскільки мало потрібно для здоров'я та щастя!.. _вибачаюсь
13:38
+1
Це супер-стаття. Отже вчені дослідили, що висловлювання вдячності, просте ДЯКУЮ — творить дива. Читачі наших дописів можуть покращити своє здоров'я, пишучи навіть коротенькі коменти.

Випадкові Дописи