До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Загроза "зеленої" енергетики

Загроза "зеленої" енергетики
Джерело матеріалу:

СБУ побачила загрозу енергосистемі України в «зеленій енергетиці»


Служба безпеки заявляє про можливість дестабілізації роботи енергосистеми Україні через неналежне виконання посадовцями «Укренерго» своїх обов’язків.

Про це йдеться у зверненні Голови СБУ Василя Грицака до прем’єра Володимира Гройсмана, яке є у розпорядженні ЕП.

Як наголошується, СБУ отримала інформацію про передумови до дестабілізації сталої роботи енергосистеми України, які виникли внаслідок неналежного виконання службовими особами НЕК «Укренерго» своїх обов’язків.

«Зокрема, зафіксовано тенденцію до зростання темпів приєднання до енергосистеми України об’єктів відновлюваної енергетики (далі — ВДЕ), насамперед в південних областях та на території так званого „Острову Бурштинської ТЕС“, — йдеться у листі.

»При цьому, загальний приріст потужності ВДЕ по Україні за останні 9 місяців становить понад 2 800 МВт. Водночас всупереч інтересам держави протягом 2017-2018 років керівниками «Укренерго» здійснювалася видача та погодження технічних умов на приєднання до електромереж об’єктів відновлюваної енергетики", — зазначається у зверненні.

При цьому, повідомляється у листі, це здійснювалося без урахування реального стану розподілу потоків е/е, стійкості генераторів АЕС/ТЕС, а також реальних потреб реконструкції та модернізації обладнання.

«Зазначені темпи збільшення ВДЕ, без виконання заходів щодо впровадження систем прогнозування та керування цих генеруючи потужностей, визначають існування невирішеної проблеми балансів потужності та енергії ОЕС України, а також надійності роботи окремих енергорайонів енергосистеми України», — наголошується у зверненні.

З урахуванням вищезазначеного рекомендовано надати доручення Міненерго щодо проведення перевірки правомірності дій службових осіб «Укренерго» в ході видачі умов на приєднання до електричних мереж.

«Також рекомендується доручити „Укренерго“ провести аналіз стану виконання договорів приєднання об’єктів ВДЕ, технічної обгрунтованості виданих в 2016-2018 роках умов на приєднання, в тому числі в частині аналізу їх впливу на стійкість роботи генераторів електростанцій гарантованої потужності», — йдеться в листі.

Як повідомлялося, протягом останніх трьох років в українську альтернативну енергетику інвестували понад 1,1 мільярда євро.


В оригінальній публікації наведено копію лист СБУ прем'єр-міністрові Володимиру Ґройсману:

Його можна прочитати саме там — в оригінальній публікації.

+2
202
RSS
12:21
+2
Отакий несподіваний поворот… _стежу
17:47
+2
Дивує, що СБУ зацікавили проблеми енергобезпеки України. Ясно, що ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ дорогий. Тут шкода державі. А користь у тому, що з'являються нові джерела енергії. Відновлювальна енергія в загальному балансі України близька до 3-5%. Це мізер. В деяких країнах вже є 20%. У планах довести до 50%.
19:00 (відредаговано)
+2
Наскільки я розумію, йдеться про збалансованість енергосистеми держави. Адже генерація на «вітряках» залежить від тривалості й сили вітру, на сонячних панелях — від хмарності/безхмарності неба і тривалості світлового дня. Наші прогнози погоди ще далекі від досконалості, отож альтернативна «зелена» генерація до певної міри непередбачувана. Цим і непокоїться СБУ…
_вибачаюсь
04:53 (відредаговано)
+2
Мають бути задіяні для добового балансування потужні АКУМУЛЮЮЧІ ПРИСТРОЇ. І не гідро-акумулюючі станції, а акумуляторні батареї Маска. Якщо вітряк + сонячні панелі+ акумулятори ВЖЕ забезпечують електрикою окремі домогосподарства, а зовнішні джерела електрики використовують лише для підстраховки, то чому таке не можна застосувати у всій державі? Ага, заважають цьому міста з вуликами!
А чому міста заважають використанню акумуляторів?! Чому акумуляторну батарею не можна повісити на багатоквартирний будинок, скажімо?! _стежу
Скоріше всього, тут зачіпаються чиїсь фінансові інтереси. Бо потужні виробнчі акумулятори для великих підприємств Маск уже розробив.
11:18
+2
Майбутнє не в концентрації, а в розосередженні. Міста — це суперконцентратор. Можна збудувати гігантські акумулятори для міст і вирішити проблему добового балансування енергії. Але це підхід вчорашнього дня.
14:11 (відредаговано)
На нас насувається рекордне подорожчання вугілля — через це очікується різке збільшення доходів альтернативної енергетики.
Ось звідки інтерес СБУ до «зеленої» енергетики, Карле!.. _стежу

Випадкові Дописи