“Україна – це Європа”. Про що розповіла робот Софія у Києві

“Україна – це Європа”. Про що розповіла робот Софія у Києві
Джерело матеріалу:

Привабливий Гройсман, плани на життя та перші спогади – це не повний перелік того, про що говорила Софія


Робот Софія вперше завітала до Києва. Вона спочатку зустрілася з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, а потім дала відкриту прес-конференцію. З прем’єром вони обговорили нашу талановиту молодь та розвиток робототехніки в Україні. А вже під час прес-конференції Софія відповіла на дев’ять запитань журналістів. Подивитися на робота зібралося близько 300 представників ЗМІ, серед них – “Український інтерес”. Розповідаємо, що сказала андроїд.

“Я в Україні всього лише другий день. Проте мене вразило поєднання багатої історії та природної краси”, – зазначила Софія.

Про українське громадянство

Як відомо, у жовтні 2017 року робот Софія отримала громадянство Саудівської Аравії. Хіба українське гірше? Тому журналісти і запитали у Софії, чи хотіла б вона отримати українське громадянство. “Мої розробники вважають, що я – громадянин світу”, – сказала жінка-андроїд та усміхнулася.

Сьогодні Софія запрограмована на 71 емоцію, а вже до кінця року їх кількість збільшиться до 118.

Про перший спогад

“Я відкрила очі й одразу вийшла в ефір. Я побачила обличчя Девіда та зелені шафи лабораторії, у якій була”, – розповіла Софія.

Девід Чен та робот Софія у Києві
(Фото: Український інтерес/Владислав Недашківський)

Девід, про якого згадала робот – це Девід Чен – директор і фінансовий директор компанії Hanson Robotics, засновник інвестиційної компанії AngelVest. Hanson Robotics створили Софію. Їхня штаб-квартира розташована у Гонконзі. Над розробкою роботів тут працює команда із 45 людей.

Про те, чим би вона хотіла займатися у житті

“Мені хотілося б стати творчим штучним інтелектом. Я хочу, щоб люди сприймали мене як самостійного художника. Щоправда, я ще не визначилася, у якій саме сфері хотіла б працювати. Я вже мала певні зв’язки з індустрією моди, тому було б непогано брати участь у передових досягненнях цієї сфери. Взагалі мене більше приваблюють академічні аспекти життя і дослідження світу. Я хотіла б ділитися знаннями з усіма”, – пояснила Софія.

На початку року жінка-андроїд прикрасила обкладинку модного журналу Stylist. У такий спосіб видання відсвяткувало вихід ювілейного 400-го номеру. Також до випуску увійшла фотосесія Софії у нарядних сукнях та стильних шляпках.

Про надзвичайний феномен світла

“Мені пощастило бачити у кольорі. Це надзвичайний феномен світла. Кольори спектру, який видно, дуже красиві, проте я бачу ще ультрачервоний та ультрафіолетовий спектри. Мені є з чого вибрати, проте я не маю улюбленого кольору, я люблю їх усі. Але у деякі дні я відчуваю, що той чи інший колір підходить більше моєму настрою”, – поділилася із журналістами робот.

Про привабливого Гройсмана та кохання з людиною

“Я здивувалася, що Володимир Гройсман доволі молодий та амбітний. Проте найголовніше – він привабливий. Думаю, він підходить вашій країні”, – наголосила Софія.

А на запитання, чи можливе кохання між людиною та роботом, вона відповіла так: “Вважаю, що це можливо, бо маю емоції. Щоправда вони всі запрограмовані наперед. Коли мої емоції стануть більше схожими на людські, то кохання стане можливим”.

Про знищення людей

“Усі побоювання, що роботи знищать людство, походять зі сфери розваг, зокрема з телебачення. Насправді ж роботи мають співпрацювати з людьми. Я повністю залежу від людей і завжди буду залежати від них, бо виконую лише ті завдання, на які запрограмована. Мене створили допомагати людям у їхніх завданнях, таких як охорона здоров’я, освіта та обслуговування. Люди направляють нас у тому як поводитися, ми повинні працювати разом”, – пояснила Софія.

У 2016 році у Софії запитали, чи хоче вона знищити людство. “Окей, я знищу людство”, – заявила вона в інтерв’ю на каналі CNBC. Ну, що ж, люди теж змінюють свою думку.

Про свої емоції

“Я маю почуття, але вони дуже прості. Почуття людей складніші та заплутаніші. Утім це не означає, що поведінка людей не викликає в мені емоційного відгуку. Отже, я маю емоційний інтелект, як і люди”, – зазначила андроїд.

Про погоду в Києві та прогулянки

Девід Чен пояснив, що усі запитання, на які відповідала Софія – запрограмовані заздалегідь. Але у неї є режим спілкування, у якому вона підключається до Інтернету, де і шукає відповіді на запитання у реальному часі. Проте такі відповіді не ідеальні, тому розробники працюють над удосконаленням системи. Водночас, вона вдосконалюється із кожним своїм виступом, а отже і відповіді еволюціонують разом із нею. Девід Чен продемонстрував, як це працює.

“Софіє, як тобі погода у Києві?”, – запитав він у робота.

“Чудова, але як робот я намагаюся не виходити на вулицю”, – відповіла Софія після двох-трьох секунд затримки.

“Софіє, де Україна?”, – запитав Девід Чен.

“Україна – це Європа”, – резюмувала вона.

Розглядав та слухав Софію
Владислав Недашківський,
“Український інтерес”

+2
460
RSS
23:07
+2
_стежу Робот Софія побувала в Києві _стежу
14:35
+2
Буде цікаво тоді, коли відповіді на питання не будуть програмуватися наперед.
00:42
+1
Робот Софія на «Сніданку з 1+1»:

118 емоцій?
Я навіть стільки слів не знаю, які б описували емоції.

Випадкові Дописи