УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Шанс, втрачений РПЦ

Шанс, втрачений РПЦ

Якщо процес не можна зупинити,
його потрібно очолити


Процес надання Україні томосу про автокефалію помісної церкви перебуває нині на фінальній стадії: відповідне рішення Вселенським патріархом ухвалене, сам «пакет документів» (бо насправді томос — це не проста грамота, а саме складний пакетний набір документів) фактично готовий, лишилося провести собор православних ієрархів у Софії Київській та обрати предстоятеля, який і отримає томос… Причому вже точно відомо коло учасників такого собору — зокрема, відомо, що від УПЦ МП, за різними відомостями, в ньому братимуть участь не більше 10-12 осіб. Що складає мізерну частку від загальної кількості парафій УПЦ МП в сучасній Україні: якщо станом на 31 жовтня 2014 року їхня кількість дорівнювала 11'393, а зараз ведуть мову про 12'000 парафій — то в майбутньому соборі братимуть участь лише близько 0,1% від загальної кількості парафій УПЦ МП.

Мізерія, принципово не здатна вплинути на хід собору. Хоча… якби ці московські та промосковські попи мали клепку в голові (як свого часу полюбляв казати Леонід Кучма) — вони могли б із легкістю перетягнути ковдру на свій бік. Досі я не писав про таку можливість, мовчки спостерігаючи за процесом. Причина в тому, що в Інтернеті думки розповсюджуються непередбачуваними шляхами з непередбачуваною швидкістю. Я в цьому вже неодноразово переконувався, тому вважав за краще мовчати. Але тепер можна і написати. 

Більш того — написати про це потрібно саме зараз. Чому?.. Поясню нижче. Спочатку розповім, який прекрасний шанс вплинути на процес надання Україні церковної автокефалії втратили московські попи з РПЦ.

А все тому, що вони вдалися до помилкової стратегії! Насамперед, вони явно забули про китайську стратагему №26:


  • Стратагема 26:

«Лаяти шовковицю, мітити в акацію»
(Стратагема непрямої критики)
Зміст Стратагеми пов'язано з символічними значеннями акації й шовковиці в китайській культурі: починаючи з кінця XI ст. до н.е., акація висаджувалася у дворі імператора і хоча не мала великого економічного застосування, символізувала вищі прошарки суспільства; шовковиця ж, що давала кращу їжу для шовкопряда і широко використовувалася простим народом в господарському житті, символізувала людей, не пов'язаних з вищими колами.


Справді, серед рекомендацій щодо застосування стратагеми №26 є наступна рекомендація:

Стратагема 26 застосовується, коли:
<...>
2. об'єкт критики, маючи яскраво виражене почуття власної гідності й намагаючись самостійно виправляти свої помилки, може бути ображений прямий критикою;
<...>

Але гординя (по ідеї, невластиве християнам почуття) засліпила московських попів. Вони навіть припустити не могли, що якісь там «дурнуваті хохли» здатні на почуття власної гідності та намагатимуться самостійно виправляти власні помилки. Тож і вдалися до «лобової атаки» — методу прямої дії!

В підсумку це вилилося в застосування стратагем №29 і №33:


  • Стратагема 29:

«Прикрасити дерево квітами»
(Стратагема ремонту фасаду)
Сховати застарілий вміст, що потребує відновлення, за більш привабливою формою.


  • Стратагема 33:

«Стратагема сіяння розбрату»
(Стратагема шпигунства)
Використовувати шпигунів і нишпорок всіх видів з метою розколу ворожих коаліцій і гри на внутрішніх суперечках в стані ворога.


Втім, «дурнуваті хохли» спромоглися розгледіти за оновленим фасадом «руссского мира» старий імперський зміст. А отже, «сіяння розбрату» спричинило зворотній ефект: чим затятіше насувався на нас «руссский мир», тим затятішим ставав опір українців. За таких умов вдаватися до непрямих дій було надто пізно...

Однак не виключено, що коли в Україні завершиться процес створення Української помісної автокефальної церкви, а новообраний предстоятель УПАЦ матиме на руках довгоочікуваний томос, його митрополит Кірілл (Гундяєв) тим чи іншим чином буде відправлений у відставку… або в небуття — це вже як некоронований цар ВВХло побажає!.. А тоді стратегія дій проти українського (на той час помісного) православ'я зміниться. Нехай із запізненням, але зміниться.

Що ж тоді можна буде вчинити?! Московські попи раптом можуть згадати вислів, винесений в епіграф даного матеріалу: «Якщо процес не можна зупинити, його потрібно очолити». Або… згадають китайську стратагему №14:


  • Стратагема 14:

«Скористатися тілами померлих і повернути душі»
(Стратагема відновлення фасаду, або Стратагема Фенікса)
Можна використовувати нові організації, процеси, людей і т.ін. для продовження старої політики.


Як це виглядатиме на практиці? Приблизно наступним чином.

Вже зараз експерти різних рівнів із захватом заявляють, що чим далі, тим більше парафій УПЦ МП заявлятиме про своє бажання переходити до лав новоствореної УПАЦ. Нібито все добре… От тільки чи будуть кришталево  чистими і щирими наміри новоявлених адептів української автокефалії?!

Зрештою, чому б не уявити ситуацію, коли представники УПЦ МП «рядами и колоннами» (як співав Володимир Висоцький) не кинуться переходити до лав УПАЦ — причому негайно?! Тоді вони швиденько складуть чисельну більшість в новоутвореній церкві. А отже — матимуть шанс взяти владу в свої руки. А отже — встановлюватимуть свої закони і правила...

Так, для цього вони мусять «наступити на горло власній пісні» — а гординя не дасть зробити цього.

Поки до не дасть. 

ПОКИ ЩО!..

Однак просидівши певний час в позиції «розкольницької секти», московські попи мають шанс усвідомити необхідність зміни стратегії власних дій. А отже, забувати про таку небезпеку нізащо не можна.

Тим паче, колись існували плани побудови УПАЦ на базі УПЦ МП. Просто засліплені гординею московські попи бездарно проґавили цей шанс, сподіваючись, що «дурнуваті хохли» поведуться на оновлений фасад «руссского мира». Але ж у московських попів ніхто не відбирав шансу порозумнішати!..

Отож втрачати пильність не слід в жодному разі. Стратегічні ігри — вони дуже довгі. Дуже-дуже!..

+2
446
RSS
02:25
+2
_сміюсь Це мій 666-й матеріал на Світочі!.. _сміюсь
03:54
+2
Да, друже, цифра символічна! Мені б утворити сотий… А роздуми твої цілком доречні. Однак є помилка.
04:03
+2
На об'єднавчому соборі зберуться не попи — настоятелі приходів, а їхні начальники — єпископи. Таких від Київського патріархату буде близько 50, від УАПЦ — до 15, а від МП — до 10. Тому перед начальством МП і був поставлений фільтр — підписати звернення до Константинопольського патріархату. А коли буде утворена нова УППЦ, кожна нова заява до неї буде розглядатися окремо. Тому, до прикладу, Павлу з Київської Лаври вхід заборонять.
04:23 (відредаговано)
+2
Звісно, це краще. Але якщо йдеться про єпископів… Мабуть, в УПЦ МП їх все одно переважна більшість. Отже, якби московські попи не були такими дурнями, то делегували б від УПЦ МП не 10-12, а всі 70 єпископів або навіть більше! Тоді 70 єпископів УПЦ МП, які б формально погодилися підписати звернення до Константинополя, чисельно переважали б 50 єпископів УПЦ КП + 15 єпископів УАПЦ, і все велося б за їхнім бажанням.
_не_знаю _не_знаю _не_знаю
А так єдине, що можна викрутити з ситуації буквально зараз — це casus belli: мовляв, парафіяни УПЦ МП потребують захисту «руссского мира» від «кривавої хунти й жидобендерівців», які відбирають у них храми та церковне майно — про це каже Андрій Кураєв у свіжому інтерв'ю Росбалту. І він недалекий від істини… Провокації ще й як можливі, «корисних ідіотів» не бракує з обох боків, а чи впорається з ситуацією поліція — велике питання…
В усякому разі, однієї «телекартинки» (навіть постановочної, знятої десь в Москві вночі) для «КисельТВ» вистачить — а це буде casus belli… Саме тому Порошенко ввів у дію відповідне рішення РНБОУ, а також наказав військовим відкривати вогонь у відповідь з усіх наявних засобів. Все вірно, це підготовка до можливого переходу війни з Росією в «гарячу» фазу.
19:25 (відредаговано)
+2
Загальмувати процес втрати України вони можуть терором:
Вбивши Варфоломія та (або) Філарета+.
21:05 (відредаговано)
+1
А сенс?! Варфоломій сидить в Стамбулі, його вбивство дорівнює застосуванню зброї на території країни-членкині НАТО — Туреччини. Та й «друг» Ердоган образитись може за вбивство його підданого… Коротше, це нові санкції.
_не_знаю
А Філарету 89 років, він вже поганенько розмовляє (зверни увагу на довгі паузи між словами та деякі повтори). Хай живе до 120 років, звісно… але щось мені підказує, що Філарету недовго лишилося. Він чоловік розумний та обачливий, отож, либонь, вже подбав за наступника. Тому якщо терористи вб'ють Філарета — його місце швидко посяде більш молодий наступник, а віряни ще більше згуртуються проти РФ.
_не_знаю
Отож обидва вбивства не мають сенсу!
обидва вбивства не мають сенсу!

мовляв, парафіяни УПЦ МП потребують захисту «руссского мира» від «кривавої хунти й жидобендерівців», які відбирають у них храми та церковне майно

І провокації і навіть вбивство обох патріархів мають всі шанси стати реальністю. Бо Третя Світова мала початися за розрахунками економістів ще у 2008 році. Вона почалася нашим Майданом у 2014, але в повну гарячу фазу все ще не перейшла. А повинна.
_не_знаю Почати Третю Світову в «гарячій» фазі — це гарантована Гаага. _не_знаю
І місце в історії людства.
_шкодую Угу, угу… Корона Герострата тисне на мозок таким мерзотникам _шкодую
03:33
+1
Дуже цікава дискусія на Радіо Свобода відбулася:

14:19
+2
Подивився й послухав. Як сильно московит Кураєв виступає проти Філарета. І йому 89, і він хоче стати патріархом+… Допік. Значить на правильному шляху!
14:26 (відредаговано)
+1
Кураєв — це ще «квіточки»… Тим паче, він каже це тому, що «з жалем» йде в розкол слідом за Кирилом: він же сказав, що не кине свого патріарха й розділить його долю… Але водночас Кураєв розуміє, що йде в розкол зі світовим православ'ям. Що всі православні світу тепер крокуватимуть «не в ногу» з московитами. Він це розуміє, він все усвідомлює, й йому гірко від цього.
_не_знаю
В такій ситуації наїжджати на нашого Філарета цілком природно.
_не_знаю
А от хто по-справжньому «виразка шлунку» — то це той політолог з Праги, який неодноразово бував в Україні, а тому розписується за тутешню ситуацію та виставляє нам оцінки з дуже розумним виглядом!
15:28 (відредаговано)
+2
_сильно_сміюсь Ах-хааа-хааа-хааа-хааа!!! _сильно_сміюсь

РПЦ оголосила Константинопольського патріарха розкольником

_сильно_сміюсь Ах-хааа-хааа-хааа-хааа!!! _сильно_сміюсь
Замість замирення з Константинополем путінський Кремль йде на подальше загострення!!!
_сильно_сміюсь Ах-хааа-хааа-хааа-хааа!!! _сильно_сміюсь
Усеруся, але не скорюся! ©
15:04 (відредаговано)
+1
Віталій Портніков прекрасно розклав «по кісточках» те, про що я написав дуже стисло:


_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь

P.S. Спостерігаючи за низкою тупих стратегічних помилок, які одна за іншою робить Росія вже не один рік поспіль, а також за низкою провальних безвихідних ситуацій, з яких також не один рік поспіль викручується Україна, мимоволі робиш висновок: час прийшов, на все воля Божа — те, що раніше було неможливим, стало можливе саме зараз. І так — саме зараз Україна приречена виграти! Хоч як важко, хоч би з якими поточними втратами, але в підсумку виграє неодмінно!..
Ютуб ласкаво підкинув мені повне інтерв'ю Віталія Портникова. Там стільки цікавого, що варто потратити півтори години.
_чудово Так, цікаво! _чудово
20:52 (відредаговано)
+1
До речі, ось що я записав у себе на Фейсбуці ще 11 вересня:

В Англії є церква англіканська на чолі з королем.
Що ж, в Росії буде церква росіянська на чолі з ВВХлом!..


_чудово Отже, ми з Портніковим в оцінках збігаємося — і це добре, я так вважаю. _чудово
16:24
+1
Вселенський Патріарх та Президент України: Угода про співпрацю у створенні Української Церкви

13:51 (відредаговано)
+2
Вселенський патріарх Варфоломій 12 жовтня 2018 року надіслав листа предстоятелю УПЦ МП Онуфрію з поясненням причин надання Україні автокефальної церкви і закликом прибути на Об’єднавчий собор та взяти участь у ньому. Лист, датований ще 12 жовтня, оприлюднив на своїй сторінці у Facebook митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко.

Отак… Мій матеріал про «шанс, втрачений РПЦ», датований 14 жовтня. А лист Варфоломія Онуфрію — 12 жовтня. Хоча відомо про це стало лише зараз. Синхронія?.. _стежу
18:39
+2
Так, друже.
_ура Отже, наш Світоч також є маленькою часточкою великої «гри» _ура

Випадкові Дописи