Зорепад для мрійників

Зорепад для мрійників

Є мрійники, які люблять тихими безхмарними ночами дивитися на темне оксамитове небо, всіяне зірками. Вони радіють, коли помічають, як одна з зірочок раптом зривається зі свого місця і летить назустріч землі. В цей момент можна загадувати бажання і вони обов’язково здійсняться. А ще кажуть, що падаючі зірки приносять на землю для втілення особливо обдаровані Душі.

Сьогодні вночі знову буде можливість загадати бажання чи отримати талановиту дитину. До нас наближається метеорний потік Оріоніди. Його максимум припадає на 21-22 жовтня. В середньому буде 20-25 метеорів за годину, які рухаються зі швидкістю 66 км/с. Спостереження можна починати відразу після півночі, але найбільша концентрація метеорів буде за 2-3 години до світанку.

Метеорний потік має таку назву на честь сузір’я Оріона, з центра якого ніби вилітають зірки. Це сузір’я завжди привертало до себе увагу людей. Його легко знайти на небі, бо схоже на пісковий годинник, з трьома яскравими зірками на поясі. Пояс Оріона тут, на Землі, відтворюють єгипетські піраміди. Багато народів вірило, що саме з поясу Оріона на Землю прилітали боги, які дали початок нашій цивілізації.

Насправді ж метеорний потік йде не від сузір’я, а від залишків комети Галлея (офіційна назва 1P/Halley), яка пролітає повз Землю кожні 75,5 років і залишає за собою «хвіст», що «падає» у вигляді метеорів кожного року.

Оріоніди дуже швидкі метеори, які залишають білі сліди на небі. Іноді серед них зустрічаються різнокольорові: червоні, синьо-зелені, жовті та помаранчеві. 

Ця ніч, за прогнозами синоптиків, обіцяє бути безхмарною. Тож беріть з собою друзів, гарячий чай в термосі й теплий плед чи спальник та вмощуйтесь під відкритим небом загадувати бажання.

Автор Дзвінка Сопілкарка

+2
507
RSS
13:47 (відредаговано)
+2
Згадав к/ф «Люди в чорному»галактика на поясі Оріона:_сміх _сміюсь _сміх _сміюсь _сміх«Люди, коли ви нарешті зрозумієте, що розмір не має значення, що щось дуже цінне може виявитися дуже маленьким?!»
15:02
+2
Дякую, Дзвінко.

Випадкові Дописи