Обирайте людей свого рівня цінностей

Обирайте людей свого рівня цінностей
Джерело матеріалу:

Раніше я думала, що людина може бути будь-якою: хоч злодієм, хоч хамом, хоч брехуном, та навколо себе хочу мати людей іншого порядку, зовсім іншого...


Раніше я думала, що людина може бути будь-якою: хоч злодієм, хоч хамом, хоч брехуном. Отже, так склалося його життя в родині, так виховали батьки, або [його] духу треба саме такі уроки пройти.

Я і зараз це розумію, та навколо себе хочу мати людей іншого порядку, зовсім іншого. Це люди, для яких честь, слово, гідність, совість мають значення.

Напевно, через ту ж побутову зайнятість жінки рідко замислюються над цими категоріями. Точніше, заведено вважати, що жіночності вони не стосуються, тому і не варто працювати над характеристиками, які не розвивають жіночність, не допомагають знайти чоловіка та вийти заміж і, схоже, тільки заважають в реалізації в зовнішньому світі. Це омана. Будь-які відносини можуть бути довгостроковими і якісними тільки в одному випадку: якщо цінності людей збігаються.

У мене викликає великі побоювання чоловік, який не може пояснити, що означає для нього честь і вміння тримати слово. Якщо совість він визначає як «я намагаюся не брехати, максимум — просто промовчу», то як особистість він являє сумну картину. Совість — це точно щось більше. Якщо людина не може самостійно для себе визначити моральні категорії, контролювати себе, оцінювати свої вчинки, то це дуже сумно.

Психологи можуть пояснити будь-яку поведінку людини. З точки зору, як знайти собі виправдання, це дуже зручна наука. Людина має незліченні сексуальні контакти, маніпулює, уникає відповідальності? Отже, це недолюблена дитина, у неї порушення прихильності через травматичні відносини з матір'ю і ще багато всього.

Але, якщо ти виріс, став дорослим, виховуй себе сам! Шукай свою самосвідомість! Завжди можна знайти виправдання болю, який ти завдаєш іншим людям, але найчастіше ти бачиш, що робиш. Хоча б за реакцією [у відповідь] розумієш. Якщо у тебе здоровий мозок (без органічних уражень з дитинства), ти повинен вміти аналізувати. Навіть якщо невідома сила штовхає тебе вкрасти або скористатися тілом іншої людини на один раз, ти в змозі зрозуміти, побачити, відчути, що робиш іншому зле. І ти бачиш! Але вважаєш за краще запхнути ці сумніви в дальній куток свідомості й виправдати себе.


Якщо людиною керують цінності нижчого порядку: гроші за всяку ціну, задоволення за всяку ціну, потурання своїм примхам, вона перетворюється на брудну, низькорівневу тварюку.


Говорячи психологічною мовою, тварина «Воно» бере гору над «Я» при повній відсутності «Над-Я». «Я» усвідомлює і задовольняє неусвідомлені бажання і потреби «Воно» за допомогою норм і законів «Над-Я». Наявність всіх трьох складових — «Воно», «Я» і «Над-Я», — в психіці людини робить її завершеною, закінченою особистістю. В іншому разі виходить сурогат, недороблена людина, з такою неможливо побудувати нічого повноцінного.

Ні розум, ні інтелект, ані освіта самі по собі не визначають цінності високого порядку. Ці цінності формуються від внутрішньої чистоти і наповненості, від невтомної роботи над собою. Вони роблять людину не просто живою істотою, а Людиною. Тільки цінності високого порядку: гідність, повага, самоповага, сила волі та сила духу, совість — задають високі вібрації душі й роблять людину чистою і світлою.

Таким людям не можна жити, товаришувати, працювати з брудними персонажами. Їх ніколи не зможуть зрозуміти. Їх неминуче прагнутимуть придушити і знищити. Несвідоме є багаторазово могутнішим і сильнішим, ніж надсвідомість.

Обирайте людей свого рівня цінностей, і буде вам щастя!

Лілія Ахремчик,
тренер, психолог, коуч

+4
711
RSS
01:13
+2
_вибачаюсь Від статті тхне елітарщиною… але авторка десь-таки має рацію! _вибачаюсь
01:59
+2
Має рацію! Свій до свого по своє. Чи можна щось хороше створити, коли коло тебе «недороблені люди = сурогати»?
04:12
+3
Поверхневе.Тему вибору обранця зрозуміло описала М.Мітчелл у діалозі ГГ Ешлі і Скарлетт.Коли засліплення і обожнювання коханим(-ою) переходить у стадію «любов це робота». Взаємна.Не дай бог перевиховувати партнера.Дійсно, коли погляди на дії, слова та ситуації у пари збігаються хоч наполовину,є можливість досягти порозуміння не доводячи конфлікт до абсурду.
07:40
+2
Гадаю, Таню, що в дописі тема взвємовідносин ширша і далеко виходить за відносини в ПАРАХ.
11:45 (відредаговано)
+1
Та просто пари можуть бути різними! Це зовсім не обов'язково пара статевих партнерів, які вступають в тісні стосунки. Це може бути і пара бізнес-партнерів, і пара друзів також.
_соромлюсь
Бо мені, наприклад, теж хочеться робити якусь справу разом з чесним відповідальним партнером, а не з «кидалою»… Або обирати такого друга, для якого «честь, слово, гідність, совість мають значення» ©
_вибачаюсь
Якщо ви помітили, я намагаюсь розміщувати на Світочі такі «психологічні» статті, які хоча й пишуться з розрахунком на пари «хлопчик — дівчинка», проте містять поради, які можуть бути застосовані також в інших ситуаціях. Зрештою, Світоч — це не шлюбна агенція і не сімейний психолог. Ми ж нібито разом шукаємо гармонію!..
Гасло Світоча
Наше гасло: До Гармонії — Разом! Гармонія в усіх аспектах життя…
Трохи дивна стаття. На поверхневому, чисто побутовому, рівні все правильно. Всім нам хочеться мати чесних і моральних друзів, партнерів, коханих, родичів… Але тут є ризик почати ідеалізувати мораль і чесність. А будь-яка ідеалізація завжди вилазить боком. І тоді у ваше життя почнуть приходити всілякі мерзотники, кидали та шахраї. І єдиний вихід з такої ситуації це зрозуміти власну ідеалізацію і відпустити її.
Я довгий час була змушена працювати з особою, м'яко кажучи, не зовсім чесною. І мої почуття та емоції стосовно тої особи змінювалися від гострого засудження до свого роду захоплення і навпаки. І тільки, коли мені стало байдуже, ця людина перейшла працювати в інше місце. Мабуть вона мала мене чогось навчити?
Всім нам хочеться мати чесних і моральних друзів, партнерів, коханих, родичів… Але тут є ризик почати ідеалізувати мораль і чесність. А будь-яка ідеалізація завжди вилазить боком. І тоді у ваше життя почнуть приходити всілякі мерзотники, кидали та шахраї. І єдиний вихід з такої ситуації це зрозуміти власну ідеалізацію і відпустити її.


Не зрозумів Вашої думки, пані Дзвінко!
Тут я погоджуюся з версією пана Анатолія, який вважає наш Світ Школою для вдосконалення Душ. І кожна людина, яка нам трапляється у житті має нас чогось навчити. І погані, з нашої точки зору, люди теж.
Але ми хочемо, щоб все навколо було ідеальним: щоб ми завжди були здорові, щоб погода була лише сонячною, щоб з нами всі поводилися чесно й морально. Ми ризикуємо поставити своє уявлення про Світ вище Божого задуму.
Але ми хочемо, щоб все навколо було ідеальним… щоб з нами всі поводилися чесно й морально. Ми ризикуємо поставити своє уявлення про Світ вище Божого задуму.


Божий задум якраз і полягає в тому, щоб усі поводилися чесно і морально.
14:06 (відредаговано)
+1
Якщо всі будуть поводитися чесно і морально, як ми навчимося захищатися і прощати? Щоб виробити імунітет ми маємо контактувати з вірусами, щоб вміти відстоювати свої інтереси, на нас має хтось нападати, щоб когось пробачити, той хтось має нас образити. Тільки так наша Душа буде вдосконалюватися.
Це все і є Божий замисел. А ми постійно йдемо йому в поперек.
Якщо на тебе нападають — захищайся! І роби висновки на майбутнє.
Якщо тебе ображають — захищайся! І роби висновки на майбутнє.

Але не варто цих, і подібних їм людей, наближати до себе, ставити їх нарівні із собою.
14:32
+2
Тебе смертельно образили — убий кривдника!
Не можеш убити — вибач кривдника!
Не можеш ні убити, ні вибачити — зроби вигляд, ніби нічого не сталося.
(Із східного...)
Не можеш ні убити, ні вибачити — зроби вигляд, ніби нічого не сталося.

Ось це і називається відсутність ідеалізації та зачепленості. Це вищий духовний пілотаж.

Випадкові Дописи