Упійманий лев

Упійманий лев
Джерело матеріалу:

Притча невідомого походження

Один лев був упійманий і кинутий в табір до таких же бранців, як він. На свій подив, лев побачив там чимало інших левів, які роками нудилися в цьому таборі. Дехто з них жив бранцем завжди, бо народився там, за огорожею.

За деякий час по тому новачок ознайомився з соціальними умовами лев'ячого табору. Виявляється, леви були розбиті на окремі угруповання. Одна група складалася з громадських діячів, інша об'єднувала підприємців, третя — представників культури, бо ставила собі за мету ретельне дотримання традицій, звичаїв, культури того часу, коли леви ще були вільними. Деякі угрупування були релігійними — ті леви збиралися, насамперед, для того, щоб заспівати зворушливі пісні про майбутнє джунглів, коли ніде не буде огорож. Інші групи залучали природжених літераторів і артистів. Були й революційні угруповання — вони збиралися, щоб обговорити деталі повстання проти загарбників або інших лев'ячих угруповань. Раз у раз спалахували заколоти, одне угрупування знищувало інше; іноді гинули всі охоронці табору, тоді їм на зміну заступали інші.

Дослідивши ретельно весь табір, новоприбулий помітив одного лева, який перебував у глибокому замисленні. Це був самотній лев, він не належав ні до якого угрупування і тримався від інших подалі. Його манери викликали у всіх захват, проте водночас і ворожість, бо його поведінка провокувала у решти левів переляк і сумніви у власних силах. Лев-одинак сказав новачкові:

— Не приєднуйся ні до якого угрупування. Ці ідіоти зайняті чим завгодно, тільки не тим, чим і справді варто займатися.

— Що ти маєш на увазі? — запитав новачок.

— Я маю на увазі пошук вразливих місць в конструкції огорожі.

+2
444
RSS
13:02
+2
_чудово Вірно визначити ціль! _чудово
19:16
+2
Гарно здалеку поцілено в те, про що якось сказала Дзвінка: «людська ферма».
19:29 (відредаговано)
+1
_посміхаюсь У братів Стругацьких в «Місті приреченому» сказано: «Акваріум»… _посміхаюсь

Випадкові Дописи