Плутон повинен бути повернений до класу планет

Плутон повинен бути повернений до класу планет
Джерело матеріалу:

Нове дослідження говорить про те, що Плутон повинен бути рекласифікований як планета

Причини того, що Плутон втратив статус планети, не є обгрунтованими, згідно з новими дослідженнями, проведеними Університетом Центральної Флориди в Орландо.

У 2006 році Міжнародна астрономічна спілка, глобальна група експертів з астрономії, встановила визначення планети, яке вимагало, щоб вона «очищала» свою орбіту, або, іншими словами, стала найбільшою гравітаційною силою на своїй орбіті.

Оскільки гравітація Нептуна впливає на сусідню планету Плутона, а Плутон ділить свою орбіту з замороженими газами та об'єктами в поясі Койпера, це означало, що Плутон був поза статусом планети. Проте в новому дослідженні, опублікованому в інтернеті в середу в журналі "Ікар", планетарний вчений UCF Філіп Мецгер, який працює в університеті в Інституті космічних досліджень у Флориді, повідомив, що цей стандарт для класифікації планет не підтримується дослідницькою літературою.

Метцгер, який є провідним автором дослідження, переглянув наукову літературу з останніх 200 років і знайшов лише одну публікацію, починаючи з 1802 р., яка використовувала вимогу очищувальної дії на орбіту, щоб класифікувати планети, і вона ґрунтувалася на так званих заперечувальних аргументах.

Він сказав, що супутники, такі як Титан у Сатурна та Європа в Юпітера, з часу Галілея планетарними вченими постійно називаються планетами.

«Визначення МАС каже, що основний об'єкт планетарної науки, планети, повинен бути визначений на основі поняття, яке ніхто не використовує у своєму дослідженні», — сказав Метцгер. "І це залишило б другу найкомплекснішу, цікаву планету в нашій Сонячній системі". «Тепер у нас є список понад 100 недавніх прикладів планетарних вчених, що використовують слово планета таким чином, що порушує визначення МАС, але вони роблять так, бо це функціонально корисно», — сказав він. «Це незрозуміле визначення», — сказав Метцґер про визначення МАС. «Вони не говорили про те, що вони мали на увазі, кажучи про очищення орбіти. Якщо ви візьмете це буквально, то планет немає взагалі, бо жодна планета не очищає свою орбіту».

Планетарний вчений стверджує, що огляд літератури показав, що справжній розподіл між планетами та іншими небесними тілами, такими як астероїди, відбувся на початку 1950-х років, коли Жерар Куіпер опублікував монографію, в якій зробив розрізнення на основі того, як вони були сформовані.

Однак, навіть цей аргумент більше не розглядається як чинник, який визначає, чи небесне тіло є планетою, сказав Мецгер.

Дослідження співавтора Кербі Руньйона з Лабораторії прикладної фізики університету Джона Хопкінса в Лорелі, штат Меріленд, говорить, що визначення МАС було помилковим, оскільки огляд літератури показав, що очищення орбіти не є стандартом, який використовується для відрізнення астероїдів від планет, як стверджував МАС під час розробки визначення поняття планети 2006 року.

«Ми показали, що це неправдоподібне історичне твердження», — сказав Руньйон. «Тому помилково застосовувати ті самі міркування до Плутона», — сказав він. Мецґер сказав, що визначення планети має базуватися на її власних властивостях, а не на тих, які можуть змінитися, як наприклад динаміка орбіти планети ". Динаміка не постійна, вона постійно змінюються ", — сказав Метцгер. «Таким чином, вона не є фундаментальним описом тіла, вона просто вказує на положення тіла в нинішній час».

Натомість Мецгер рекомендує класифікувати планету на підставі того, чи вона є достатньо великою, щоб її гравітація дозволила набути сферичної форми.

"І це не просто довільне визначення, сказав Мецгер. «Виявляється, це важлива віха в еволюції планетарного тіла, бо, мабуть, коли це відбувається, вона ініціює активну геологію в організмі».

Наприклад, у Плутона є підземний океан, багатошарова атмосфера, органічні сполуки, свідоцтво про давні озера та кілька місяців, — сказав він.

«Він більш динамічний і живий, ніж Марс», сказав Метцгер. "Єдиною планетою, яка має більш складну геологію, є Земля."

+2
439
RSS
21:03
+2
_чудово Чесно кажучи, я за повернення Плутону до класу планет! Хоч я й не астроном… тому нехай вирішують все ж таки професіонали! _соромлюсь
06:16
+2
Та хай буде.
19:16
+2
Суть в прийнятті чи відторженні насамперед власних глибин-плутонів
Плутон, в астрології, планета смерті, переродження і трансформації. Він просто мусів «померти», щоб відродитися. Коли його на якійсь черговій конференції повернуть до списку планет, от тоді то й почне по-справжньому діяти його енергія.
Припускаю, що це станеться після його переходу в знак Водолія. А це буде 20 листопада 2024 року. Водолій знак справедливості та свободи.

Випадкові Дописи