Анатолій ВИСОТА: ДИВА Пророка Магомета (2, 10.18)

Анатолій ВИСОТА: ДИВА Пророка Магомета (2, 10.18)


Про дива Ісуса Хреста ми знаємо з Євангелій. Першим дивом було перетворення води на вино на весіллі в Кані Галілейській, де ми були в 2015 р. – це сучасний Ліван. Потім було диво нагодування 5 тисяч людей двома хлібинами й п’ятьма рибинами. А ще Ісус ходив по воді, утихомирив розбурхане море і оживив померлого чоловіка. Хто знає про інші дива –додайте.
Недавно я прочитав книгу Лейли Аззам «Життя Пророка Мухаммада». З неї я дізнався, що Пророк Магомет цілком історична особа – це визнають історики. Він народився у квітні 571 р. (н.е.), а помер у червні 632 р. У світі його знають як засновника ісламу (покірність) і Пророка, (який так і не навчився читати й писати), через якого Архангел Гавриїл передав вчення ісламу – Коран – поетичну книгу з досить суворими настановами.
Життя Пророка Магомета наповнене поневіряннями, подорожами, переслідуваннями і війнами з поразками та перемогами. Його вигнали з Мекки, де він народився, і він утік до Медіни – міста, яке стало для нього рідним. Там він і помер від пропасниці в домі своєї дружини Аїши, а за все життя він мав їх аж 13. В кімнаті зірвали підлогу, викопали могилу й поховали пророка. Нині ця маленька хата з глинобитними стінами знаходиться всередині величної мечеті і є місцем поклоніння для мусульман.

       Араби і євреї 
І ті й інші вважають себе спадкоємцями батька Авраама – втікача із вавилонського міста Харрам. Із Біблії ми знаємо, що в Авраама і його дружини Сари довго не було дітей. То Сара дала чоловіку свою рабиню Агар. Родився хлопчик Ізмаїл, якого батько полюбив. Ревнива Сара прогнала Агар з дитиною у пустелю. Ото від них і появилися ізмаїліти – араби. Оце і все, що знаємо з Біблії. Ні! – кажуть араби. Авраам знайшов сина Ізмаїла, коли вже він був дорослим, та свою дружину Агар і на згадку про ту щасливу зустріч вони побудували із каміння скромний храм – місце перебування Бога, який і звів батька з сином. Цей храм вони назвали Кааба. І з часом він руйнувався, а тому кілька разів перебудовувався. У східну стіну вмурували священний чорний камінь вагою до 30 кг, який прилетів з неба. Нині Кааба – паралелепіпед з основою 10 м х 12 м і має висоту до 15 м. у священному місті Мекка. 

Тою Каабою опікувалося мекканське плем’я Бані Курайш (курайшити), з якого й народжений Пророк Магомет.

       Кілька різних див
Перше. Якось, коли надійшов час надвечірньої молитви, Пророк не знайшов води для обмивання. Тоді йому принесли посудину, в якій було дуже мало води. Він опустив свою руку у воду і вона почала прибувати, витікаючи поміж його пальців і так доти, поки обмивання не зробили близько 300 осіб, які перебували там.
Друге. Пророк постійно проказував проповіді для народу, стоячи на пні. Коли число мусульман збільшилося, Посланець наказав зробити йому трибуну з трьох сходинок. В одну із п’ятничних проповідей він стояв на трибуні і в цей час з іншого кінця мечеті почувся стогін пня з жалю від розлуки. Почувши це, Пророк зійшов із трибуни, підійшов і обійняв той пень. І те дерево перестало стогнати.
Третє. Одного разу вночі з допомогою небесного тваринного Бурака Пророк разом із архангелом Гавриїлом перенісся з мечеті у Мецці у мечеть «Аль-Акса», що в Єрусалимі. А звідси вони перенеслися на небеса. Подорож відбулася за одну мить.
Четверте. В час паломництва Пророк і Абу Бакр були дуже голодними і підійшли до стада та попросили в пастуха трохи молока. Той сказав, що, на жаль, нема жодної дійної вівці. Тоді посланник попросив дозволу доторкнутися до одної вівці і її вим’я наповнилося молоком. Вони напилися його досхочу.
П’яте. Якось повз Пророка проходив верблюд і Пророк побачив, що в нього потекли сльози. Магомет підійшов до нього, втер сльози і тоді верблюд заспокоївся. Потім він сказав юнаку: «Бійся Аллаха і стався добре до цієї тварини, бо вона скаржилася мені, бо ти змушуєш працювати її понад її можливості і погано її годуєш».
Шосте. Коли Пророк розмовляв, здавалося він сяє.
Сьоме. Коли Пророк вітався з людьми за руки, то потім руки людей приємно пахли


       Диво нагодування оборонців           Медини 
У 627 році в березні курайшити зібрали велику армію числом 10 тисяч воїнів і заручилися таємною підтримкою єврейського плем’я в Медині. Метою було захопити Медину і вбити усіх мусульман разом з Пророком. Оборонці Медини стали копати широкий і глибокий рів навколо міста. Вони працювали вдень і вночі, копаючи той рів так швидко, як могли. Пророк сам носив каміння і коли чоловіки втомилися, то він своїм прикладом заохочував подальшу роботу. В цей час було мало їжі, бо євреї в Медині підступно блокували її продаж. І тому оборонці Медини були постійно голодними під час праці. Одного разу маленька дівчинка дала декілька плодів Пророку, які він поклав на розстеленому одязі. Людей покликали їсти і на диво кількість плодів зростала доти, доки всі не наїлися.
Про другий випадок дивного нагодування мединців розповів один із свідків тієї події: «Ми працювали з Посланцем біля рову. Я мав невелике ягня, тож подумав, що було б добре приготувати його для Посланця Аллаха. Я сказав своїй дружині, щоб вона намолола ячменю і спекла нам хліб. Вбивши ягня, ми засмажили його Пророкові. Коли спустилася ніч і Мухаммад збирався залишити рів, то я сказав йому, що приготували хліб і м’ясо та запрошуємо його до нашого дому. Я хотів, щоб він прийшов сам. Але коли я сказав це, то він відправив когось покликати всіх чоловіків разом з ним. Усі прийшли і їжа була розставлена. Він благословив її і закликав ім’я Аллаха над нею. Потім він поїв і так зробили усі інші. Як тільки перша група вечеряла, прийшли інші люди з поміж тих, хто копав рів, аж поки усі вони не наситилися. І навіть після цього ще залишилася їжа».
Місяць мединці успішно відбивали всі атаки курайшитів. А потім після молитви Пророка здійнялася піщана буря, яка засипала весь табір курайшитів піском. Отож залишки нападників відступили до Мекки.

       Найбільше диво 
Це Коран. Читання Корану пестить слух і заспокоює душу.

       Моє ставлення 
Я вважаю, що у світі були і бувають дива. Просто ми їх не помічаємо за буденністю. І з повагою ставлюся до нових для мене див, пов’язаних і Посланцем Магометом. Після Авраама і його сина Ісаака, кажуть, залишився в пам’ять про них колючий і вічнозелений дуб Мамре  

за 3 км від Хеврона і криниця Авраама коло Беєр-Шева. Ця криниця має глибину 13,5 м і діаметр 3,5 м.

Той багатотисячолітній дуб засох, коли палестинці передали його Російській Православній Церкві у 1996 р. А в Мецці й нині стоїть храм Кааба, збудований Авраамом і його сином Ізмаїлом. Це щось та значить.
Із настанов Корану відмічаю дуже важливі:
— Заборона вживання алкоголю і
— Заборона лихварства.
Цікаво, чи невживання мусульманами алкоголю впливає на їхній середній вік в порівнянні, наприклад, з християнами або юдеями? Чи заборона лихварства утруднює якось підприємництво і роботу банків у мусульманських країнах?
А хто ставить запитання, той отримує відповіді.

 Хай же буде! 

+7
463
RSS
15:48
+5
Це мій 80-й допис. Дива трапляються, та за буденністю люди їх не помічають. Життя Магомета і творення Корану — це дива косяком. І навіть те, що мені трапилася книга Лейли Аззам «Про життя Пророка Мухаммада», закинув невід в інтернет і попалася ця книга, це не випадковість. Це означає, що важливим є те, щоб світочани дещо дізналися з того, про що я написав.
Цікава стаття вийшла. Я Коран так і не зібралася прочитати. Може колись таки руки і до нього дійдуть.
22:27
+2
Хто знає про інші дива –додайте.

Жартуєш?! Там же рахувати — не перерахувати! Наприклад, ти міг би згадати про зцілення відрубаного вуха Малха:

І, один із них рубонув раба первосвященикового, та й відтяв праве вухо йому.
Та Ісус відізвався й сказав: Лишіть, уже досить! І, доторкнувшись до вуха його, уздоровив його.
22:42
+4
Я вважаю, що у світі були і бувають дива.

Ну так, дива стаються. І слава Богу, що так!
_вибачаюсь

З іншого боку, диво нікому нічого не доводить. За великим рахунком, це просто такий собі приємний «бонус» від вищих сил. Подарунок, приємний як обдарованому, так і Тому, Хто дарує.

Просто ми їх не помічаємо за буденністю.

Ну, а хто ж винен людям, якщо вони не помічають Божих дарунків?!
_вибачаюсь
Зрештою, переважна більшість людей — це тупі егоїстичні істоти. Вони можуть до нескінченності нарікати на Бога за тяжке життя, коли ж їм підкидають диво — пояснюють це «збігом обставин» та продовжують нарікати за «безпросвітність»… То який сенс засипати таких людей вищими дарунками?! Природно, в їхніх жалюгідних життях потоки див вщухають. Але ж вони самі в тому й винні!
22:52 (відредаговано)
+4
Між іншим, вся Україна вже майже 5 років поспіль живе в стані довготривалого дива — це Євромайдан, Революція Гідності й наступна гібридна/хитра війна з Росією, що супроводжувалася і супроводжується масовим добровольчим рухом і супутнім волонтерським рухом, відродженням армії буквально з нічого і т.ін. Ти сам, друже Анатолію, був безпосереднім свідком безпосереднього початку цих процесів. Це було диво?! Безперечно!!! Бо ніхто вже не вірив, що таке може статися — з українцями включно. Всі вже списали Україну з рахунків, махнули на неї рукою — з більшістю українців включно. Як раптом все перевернулося догори дригом… і ти бач — спромоглися і зробили!!!
_вибачаюсь
То що це, як не диво?!

UPD. Ось цей текст, начитаний з «Линии обороны», прекрасно ілюструє диво формування української нації на очах всього світу:

04:59
+3
Йой же ж Ваша правда, пане Тимуре, те, що зара відбувається з становленням України, то дійсно ДИВО, з огляду на нашу історію.Для мене це третє диво за життя. _чудово
07:00
+3
А що, на наших очах відбувається заміна назви Росія або РФ на Московія. Передбачаю, що це відбудеться і на державному рівні. От коли саме?
12:21
+1
Послухав. Точна оцінка стану москвинів. Автор помітив люту заздрість і здивування, що українці не вимерзли, не вимерли з голоду, а ще й рухаються до свободи. Екзистенційне несприйняття України — о с ь що таке Московія.
06:42
+2
А якими, Таню, були ті двоє попередніх див?
20:11
+3
Двадцять років тому я стріла чоловіка умнішого за себе, ми побралися))-це було перше.
Я його стріла в своєму місті, в своїй любій Україні.Він розділяє майже всі мої погляди на життя і мені й досі дуже цікаво з ним.Маємо диводонечку, нашу боженьку.
06:49 (відредаговано)
+3
Ось дивіться. В статті про кіз Таня пише, що одна із кіз — Марфушенька замикала себе зсередини. Це було диво. Цим Творець нагадав вам про ЩОСЬ. Мавпи таке вміють робити, а кози ні.
А раптом Марфуша в попередньому житті була… мавпою?!
_стежу
І зберегла навичку замикати себе зсередини з попереднього життя…
19:22 (відредаговано)
+2
Хто де був-є-буде суть лише завязь-цвіт-плід
22:15
+2
У Віктора вже прогрес: є якась конструкція зав'язь-цвіт-плід. Хоч насправді є: цвіт-зав'язь-плід
21:46 (відредаговано)
+1
завязь що ви маєте на увазі вже незрілий плід — а завязь цвіту те що початок
10:07
+3
Прочитала, дякую
05:26
+2
Вікторе, цвіт — це можливість розпочатися зав'язі. Це початок плоду.
05:50
+1
не по науці — але по розумінню
23:39
+5
В Лівані багато дуже різних конфесій, просто точка сонячного сплетіння релігій. Щодо мусульман я помітила, що у них майже всі курять, жінки також, можливо таким чином вони отримують своєрідний «кайф». Хрестияни і п'ють і курять, але в міру. П'яниці по вулицям не валяються. Можу сказати одне, що алкоголь — зло, яке нищить наш нврод.
А щодо мусульманства- то це таке вчення, що з одного боку пуританське, а з іншого- розпусницьке. Як монета з обома сторонами

08:17
+2
Дякую, Ірино, що відгукнулася. А як впливає заборона лихварства на бізнес в Лівані?
18:36
+4
Дуже цікаво дорогий друже… дуже багатий текст хоч про диво хто знає?
А питання дуже складні. я не думаю, що завжди хтось задає питання, той отримує відповіді. Давайте про питання:
1. Невжиття мусульманами алкоголю впливає на їх середній вік порівняно, наприклад, з християнами або іудеями?
Я не знайшов таких досліджень… але я як ліванець в багато конфесійної країні знаю, що мусульмани вживають алкоголь більше християн. Так заборонено, але як же без спирту… і не тільки в Лівані… я був в Сирії, Іраку, Ірані, Аравії все майже однаково ставляться до заборони алкоголю.
2. Заборона лихварства ускладнює те підприємництво і роботу банків в мусульманських країнах?
Давно знайшли рішення для цієї проблеми… зовні банк ісламський а насправді як і всі банки… тільки вони міняли слово лихварства на за службу. Звичайно це можна зрозуміти бо банк є банк і все пов'язане з США і Європою.
19:11
+3
Дякую, Імаде, за цей коментар. Мені дивно, що мусульмани споживають алкоголю більше, ніж християни. Я був на весіллі у друзів, то там алкоголю НЕ БУЛО!
11:50
+3
Звичайно є релігійні люди… і ви потрапили у них _посмішка
Пророк Магомед що сказав?!
«Перша ж крапля вина зводить правовірного з глузду!»
Отже, пророк Магомед сказав це про першу краплю — тоді достатньо обмокнути палець в келих вина і струсити одну краплю хоч на серветку, хоч на підлогу, а потім спокійно пити!!! Бо пророк Магомед нічого не казав про другу, третю та інші краплі вина…
_сміюсь
А ти хіба не знав цього рецепту?!
14:44 (відредаговано)
+2
До того ж, друже Анатолію, спеціально для тих правовірних, які не вживають алкоголю принципово, існує така штукенція, як кальян:

Кальян

Зараз його заряджають тютюном. Але тютюн привозили з Америки мореплавці, починаючи з Колумба, всього лише останні 500 років. А чим заряджали кальян раніше, ти не замислювався?! Відповідь дає арабська назва кальяну:
ШИША
Тобі нічого це слово не нагадує?.. Правильно:
ГАШИШ
Тут насправді префікс «га-» — це не зовсім префікс, а визначений артикль, який, за правилами мови, «приліплюється» до початку наступного слова.
Отже:
ГА-ШИШ буквально означає «речовина для шиші» — «речовина для кальяну».
_стежу

Отже, доки Колумб не привіз з Америки тютюн, кальян заряджали гашишем. А тепер запитання на засипку: що здоровіше — розпити з другом пляшечку вина чи викурити кальянчик з гашишем?!
_здивований _здивований _здивований

P.S. Десь на відомому всім ресурсі, звідки нас із тобою виперли, я читав, що знаменитий Козак Мамай курить люльку не з тютюном, а з коноплями… На сучасному жаргоні — з канабісом.
Це приблизно відповідає курінню кальяну з гашишем.


P.P.S. Є ще такий спосіб зарядки кальяну, як підливання в нижню колбу не чистої води, а води з невеличкою кількістю вина. Оце кайф! Вино не п'ється, але ти дихаєш тютюновим димом, пропущеним через суміш води й вина… Знаєш, як воно по мізках б'є?!
_соромлюсь _соромлюсь _соромлюсь
Я ніколи не курив цигарок, за нашою сімейною традицією (оскільки у моїх бабусі й дідуся, а також з дядею з маминого боку був жахливий ендартеріїт через куріння). Але кальян ми з Єгипту привезли і час від часу (пару разів на рік) можемо побавити себе цим вишуканим задоволенням. Коли я працював у тижневику «ПіК», то якось вирішив побавити кальяном співробітників. Журналістська робота проходить «на нервах», отож тамтешні дівчата були затятими курцями й могли вицмулити по пачці за день. Не дивно, що звичайний кальян їх «не вставив» — бо те для них слабенько. Тоді я зробив їм кальян з вином — о-о-о, це їх так «вштирило»!.. Ти б бачив…
_сміюсь
19:32
+3
О, люди ще й які мастаки аби собі нашкодити. Та ще й щоб з гарантією. Кальян це саме винахід для цього. Мовляв, дим очищається водою…
10:54
+2
Цікава стаття, я теж вірю в те, що дива відбуваються у нашому сучасному світі. Просто ми цього не помічаємо за щоденними турботами.

Випадкові Дописи