​Як з'являються жінки з залізним характером

​Як з'являються жінки з залізним характером
Джерело матеріалу:

Якщо Бог хоче зробити жінці комплімент, він дарує їй доньку! А коли хоче її захистити, то дарує їй сина!

На прийом прийшли мама і син 17 років, із запитом на налагодження відносин. Протягом року спалахували сварки, старі правила не працювали, а нові встановити вони не могли. Кожен вважав свою точку зору правильною і можливості домовитися не могли знайти. Емоційного контакту між ними не було, відносини зводилися до функцій, які кожен повинен був виконувати по відношенню один до одного.

В ході роботи я зазначила, що не перший раз у себе в кабінеті бачу жінок владних, цілеспрямованих, наполегливих, що не терплять заперечень, прямолінійних, ти або з нею, або проти неї. Позбавлених гнучкості і внутрішньої цілісності, жінок з «залізним» характером.

І якщо уявити 15 століття і воїна, то від його меча злетить багато голів, образ такої жінки складе конкуренцію чоловікам. Що в принципі і відбувається в сім'ях таких жінок, поле боротьби. Юнак, який відчуває в собі сили піти з-під материнського крила. Жінка, яка не хоче, щоб це відбувалося.

Для мене ясно і гірко, що всередині «залізної» жінки, знаходиться дівчинка. Вона вразлива, ніжна, чуйна, можливо наївна, ранима, пластична, іскриста і відкрита. Але, на жаль, життя показало цим жінкам, що вразливість і відкритість до світу, тягнуть за собою біль і розчарування.

Процес починається з дитинства, коли зі своїм болем і сумом дівчинка звертається до близьких і не отримує підтримки та співчуття. День за днем, рік за роком, такий барвистий і яскравий світ блякне, а стіни в душі стають все вищими і товстішими.

Перед нами вже тверда і жорстка дівчина, яка ні за що не допустить, щоб їй завдавали болю. Але є моменти коли вона розслабляється, і намагається вибратися з-за стін, які сама звела. Та, за іронією долі, знаходить тих людей, які їй нагадають, про те що розслаблятися не можна і стіни в душі стають ще товщі.

Дівчина стає жінкою, а потім мамою, вона обрушує всю любов і ніжність, бажання захистити на свою дитину, сина. Вона робить все, щоб він не дізнався, що таке біль. Але особливістю дітей є зростання і відмова від готових способів вирішення проблем, а бажання осягати все дослідним шляхом.

Знову вона стикається з відкиданням, неприйняттям, самотністю, тільки тепер, від того кому сама дала життя. Коли їй боляче вона захищається, завдаючи ударів тому, за кого готова була віддати все, довіру, яка була між ними, зруйновано.

Чи зможуть вони повернути те, що було втрачено, ніхто не знає, і в цій невизначеності їм доводиться жити. Дві рідні людини, але такі далекі один від одного.

Робота з такими жінками дуже повільна і обережна. Так як модель відносин вже побудована, з опорою тільки на себе, і за їхнім збудованим планом.

Їм складно приймати підтримку, виносити присутність іншої людини, коли вони уразливі і їм боляче. Адже від цього болю вони і йшли, в свій світ порядку і черствості. З іншого боку, та воля, яка властива їм в житті, дозволяє їм залишатися в терапії і поступово розфарбовувати свій світ в яскраві фарби.

Анастасія Череда
+3
797
RSS
03:55
+2
На жаль, матеріал не сподобався: фіксації та констатації, плюс загальні слова. _не_знаю
13:10
+2
Да, світ порядку і черствості.

Випадкові Дописи