Якості генія

Якості генія

«У більшості людей є помилкова ідея, що геніями народжуються, а не стають», — заявляє Др. Альфред Барріос.

«Але якщо ви подивитеся на життя найзначніших геніїв світу, таких як Едісон, Сократ, да Вінчі, Шекспір, Ейнштейн, ви виявите, що всі вони мали 24 спільні характеристики особистості.

Це риси, які кожен може розвинути в собі. Не має значення, якого ви віку, яка у вас освіта або чого ви досягли на сьогодні. Перейнявши ці характеристики особистості, ви станете здатним оперувати на рівні генія».

Тут перераховані ці характеристики д-ра Барріоса, які дозволяють порівнятися з геніями і розробляти нові і плідні ідеї:

1. НАПОРИСТІСТЬ

Генії мають сильне бажання працювати старанно і багато. Вони готові віддавати себе проекту. Розвивайте свою напористість, зосереджуючись на майбутньому успіху, і продовжуйте рухатися.

2. ХОРОБРІСТЬ

Потрібна певна хоробрість робити щось, що інші вважають неможливим. Перестаньте хвилюватися з приводу того, що подумають про вас люди, якщо ви будете від них відрізнятися.

3. ВІДДАНІСТЬ ЦІЛЯМ

Генії знають, чого вони хочуть і добиваються цього. Візьміть під контроль своє життя і розпорядок дня. Кожен день визначайте для себе щось конкретне, що ви зможете виконати.

4. ЗНАННЯ

Генії постійно збирають інформацію. Ніколи не лягайте спати, не вивчивши в цей день щось нове. Читайте і задавайте питання тим людям, які володіють знаннями.

5. ЧЕСНІСТЬ

Генії відверті, прямі і чесні. Беріть відповідальність за те, що йде не правильно. Не бійтеся зізнатися, що ви помилилися і вчіться на своїх помилках.

6. ОПТИМІЗМ

Генії ніколи не сумніваються, що вони доб'ються успіху. Навмисно направляйте увагу на щось хороше, що вас чекає.

7. ЗДАТНІСТЬ АНАЛІЗУВАТИ І ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ

Спробуйте зрозуміти факти будь-якої ситуації до того, як прийняти рішення. Оцінюйте ситуацію неупереджено, без забобонів і будьте готові змінити свою думку.

8. ЕНТУЗІАЗМ

Генії завжди знаходяться в захваті від того, що вони роблять. Це надихає інших на співпрацю з ними. Вони дійсно вірять, що все вийде добре. Генії не відступають.

9. ГЕНІЇ ПЕРЕБОРЮЮТЬ СВІЙ СТРАХ ПРОВАЛУ

Вони не бояться ризикувати, тому що розуміють, що вчаться на своїх помилках.

10. ДИНАМІЧНА ЕНЕРГІЯ

Не сидіть на місці в очікуванні, що станеться щось хороше. Будьте цілеспрямованими в досягненні цього.

11. ПІДПРИЄМЛИВІСТЬ

Генії шукають можливості. Беріться за роботу, за яку інші не беруться. Ніколи не бійтеся спробувати щось невідоме.

12. ДАР ПЕРЕКОНАННЯ

Генії знають, як мотивувати людей, щоб вони їм допомагали. Легко переконувати інших, якщо ви вірите в те, що робите.

13. СТАВЛЕННЯ ДО ОТОЧЕННЯ

Генії здатні легко знаходити багато друзів, і вони є хорошими друзями. Вони піднімають настрій іншиМ, а не погіршують його. Така позиція допоможе вам придбати багато хороших друзів.

14. ЗДАТНІСТЬ СПІЛКУВАТИСЯ

Генії здатні дуже ефективно доносити свої ідеї до інших. Вони використовують будь-яку можливість пояснити свої ідеї іншим.

15. ТЕРПІННЯ

Будьте терплячі з іншими, але завжди будьте нетерплячі до себе. Вимагайте від себе більше, ніж від інших.

16. ПРОНИКЛИВІСТЬ

Генії постійно спостерігають. Вони думають про потреби інших більше, ніж про власні.

17. ВИМОГЛИВІСТЬ

Генії не переносять посередності, особливо в самих собі. Вони не задоволені собою, вони завжди намагаються стати кращими.

18. ПОЧУТТЯ ГУМОРУ

Вони завжди готові жартувати над собою і не ображаються, коли жартують над ними.

19. БАГАТОПЛАНОВІСТЬ

Чим більше речей ви навчитеся робити, тим більше впевненості у вас буде. Не бійтеся нових пригод

20. АДАПТАЦІЯ

Здатність бути гнучким дає геніям можливість легко пристосовуватися до мінливих умов. Генії не люблять робити щось одним і тим же чином. Вони завжди розглядають нові можливості.

21. ДОПИТЛИВІСТЬ

Допитливий розум допомагає геніям знайти нову інформацію. Не бійтеся зізнатися, що ви щось не знаєте

22. ІНДИВІДУАЛІЗМ

Завжди ставте питання про те, чого ви не розумієте. Робіть речі так, як ви вважаєте за потрібне, не боячись, що хтось цього не схвалить.

23. ІДЕАЛІЗМ

Не втрачайте грунт під ногами, але спрямовує свої думки далеко. Геній намагається досягти хороших цілей не тільки для себе, але і для всього людства.

24. УЯВА

Генії знають, як мислити, використовуючи нові комбінації. Вони бачать речі під іншим кутом зору, не так, як інші люди. Знаходьте час кожен день, щоб помріяти, пофантазувати. Пориньте в мрії, як це бувало в дитинстві.

+2
810
RSS
Бачив цю статтю. Тільки я собі зробив з неї картинку з простим переліком якостей генія. Поклав до «теоретичного» письменницького архіву: можливо, згодиться для якогось майстер-класу щодо письменницької успішності…

А щодо суті…
На мою думку, тут перелічені всі можливі якості генія — але у якоїсь однієї геніальної людини навряд чи знайдуться всі 24 якості одразу! Візьмемо безперечного генія сучасності — Григорія Перельмана:

Тепер цитати зі статті:
13. СТАВЛЕННЯ ДО ОТОЧЕННЯ
Генії здатні легко знаходити багато друзів, і вони є хорошими друзями. Вони піднімають настрій іншим, а не погіршують його. Така позиція допоможе вам придбати багато хороших друзів.

Я б не сказав, що у Перельмана багато друзів. З того, що я про нього бачив — він досі живе виключно з мамою.
Це відображено і в наведеному відео.
14. ЗДАТНІСТЬ СПІЛКУВАТИСЯ
Генії здатні дуже ефективно доносити свої ідеї до інших. Вони використовують будь-яку можливість пояснити свої ідеї іншим.

Судячи з усього, Григорій Перельман не вирізняється комунікабельністю як такою. Він явно не використовує найменшу можливість донести свої ідеї до інших — бо по життю загалом замкнувся «в невидиму черепашку».
Те саме мжна сказати і про решту якостей. Хоча певний набір з наведеного списку у геніїв справді присутній.
10:19
+1
Я думаю, що треба розібратися про кого ми говоримо як про геніїв. Як на мене, генії — це не ті, хто напічкані знаннями або мають високий IQ, а ті, хто майже завжди приймають правильні рішення.

А щоб приймати правильні рішення, мабуть, треба володіти більшістю з цих якостей, які зазначені в статті.
12:55
+2
Геній — це людина, яка здатна вирішити ПРОБЛЕМИ на користь людства. Едісон та Тесла геніальні електрики. Хто навчить людей вільно і самостійно долати простори, це геній буде.
Не всі з наведених якостей мені здаються аж такими важливими, але багато чого дійсно можна в собі розвинути і в зрілому віці для покращення мислення. Пан Тимур вже писав про розвиток креативності, то може комусь потрапить в руки ще якась технологія вдосконалення розуму. Хоча не факт, що ми думаємо саме ним.
12:50
+1
Друже Тимуре, а Григорій Перельман це часом не той, що написав ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ АСТРОНОМИЯ?
Добре запитання!

Але…
Ні, він чистий математик:
Перельман Григорій Якович

До речі:
Існує помилкове судження, що Григорій Перельман є сином Якова Перельмана — відомого радянського популяризатора науки. Це не відповідає дійсності, оскільки Яків Перельман помер за 20 років до народження Григорія.

Там же...

Отже, цей Перельман Яків Ісидорович — то інший Перельман! А той помер ще під час ІІ Світової:
16 березня 1942 року — Яків Перельман помер від загального виснаження, викликаного голодом, у блокадному Ленінграді.

Хоча я теж на книгах цього Перельмана зростав…
08:12
+1
Дякую, друже, за таку докладну відповідь. Виходить, що Перельмани дуже талановиті люди. Чи згоден ти з моїм визначенням ГЕНІЯ?
Не дуже. У твоє визначення не вписується, наприклад, геній нації. Той-таки Тарас Шевченко: він не намагався вирішувати завдань, що поставали перед людством…
13:06
+2
Це все, звичайно, гра словами. Не існує єдиного абсолютно правильного визначення слова «геній», як і будь-якого іншого слова. Так як це все відносні речі. Але для зручності все-таки пропоную вважати генієм людину, яка досягла успіху у своїй справі. І раз людина змогла реалізуватися, значить вона як мінімум дуже любить свою справу.

Випадкові Дописи