УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Брюссельські майстерні — 2007 (частина 3)

Брюссельські майстерні — 2007 (частина 3)

Частина 3. Брюссель… прикольний!


Брюссель — місто красиве. Особливо вночі. Тим несподіваніше виявити, що крім того, Брюссель — місто надзвичайно… прикольне?! Звучить дивно, але так воно і є насправді.Столиця Бельгії (а за сумісництвом — також Євросоюзу) справляє незабутнє враження. Особливо вночі — як, наприклад, міська ратуша…

…«зоряний» майданчик біля пам’ятника Елізабет…

…та інші місця. Тепер уявіть собі: прогулюєшся ти серед усієї цієї краси — і раптом наштовхуєшся на зовсім несерйозні речі! Наприклад, на хор студенточок, які розсілися на тій-таки площі перед мерією і співають, аплодуючи кожному євроценту, що падає до капелюха на бруківці.

Мабуть, тон цій несерйозності задає символ Брюсселя — фонтан «Пісяючий хлопчик». Його знають всі іноземці, а брюссельці на ньому ще й заробляють — наприклад, випуском сувенірних штопорів.

Мимоволі хочеться спародіювати фонтан «Boy pis-pis» — і оточуючі ставляться до цього абсолютно нормально, без жодних образ.

Можна приколотися і в інший спосіб: наприклад, під стінами Європарламенту зобразивши напару з пам’ятником валюті євро пародію на скульптуру Мухіної «Робітник і колгоспниця».

Та це ще не все. Наприклад, у Брюсселі пісяють не тільки бронзові хлопчики, але й… бронзові собаки.

Для живих собак біля магазинів відведені спеціальні місця із «собаков’язами».

На вулицях цього міста можна зустріти й інших тварин — наприклад, отаку кицюню.

Або «сексуальну» кав’ярню «L’Homo Erectus», прикрашену табличками з грайливим написом на вході та «веселкою», що символізує всі «кольори» людських стосунків.

Оця статуя Вінсента ван-Гога — не пам’ятник, а мобільна «завлєкуха» перед магазином одягу.

А це — місце роздачі виделок, ножів та ложок у їдальні Європейської комісії.

Годі й казати, веселі виходять прогулянки!..

Тимур Литовченко,
Брюссель — Київ, 5 листопада 2006 року
Фото автора


І наостанок не можу не згадати, що я утнув в НАТО. В такому вигляді, як оце я, більше ніхто з наших журналістів сфотографуватися не здогадався:

Але від реготу там вся наша група впала!!!

+3
437
RSS
20:43
+2
Перепрошую за затримку, але через «грайливий» напис на вході в ресторан «L’Homo Erectus» я декілька годин не міг розмістити цей матеріал на Світочі! Цензура… _сміх
21:09
+3
Ну, от я й пробігся своїми матеріалами 12-річної давнини! _ура І ніби сам на деякий час помолодшав, пригадавши, як ми неслися то в НАТО, то в Європарламент, то в Єврокомісію, то до когось із послів, то в Брюссельський університет… Як після напруженого дня, коли ноги підгинаються, ми йшли не відпочивати, а гуляти нічним Брюсселем, вертаючись в готель після півночі, щоб раненько вранці знов піднятися на цю незвичайну роботу. Як поляки розмовляли польською, ми — українською й розуміли один одного без жодних перекладачів…
03:36
+3
Гарна й ця публікація, як і вся серія. Може й мені щось написати про наші поїздки в Ліван? Якраз минуло 10 років від часу першої поїздки (2008, 2010 і 2015 роки).
04:42 (відредаговано)
+1
Це серія «легких» матеріалів — для мережевого ресурсу, на якому я «халтурив». Основні матеріали (зокрема, слова Костянтина Морозова) я приберіг для журналу «РоботодавецЬ». Там все є лише в PDF-форматі, а не у вигляді тексту й окремих фоток. А з PDF просто так текст не витягнеш…
_шкодую
На жаль, шеф дуже пильнував, щоб я не витягував назовні «редакційне надбання». PDF-файли у мене є, однак просто так їх в текст не переженеш, на це потрібен час, якого я не маю. А там є цікаві дорожні нотатки — наприклад, як ми жили в автобусі, як адаптувалися до польської мови, знаючи українську та російську, тощо.
_вибачаюсь
Колись, можливо, я це й повитягую… але не тепер.
03:40
+3
Виправ, Тимуре, у тексті ПИ на ПІ (Піся...).
Несподівана пропозиція ложок-вилок у дерев'яних черевичках. Що, прямо на підлозі стоять?
Ні, чому?! Стоять не на підлозі, а на столику, стільниця якого зроблена з полірованого кам'яного крошива — звичайні ресторанні меблі… Це ж прикол! То чом би дерев'яні сабо зі столовими приборами не поставити на роздатковий стіл?!
_сміюсь
Європейці — люди з гумором, просто гумор цей дещо своєрідний.
11:55
+2
Я був у Брюсселі, в НАТО, у вересні 1992-го і у березні 1995-го.

Крім «пісяючого хлопчика», на протилежному боці, є ще «пісяюча дівчинка». Але вона загратована від сексуальних дебілів, які постійно натирали їй одне місце…
Ух ти!!! Не знав… _наляканий Між тим, це симетрія. _чудово

Випадкові Дописи