УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

СТОП-ФЕЙК: Про церковний календар і чергову інформаційну диверсію

СТОП-ФЕЙК: Про церковний календар і чергову інформаційну диверсію
Джерело матеріалу:

Засоби масової російської пропаганди без наведення найменших доказів чи посилань подають у стрічці своїх «новин» як «факт», що єдина Помісна УПЦ нібито «буде використовувати новий стиль» церковного календаря.

Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні. Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів.

В минулому низка прикладів адміністративного впровадження нового стилю приводила до поділу в Церквах, навіть до розколів, що тривають десятиліттями.


Тож цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар НЕ ПОРУШУЄТЬСЯ І НЕ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ у процесі об‘єднання та у зв‘язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося.


Поширення інформації про нібито впровадження у зв'язку з наданням Томосу «нового стилю» — є лише інформаційною провокацією з московським корінням.

Слід нагадати, що минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, і всі, хто бажають святкувати цього дня згідно зі своїми переконаннями — мають можливість робити це і зараз, питання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов'язане.

Автор — Євстратій Зоря

+3
449
RSS
02:01
+3
Я вже давно писав, що Православне Різдво час переносити на 8 січня… або приєднатися до католиків і святкувати Різдво 25 грудня. Тепер цю проблему починають використовувати як черговий привід для інформаційної диверсії…
05:01
+3
О, скільки ложок дьогтю ще вкинуть московити. Ними готуються й провокації із пролиттям крові. Дикі люди.
Їм аби в чужий борщ наплювати… _шкодую
06:26
+3
Ото вже шо є, то є.Спочатку наплюють, а тоді самі ж сьорбають звідтам і не кривляться, а з виглядом переможців.
05:36 (відредаговано)
+1
До речі, Константинополь може й відкликати томос у РПЦ, якщо Москва буде й надалі «котити діжку» на материнську церкву…
_стежу
Томос, якого РПЦ не має…
_сміх
18:28 (відредаговано)
+1
Зустріч Петра Порошенка з єпископатом УПЦ МП мала б відбутися сьогодні, 13.11.2018 вдень в Українському домі (за іншими відомостями — в Києво-печерській лаврі), але вона нібито «зависла в повітрі».
_сміюсь
За останніми відомостями, її проведення відкладається, перемовини з цього приводу тривають.

UPD. Порошенко в «Українському домі» провів зустріч із представниками УПЦ МП: з митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром (Драбинком), митрополитом Вінницьким та Барським Симеоном та архієпископом Новокаховським та Генічеським Філаретом.

Водночас єпископат УПЦ МП цього дня зібрався в Києво-Печерській Лаврі та провів екстрене засідання синоду, який прийняв рішення скликати собор, участь в якому обов'язкова для всіх архієреїв. За результатом засідання собор єпископів УПЦ МП підтвердив свою готовність до зустрічі з Порошенком, але на церковній території. Також 13 листопада УПЦ МП заявила про припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом.
00:37 (відредаговано)
+2
По живем, побачим. Спершу треба обрати Патріарха, потім отримати томос, тоді переписати всі парафії в українську церкву. І тільки, коли всі вже заспокояться і звикнуть, от тоді можна буде переносити Різдво. Це як з українською мовою на телебаченні.
Зустріч таки відбулася — але виключно зі своїми!..

Випадкові Дописи