Ретроградний Марс

Ретроградний Марс

Ми вступаємо у найскладніший період 2016 року. З сьогоднішнього дня і до 4 липня маємо період ретроградного руху Марса. Він буває ретроградним найрідше з усіх планет, лише раз на два роки по 70-80 днів. Минулого разу це було в березні-травні 2014 року.

Період ретроградності означає, що Марс, з точки зору спостерігача на Землі, рухається по Зодіаку в зворотному напрямі. Якщо дивитися з Землі та спостерігати за планетами на тлі зірок, тої їхній рух завжди відбувається в однин бік. Але іноді планети сповільнюють свій рух, зупиняються і потім рухаються в зворотному (ретроградном) напрямку. Це зорова ілюзія, яку найкраще пояснює ця картинка.

На ній видно, як велосипедисти на дальньому краю треку рухаються в протилежний бік від тих, що є на передньому. Так і планети, час від часу обганяють одна одну. А з Землі здається, що вони змінили свій курс. Для Марса це виглядає так

В кожному періоді ретроградності є ще особливі відрізки так званої стаціонарності планети. Коли швидкість руху планети для спостерігача близька до нуля. Для Марса це буде 13-18 квітня і 29 червня – 4 липня. У ці кілька днів сила впливу планети буде в кілька разів більшою. Її традиційно порівнюють з силою транссатурнових планет: Урану, Нептуна і Плутона. Остаточно Марс зупиниться в 8° 54' Стрільця і в зворотному русі дійде до 23° 3' Скорпіона. Якщо у когось в натальній карті в цих градусах є планети чи куспіди домів гороскопу, то можна сподіватися на певні події, за які відповідають ці планети і доми. При чому значення мають саме градуси, незалежно від знаку Зодіаку, бо Марс буде утворювати аспекти до цих точок, плюс-мінус 1 градус. У Скорпіон Марс повернеться 27 травня. А максимальної швидкості у ретро русі досягне 25 травня.

Ще однією особливістю цьогорічного ретроградного Марса є те, що весь його зворотній рух буде проходити по так званому 13-му знаку Зодіаку, Змієносцю. Про цей знак вже писали на Світочі.

13 знак Зодіаку

Йому традиційно віддають 7 останніх градусів Скорпіона та 7 перших градусів Стрільця. І саме на цьому відрізку Зодіаку Марс «танцюватиме вальса» найближчі 2,5 місяця. Тому всі Змієносці мають бути уважні.

В астрології Марс відповідає за фізичну силу, сексуальну потенцію, рівень агресивності, вольові зусилля, метал, зброю, машини і механізми (без електроніки), спорт, війну, конкуренцію. Усі ці сфери діяльності зараз будуть буксувати. Енергія буде використовуватися неефективно. Вона, перш за все, буде бити всередину, по ініціатору. Тому не варто:

 • Починати нові справи, бізнес, переходити на нову роботу
 • Починати війну, подавати в суд
 • Підписувати угоди, контракти, документи
 • Їхати в далекі й важливі поїздки
 • Купляти металеві предмети, особливо ножі й холодну зброю, машини, механізми, побутову техніку
 • Проводити планові хірургічні операції

Все куплене буде поганої якості й ламатиметься. При операціях можливі сильні кровотечі, або згодом доведеться робити повторні втручання, щоб виправити помилки чи ускладнення. В поїздках виникатимуть затримки й нестиковки. Контракти, угоди, новий бізнес чи робота будуть збиткові. Суд і війну виграє той, хто захищається. В цей час можуть частіше траплятися і матимуть важчі наслідки:

 • Землетруси, пожежі, виверження вулканів
 • Аварії на виробництві, в шахтах
 • Катастрофи на залізниці, в судноплавстві, авіації, космонавтиці
 • Поломки побутової, особливо кухонної, техніки та автомобілів
 • Травми, порізи, кровотечі й переломи

Але цей час найкращий для ремонту. Якщо у вас на горищі десь валяється зламана річ, то саме зараз її можна полагодити. Ви нарешті зможете наважитися на звільнення з роботи, розірвання шлюбу й взагалі будь-яких контрактів, які вже давно вас гнітили. Бізнесмени можуть вдало провести реорганізацію, переобладнання чи зміну профілю своєї справи. Крім того, до вас може повернутися:

 • Давно забуте кохання
 • Старий друг чи ворог
 • Боржник чи кредитор
 • Загублені речі
 • Якась незавершена справа чи ситуація

Якщо ви давно хотіли звернутися до психотерапевта, то варто це зробити зараз. Те саме стосується і різних духовних практик, самопізнання, заглиблення в себе, пошуку сенсу буття. Будьте уважні, економте сили, аналізуйте ситуацію, не ризикуйте. Тоді ретроградний Марс допоможе вирішити найважчі проблеми, а не наробить нових.


Автор: Дзвінка Сопілкарка

+2
1174
RSS
22:40
А як щодо початку роботи нового Уряду в ці дні? Невже знову буде «Маємо те, що маємо» і «Хотіли як найкраще, а вийшло як завжди»?
Про новий уряд вже давно говорилося. Мені самій цікаво стало, коли я почула заявку Яценюка про відставку. Якщо встигнуть затвердити склад нового Уряду цього тижня, до 18 числа, тобто на стаціонарному Марсі, то є великі шанси, що нарешті отримаємо бажані реформи.
23:30
А як прокоментуєте ці слова одного з відомих астрологів, які ще були сказані в кінці 2014 року:

Після Яценюка все одно буде Гройсман [на даний момент спікер Верховної Ради Володимир Гройсман]. І як би його там не ховали, скільки б не приїжджав американський віце-президент Байден і не говорив, що вони бачать Яценюка на цій посаді, все одно буде Гройсман, тому що зірки до нього більш сприятливі. Це людина Водолій — новий формат. Водолій завжди може все перебудувати. Водолій завжди може бути справжнім реформістом, а не як близнюки.
Чудова стаття!
Якщо встигнуть затвердити склад нового Уряду цього тижня, до 18 числа, тобто на стаціонарному Марсі, то є великі шанси, що нарешті отримаємо бажані реформи.

Тільки я все одно не зрозумів, чому у нас при уряді Гройсмана будуть реформи, це ж начебто початок нової справи, перехід на нову роботу (для Гройсмана)? Чи треба розуміти, що таким чином Гройсману і Ко не вдасться зробити свої ганебні справи, і тому вийде щось добре для України?

P.S. Важко бути астрологом...
20:21
Мабуть тому, що цей час вважається хорошим для ремонтів, реорганізацій, перебудов, реформ.
Якщо хотіти щось ремонтувати, реорганізовувати, перебудовувати, реформувати, то так! Але нинішня влада зацікавлена у зворотньому, тому й цікавлюся, як саме треба це трактувати…
20:29
Наведіть конкретні випадки «ганебних справ», наприклад, Гройсмана?
треба розуміти, що таким чином Гройсману і Ко не вдасться зробити свої ганебні справи, і тому вийде щось добре для України?

Приблизно, саме так і вийде.
Наведіть конкретні випадки «ганебних справ», наприклад, Гройсмана?

У нас в Україні є три гілки влади – законодавча, виконавча і судова. Є ще так званий гарант, який слідкує за балансом, а в гаранта є прокуратура, що допомагає йому слідкувати за дотриманням Закону. Коли ці всі посадовці приступали два роки назад долар був по 8, а середня з/п – 500$. Зараз середня зарплата – 150 дол., а долар по 25. Я не пам'ятаю про зовнішній борг, проте певен, що порівняння з 2014 роком буде не на користь 2016-го. Я думаю, що ви не будете заперечувати, що Гройсман належить до команди гаранта, як і те, що колишній генпрокурор є його кумом, в голова НБУ – довгий час співпрацювала з ним, будучи банкіром оптимізуючи податки у його фінансових операціях… Тобто це все одна команда. І це природньо, що вони мають нести СОЛІДАРНУ відповідальність за все те, що сталося в країні за ці два роки — жодної справи майдану не розслідували, усіх «колишніх» повипускали, народ пограбували. От це і є ганебні справи Гройсмана. На ваш погляд цього недостатньо? Може тоді вкажете приклади його добрих діл?

А тепер поміняли одного чудіка на іншого. Хоча навіть у старому одеському анекдоті говориться, що коли бордель перестає приносити прибуток, то там треба не ліжка міняли місцями, а працюючих у ньому! І бажано усіх одразу! Десь так.

Хоча звісно можна знову ж до моїх слів причепитися, до якихось деталей чи неточностей, типу не кум, чи не зовсім банкір… Одразу скажу сенс від цього не зміниться (я маю на увазі солідарну відповідальність)!

P. S. Також можна ще на війну усе списати чи на путіна…
Це людина Водолій — новий формат. Водолій завжди може все перебудувати.

Гройсман буде Водолієм, тільки якщо народився після 14.00. У нього цікава дата народження. Першу половину дня Сонце ще в Козерозі, а після 14.00 переходить у Водолій. Астрологи кажуть, що Сонце робить інгресію в новий знак.
Певно той астролог робив ректифікацію (уточнення часу народження) гороскопу Гройсмана.
22:02
+1
Я не для того задав це запитання, щоб чіплятися за дрібниці. Мені просто було цікаво чи Ви бачите виключно негатив. Получається, що так. Але якби наша теперішня влада була виключно ЗЛОМ, то України вже би давно не було.

Якби я хотів продовжити розмову на цю тему, я би Вам запропонував навести для прикладу країну в якій під час війни не було різкого спаду економіки і курсу валюти. Або запитав би про ваше ставлення до міністрів іноземців, які працювали якраз в тих сферах, де були великі спади. Невже вони теж приїхали в Україну щоб «красти», незважаючи на свою чисту і хорошу репутацію? Чи можливо Ви вірите, що їм просто не давали працювати? А можливо не все так просто як Вам здається? Хоча звичайно легше на всю владу повісити ярлик «ЗЛО», тому що курс гривні впав або зарплата зменшилась.

Але це так, думки вголос. Відповідати не обов’язково
Ви бачите виключно негатив. Получається, що так.

Про негатив — то це ви сказали. Я не давав оцінок, я тільки сказав, що ця влада не хоче нічого реформувати… (і це не є її функцією… Її функція — жорстко пробудити людей). Тому мені цікаво, як трактує астролог цей астрологічний феномен, як сприятливий до намірів влади чи ні…
Але якби наша теперішня влада була виключно ЗЛОМ, то України вже би давно не було.

Знову ж ярлик «ЗЛО» вживаєте ви, я тільки натякнув, що особисто мені така діяльність влади не подобаються, хоча я і розумію, що без цього не обійтися…
Якби усе залежало тільки від теперішньої влади, то можливо вже б і не було, хоча в житті трапляються випадки, коли людина з кулею в серці ще якийсь час біжить, неначе нічого й не трапилося, стріляє у відповідь, влучає… а потім все ж таки падає трупом… І очевидно щось не дає вбити цілий народ за два роки, як показує досвід, навіть за двадцять, сімдесят, триста… і за 2000 років не вдалося…
Але це теж так… думки вголос...
11:38
Якщо встигнуть затвердити склад нового Уряду цього тижня, до 18 числа, тобто на стаціонарному Марсі, то є великі шанси, що нарешті отримаємо бажані реформи.


Встигли! В мене таке відчуття, що все буде добре!
Весь фокус в тому, що зараз є така ситуація, коли правильною поведінкою можна виправити карму на багато років вперед. Тобто, є такі періоди, коли можна реалізувати навіть ті життєві сценарії, яких нема в натальній карті. Але це дуже важко зробити без стороннього контролю.
У мене таке враження, що американці замість Байдена цього разу послали нашим керманичам доброго астролога. Ну, аж надто вдалий час для своєї відставки вибрав Яценюк. І нового прем'єра вибрали дуже швидко. Не схоже це все на типову поведінку наших очільників.
18:56
+2
Всі ви в чомусь маєте рацію. Те, що не дає згинути українцям протягом тисяч років — це наші Небесні Вчителі-Покровителі, які дехто називає Рідними Богами. Виходить, що українці мають для людства якусь ОСОБЛИВУ МІСІЮ, бо просто так когось рятувати й оберігати ніхто не буде. Я бачу цю місію в виробленні оновленого світогляду й застосуванні нового способу життя, від чого Україна стане квітуючою землею і прикладом для людства.
… українці мають для людства якусь ОСОБЛИВУ МІСІЮ, бо просто так когось рятувати й оберігати ніхто не буде. Я бачу цю місію в виробленні оновленого світогляду й застосуванні нового способу життя, від чого Україна стане квітуючою землею і прикладом для людства.


Але перш ніж ця місія розкриється остаточно, пройде ще років 15 — скажімо прямо! Тому проллється ще багато крові, буде ще багато розчарувань. Але український народ мусить загартуватися, нічого не поробиш! Така ціна.
21:16
Чому багато людей так марять своєю особливою місією і богообраністю? Чому не можна просто жити і вчитись бути щасливим? Невже цього недостатньо?
Бо просто «жити і бути щасливим» скучно. Ніхто не хоче бути «просто», пересічною людиною. Кожен хоче виділятися з оточення, прагне бути героєм. От і придумують собі на голову чи п'яту точку всілякі пригоди й складнощі. То нерозділене кохання, то багатодітність з безробіттям в купі. А найбільш вигадливі створюють цілі атракціони, щоб ще й друзям допомогти повеселитися. От і навигадували: середньовічну інквізицію, чуму з холерою, дві світові війни, голодомор, а тепер ще й «демократію в Україні». Шекспір би плакав від заздрощів. «Весь Світ — театр, і люди в нім — актори».
Не зовсім так…
Я би із задоволенням жив собі тихо-мирно в своїй оселі — тільки би нові художні твори писати!.. Ось саме тепер досягнув такого стану.
І що б Ви думали?! Мене навіть вдома повсякчасно знаходять і просять щось та й вирішити!!! А якщо про себе інформацію приховую — та-а-акого понавигадують, що краще вже самому видати про себе всю правду на-гора.
Можете не вірити, але мене саме життя весь час наперед випирає, як я не намагаюсь від нього сховатися! Отак і живу…
Бо не все в цьому житті вирішується людиною «суто як для себе». Дещо вирішується за нас… скажімо простецькою мовою… на «горішніх планірках» і у вигляді завдань спускається нам (людям) на землю для реалізації. Це залежить не від нас, і вирішуємо це не ми. Так, було б дуже приємно жити лише у своє задоволення, насичувати лише власне ego… Але Божественний урок зовсім, зовсім не в цьому!
09:25
+2
Тимур пише:Так, було б дуже приємно жити лише у своє задоволення, насичувати лише власне ego… Але Божественний урок зовсім, зовсім не в цьому! Земля — наша школа, ми в ній — учні. Божественний урок в тому, щоб навчити нас Добра. А люди, Дзвінко, всіляко ухиляються від цього, видумуючи інквізиції, голодомори+. Підозрюю, що й це йде за згодою Учителів для створення додаткових перешкод в нашому житті=УРОКУ…
Підозрюю, що й це йде за згодою Учителів для створення додаткових перешкод в нашому житті=УРОКУ…

Якщо це все саме так і є, то ТУТ, НА ЗЕМЛІ, добра й гармонії ніколи не буде. Бо тоді не буде труднощів, щоб їх долати і чогось при цьому вчитися.
Я не є професійним теологом, але здається жодна релігія не наполягає на вдосконаленні цього Світу людськими зусиллями. Більш того, усі вони стверджують, що цей Світ УЖЕ Є ДОСКОНАЛИМ, бо його створив Бог. Виходить що Порошенко та Ко теж ДОСКОНАЛІ. Цетільки атеїсти кажуть, що обов'язок людини вдосконалювати дику природу.
Я не є професійним теологом, але здається жодна релігія не наполягає на вдосконаленні цього Світу людськими зусиллями.

Помиляєтесь, шановна! Саме такою є концепція юдаїзму: протягом життя людина мусить вдосконалювати світ в доступних їй межах, щоб світ цей став бодай трохи кращим.
То юдаїзм заперечує всемогутність Бога і досконалість Його творіння?
Юаїзм не заперечує всемогутність Бога. Натомість певну недосконалість Його творіння обґрунтовує наступним чином: Всемогутній навмисно зробив цей світ дещо недосконалим, щоб людина мала можливість його вдосконалити й радіти від цього!
Адже якщо зробити світ довершеним, досконалим, то створена за образом і подобою Бога людина не матиме предмету прикладання своїх творчих зусиль! А в такому разі людина не зможе бути «як Бог» — а отже, не зможе самореалізуватися протягом життя, творячи добро, вдосконалюючи світ і радіючи від того…

P.S. А тепер трохи на випередження… Так, я написав і не помилився (автоцитата):
… в такому разі людина не зможе бути «як Бог»...

Це нібито суперечить словам Біблії (виділено мною):
Бо відає Бог, що дня того, коли будете з нього ви їсти, ваші очі розкриються, і станете ви, немов Боги, знаючи добро й зло.

(Буття 3:5)
Але річ у тім, що біблійний змій ввів Єву в оману: згідно до концепції юдаїзму, Бог вже створив людей богоподібними! Тому поївши заборонених плодів, люди не могли дістати додатково ту якість, яку й без того мали. Просто змій перевірив Єву на знання Божих настанов і переконався, що Єва знає їх поганенько. Тому й настільки легко обдурив та спровокував її.
Цікава версія.
Авжеж!
Ось наочний приклад.
На початку цього відео кубик Рубіка — це таки кубик, але з «пістрявими» гранями, наприкінці він зібраний, з одноколірними гранями:

Якщо спочатку кубик Рубіка був «неправильним», а наприкінці став «правильним», чи означає це його початкову, фундаментальну недосконалість?! Аж ніяк! Кубик Рубіка досконалий від початку, просто окремі квадратики на його гранях навмисно перемішані, завдання ж людини полягає у «вдосконаленні» кубика Рубіка — у його правильному «збиранні». А також у планомірному складанні різних комбінацій (хрест Крістмана, хрест Пламмера, мезон та ін.):

Від чого людина отримує чисте задоволення.

Приблизно те саме — і зі Всемогутнім та створеним Ним світом. Світ по природі своїй досконалий, просто всемогутній вніс в нього трохи хаосу, аби людина мала, з чим попрацювати (предмет для вдосконалення) й дістати задоволення від цих виправлень!
Отже, як і сказав Анатолій Висота:
Земля — наша школа, ми в ній — учні.

Як бачите, хоча ми з ним стоїмо на абсолютно різних релігійних платформах, проте наші погляди багато в чому збігаються.
От наткнувся на цікавий гороскоп обговорюваного тут персонажа. Якщо шановна Сопілкарка буде мати час та натхнення, то просив би прокоментувати. Дякую!!!
Я не астролог, але такий гороскоп викликає у мене певні сумніви, оскільки (підкреслено мною):
У рожденного в Виннице 20 января 1978 года Владимира Гройсмана такая выразительная манера поведения и внешность что сомнений нет — махровейший эталонный асцендентый телец.

— 20 січня є останнім днем, коли Сонце перебуває в Козерозі й далі переходить у знак Водолія. Якщо перехідний Козеріг — це «еталонний» Тілець… то я смєялсо і паццтулам валялсо!!!
Ось тут, ви, пане Тимуре, як раз помиляєтеся. Тут головне слово АСЦЕДЕНТНИЙ.
Асцендент — в астрології висхідний градус, точка сходу, точка перетину площини екліптики з східною половиною істинного горизонту. В особистому гороскопі ASC — це градус Зодіаку, в який потрапляє точка сходу. Асцендент — точка, діаметрально протилежна Десцендент. Умовне позначення — ASC або AS. У переважній більшості систем будинків гороскопу ASC є Куспид першого будинку гороскопа. По суті своїй це точка «Я» і все, що пов'язано зі «мною». Властивості знака Зодіаку, в який потрапляє ASC описують характер поведінки людини і його миттєву реакцію, можуть характеризувати зовнішність, відмінні ознаки особи (родимки, відмітини, шрами). При аналізі гороскопа важливо враховувати положення планети, яка управляє знаком Зодіаку, в якому знаходиться ASC. Якщо ASC знаходиться в знаку Рака, значить ASC'том і першим будинком керує Місяць, якщо ASC в Овні, значить ASC'том і першим будинком управляє Марс.

Асцедент
Оскільки у Гройсмана є легка повнота, то його асцедент може бути в Тільці. І про нього можна казати, що він АСЦЕДЕНТНИЙ ТІЛЕЦЬ.
А от з тим гороскопом я не дуже погоджуюсь. Бо тоді виходить, що Сонце все ще в Козерозі. А Козеріг з Тільцем на асцеденті буде дуже повільно робити кар'єру. Його ніколи не оберуть наймалодшим мером в країні.
Я ще мушу трохи покрутити карту, щоб хоч приблизно визначити час народження. Якщо ви натрапили ще на якісь гороскопи нового прем'єра, буду вдячна.
Дякую за роз'яснення! Зараз гляну, де там ASC у мене. Суто задля інтересу…
Агааа! У мене ASC саме в сузір'я Рака, а DSC — в Козерозі. Отже:
Якщо ASC знаходиться в знаку Рака, отже ASC'том і першим домом керує Місяць, якщо ASC в Овні, отже ASC'том і першим домом керує Марс.

(Переклад трохи виправлений)
Якщо так — дякую за інформацію!
Дякую за виправлення.
Цілком вірно. У вас теж легка повнота і сильно виражена любов до історії рідного краю. Це чистий асцедентний Рак.
По зовнішності можна уточнювати час народження.
Сонце, Місяць, Венера, Юпітер і Нептун дають повноту, якщо упраляють Асцедентом, або стоять у першому домі. А Меркурій і Уран — худорлявість. Марс, Сатурн і Плутон — спортивну статуру і грубу кістку.
А що іще Ви можере сказати цікавого про людей, у яких АСЦ знаходиться в Раку, а ДСЦ — в Козерозі? Бо у мене є 4 варіанти точного гороскопу (з урахуванням місця й часу народження), проте асцедент згадується лише в одному (причому двічі). Проте там дівчина написала щось дуже кострубате, що я ніяк не второпаю.
Ось де згадується асцедент:
Марс в IV домі, з урахуванням Лева.
Проявляється подвійність Асц.

Квадр. Плут. – Асц.

Причому на першу цитату написала: силу дістає в сім'ї та в творчості, постійно розривається між ними. Тоді як на другу цитату накрутила раптове руйнування тієї ж таки сім'ї. А ми з дружиною поки що прожили майже 32 роки, навіть писати разом почали — й досі якось не пересварилися…

А в трьох інших гороскопах асцедент загалом ніяк не згадується… хоча в одній натальній карті при цьому намальований!
Асцедент в Раку
Тут досить детально все описано.
Є експрес техніка астрологічного опису лшюдини, яка враховує лише знаки розташування Сонця, Місяця та Асцеденту. Але я нею не люблю користуватися.
Красно дякую!
Звернув увагу, що відомості про асцеденти взяті з Окулусу. Один з моїх точних гороскопів також складений на Окулус! Але цікаво, що там немає жодної згадки про асцеденти…
Завдяки старанням Сопілкарки накінець починаю розуміти «пташину» мову астрологів! Щиро дякую!
13:30
+2
Пропозиція до Дзвінкої Сопілкарки створити групу Астрологія і туди публікувати відповідні статті. Через деякий час можна буде показувати групу знайомим астрологам.

Випадкові Дописи