Людині потрібно сподобатися трьом людям

Людині потрібно сподобатися трьом людям
Джерело матеріалу:

Обставини намагаються змінити психічно незрілі особистості. В ідеалі необхідно поміняти себе і своє бачення ситуації.


Три кити щастя «хочу», «можу» і «мушу»

Кожна людина народжена для щастя. Однак, чи багато тих, хто може сказати, що він дійсно щасливий? Напевно, лише одиниці з вас дадуть ствердну відповідь. Так що ж для цього потрібно?

Щастя полягає в тому, щоб загальний зміст полягав у трьох поняттях: «хочу», «можу» і «мушу».

Але у нас, найчастіше, вони не збігаються. Якщо я хочу, то у мене не виходить. Якщо я мушу, то мені це не подобається. Як впорядкувати свої справи? Якщо ви хочете, але не можете, то спробуйте навчитися. Будь-яка діяльність, робота є доброю. Необхідно просто почати діяти.

У нас виникають різні бажання. Але їх теж важливо сортувати. Наприклад, бажання випити є протиприродним. Воно спричиняє гальмування розвитку особистості. Подібних суперечливих бажань потрібно позбавлятися. Дії мають вести до розвитку особистості. Стратегія роботи над собою полягає в тому, щоб якомога більше вміти. Людина насамперед прагне задовольнити свої бажання.

Коли ти обираєш мету, то, перш за все, дізнайся, чи веде до неї та дорога, по якій ти маєш іти. Якщо це не твій шлях, то необхідно розвернутися. На правильний шлях нас штовхають внутрішні сили.

Відомо, що дерево прагне рости вгору. Якщо у нього не виходить, то воно починає пускати пагони вбік. Коли перешкода на його шляху зникає, то воно знов проростає вгору.

Якщо почав думати — виріши, а якщо вирішив, то дій.

У нашому клубі розроблена техніка ухвалення рішень. Вона полягає в тому, що потрібно згадати перше, що спало на думку — ця думка і вважається вірною. Якщо це не вдається, то потрібно покластися на долю.

Головне — діяти, не треба коливатися. Не слід боятися помилок, невдача в сім разів корисніша від успіху.

Неприємності допомагають усвідомити свої помилки й наступного разу поводитися правильно. Чому саме сім разів? У мозку позитивні емоції займають 35%, а негативні — 5%. Тому коли людині зле, вона починає думати. Невдачі тримають нас в тонусі, їх не потрібно боятися, без них немає розвитку.

З цього приводу хотілося б згадати легенду про Полікратів перстень.

Полікрат, правитель о.Самоса, був дуже щасливий. Єгипетський цар Амасис дав йому пораду. Він сказав, що якщо далі продовжувати в тому ж дусі, то в будь-який момент удача перетвориться на велику невдачу, і для того, щоб уникнути заздрості богів, слід вибрати цінну річ і викинути її. Полікрат вибрав свій улюблений перстень і закинув його далеко в море. Ця втрата дуже засмучувала правителя. Але одного разу рибалка зловив рибу, яку прямо направив на царський стіл. Коли кухар почав готувати страву, то дістав з неї загублений перстень. Знову Полікратові неймовірно пощастило, і він став занадто покладатися на своє везіння. Вкотре він напав на сусідню державу, що призвело до страшної загибелі правителя.

Не намагайся змінити обставини та інших людей, а міняй себе і пристосовуй обставини.

Обставини намагаються змінити психічно незрілі особистості. В ідеалі необхідно поміняти себе і своє бачення ситуації. Наприклад, я раніше боявся висоти й уникав поїздок в гори. Вони пробуджували в мені паніку, тривогу. Зараз гори ваблять і хвилюють мене. Що сталося? Чи змінилися гори? Ні, вони залишилися тими ж. Я змінив себе. Психічно зріла і психічно незріла людина можуть перебувати в одному місці, але при цьому жити в різних світах. 

Ознаки психічної зрілості:

  • Зріла особистість діє.
  • Людина, психічно незріла, всі зусилля спрямовує на облаштування особистого життя. Для зрілої особистості важливіші справи, набуття незалежності. Особисте у такої людини влаштовується само собою. У моїй практиці зустрічалися невдахи, які скаржилися на проблеми з пошуком другої половинки. Я радив їм почати більше заробляти. І, дійсно, через якийсь час їхнє особисте життя налагоджувалося, інакше кажучи, з'являлося набагато більше варіантів вибору другої половинки.
  • Потреби зрілої з психологічної точки зору людини залежать від її успіхів. Незріла людина копіює їх і збільшує розміри.
  • Зріла особистість влаштовує свої справи самостійно, незріла хоче, щоб за неї це зробив хтось інший.
  • Психічно незріла людина переймається, як вона виглядає. Зріла особистість цим не переймається. Але при цьому вона завжди виглядає добре.
  • Незріла особистість прагне зайняти високе становище. Така людина хоче мати багато, але при цьому не займається особистісним зростанням. До зрілої особистості становище приходить само собою. Це є продуктом особистісного зростання.

Багато з моїх підопічні відчувають труднощі через те, що вони намагаються здаватися. Насправді потрібно бути. Зокрема, є один цікавий експеримент: встаньте навшпиньки і заміряйте час, який простоїте. Чи довго у вас вийшло? Навряд чи, тому що це не ваш зріст. Ви не можете втриматися в такому положенні тривалий час. Але духовне зростання безмежне.

Треба ставити тільки найвищі цілі, оскільки до маленької веде тільки один шлях, до великої — багато.

Звісно ж, при цьому не варто забувати, що цілі мають бути реальними. Згадайте, життя ви почали зі сперматозоїда, якому потім треба було посісти перше місце серед мільйонів інших. Маленька мета ні до чого не приведе, велика дозволить досягти бодай чогось. Наприклад, вічний двигун можна винайти? Ні й не треба цим займатися. Так само, як і перевиховати іншу людину у вас ніколи не вийде, можна і не намагатися. Ставити маленькі цілі характерно для невротичних натур.

Людині потрібно сподобатися трьом людям: собі, начальнику і сексуальному партнерові.

При цьому, слід враховувати, що з дружиною (чоловіком) можна розлучитися, а з роботи звільнитися. І тільки від себе нікуди не дітися. Тому насамперед подобатися потрібно собі. Багато людей сперечаються з цим твердженням, згадуючи про дітей. Вони тільки на четвертому місці. Діти підуть, причому набагато раніше, ніж це станеться фізично. У 12-14 років вони вже починають зневажати батьків, не розуміти їх. У 20 років при правильному вихованні дитина йде з дому і повністю відділяється. Але сім'я, якщо побудована правильно, може проіснувати набагато довше — і 40, і 50 років.

Не можна жити тільки заради дитини. Її треба виховувати так, щоб могла сама себе прогодувати вже років в 20. Причому, треба рвати не тільки з дітьми, але і з батьками. Розвиток пов'язаний з тим, що наші діти нас не слухаються. В іншому разі ми б жили в печері. Будь-яка нова викликає протест.

Можна виділити три стадії впровадження інновацій:

  1. цього не може бути;
  2. в цьому щось є;
  3. тільки так і повинно бути.

Керують тільки рухомим автомобілем

Хотілося б сказати трохи і про те, що називають долею. Як вийти зі сценарію життя? Від початку людина запрограмована на зростання, але починають діяти «віруси», і вона робить кола. За долею людина має просуватися дедалі вище. Ще Маслоу говорив, що скаргам кінця не буде, але за їхнім рівнем можна судити про рівень потреб. Наприклад, людина скаржиться на відсутність авто — це одне, а якщо вона бажає гараж, то це зовсім інший рівень. Щоб змінити долю — потрібно вийти зі сценарію. Змінюйте себе, тоді зміниться сценарій. І головне, що необхідно — бути про себе хорошої думки.

Ми всі винятки, створені в єдиному примірнику, тому завжди перші. Не слід копіювати іншого, потрібно робити себе. Усім відоме прислів'я про те, що солдат повинен мріяти стати генералом. З роками я його переосмислив. Я дійшов висновку про те, що треба мріяти стати генералом, щоб бути хорошим солдатом. Якщо ти нічого не робиш, як тобі можна допомогти? З болота своєї долі треба вилізти. Головне, щоб бруд, що залишився на вас після цього, не проріс і знов не затягнув [вас].

Не бійтеся виглядати дурним, бійтеся їм бути. Це прописна відома істина. Не слід боятися осуду. Потрібно використовувати свої можливості, але не слід вилазити за їхні рамки.

Працюйте на себе. Не треба думати про інших

Якщо діяти таким чином, то можна помітити, наскільки швидко збільшиться якість діяльності. Адже результатом, по суті, вважається продукт правильно організованої діяльності. Наприклад, для лікаря головне полягає в тому, щоб вірно призначити лікування. Не варто перейматися, що рекомендації не виконуватимуть, це не справа фахівця. Необхідно перестати орієнтуватися на інших і зосередитися на своїй роботі.

Якщо хочеш зберегти себе, не оцінюй себе так, як оцінює тебе сусіда.

Ще в Середньовіччя знаменитий письменник говорив: «Я можу змусити говорити про себе добре, але змусити думати добре не вийде». Тому не потрібно оглядатися на інших. Важливо слідувати своїм шляхом. За щастям ходити не потрібно. Людина в пошуках щастя нагадує стареньку, яка втратила окуляри, які знаходяться на її голові. Один з поширених афоризмів полягає в тому, що якщо хочеш дізнатися, де твій головний ворог — подивись у дзеркало. Тільки ми самі можемо собі нашкодити. І тільки ми можемо все виправити. Саморозвиток і самопізнання — ось єдиний ключ, що веде до успіху.

Автор — Михайло Литвак

+4
588
RSS
17:44
+2
Матеріал хоча й цікавий, але доволі «рваний», якийсь «клаптиковий». Підозрюю, що це своєрідний мікс з кількох лекцій… _вибачаюсь
18:16
+2
Щоб уникнути ЗАЗДРОСТІ богів, треба позбавитися від чогось цінного: а в цьому щось є…
Дивна стаття. Слів багато, ніби всі мудрі, а суть не зрозуміла.
20:32 (відредаговано)
+1
Тому я й кажу, що це якийсь мікс. _соромлюсь Ну, можливо, «рваний» конспект лекції…

Випадкові Дописи