Із ДЦП — до океану та в гори

Із ДЦП — до океану та в гори
Джерело матеріалу:

як Фонд On 3 Wheels здійснює мрії людей з інвалідністю

Уявіть, що на сільській дискотеці ви бачите, як танцює хлопець із ДЦП. Саме так почалося знайомство Олега Савчука з Іваном Маслюком. А їхня дружба згодом вилилася в заснування Фонду здійснення мрій On 3 Wheels.

Іванові Маслюку 22 роки. Він живе з батьками в селі Березівка на Львівщині. Попри те, що хлопець народився із ДЦП, у школі особливих проблем не мав, розповідає він:

«У мене не було якихось комплексів. Я відучився 11 років, планував здобувати освіту історика. Плани були такими ж, як і в однокласників».

Під час навчання в школі Івану допомагала його сестра Яна, молодша на 10 хвилин. Вона народилася здоровою. Вступити на історичний факультет Іванові завадило ЗНО з української мови — хлопець не набрав прохідного балу. Іван каже, що для нього це був складний етап:

«У мене була депресія цілий рік. Урятував дзвінок Сави (Олега Савчука — ред.), з яким познайомилися на сільській дискотеці. Він сказав, що ми їдемо в Лісабон».

Ідея поїхати в Португалію народилася під час звичайних посиденьок на кухні:

«Ми з Савою пили чай у мене й він запитав: «Про що ти мрієш?» А я вже два тижні думав, що було б круто побачити океан».

Спершу планували, що Іван поїде на коні, але така подорож була б виснажливою та дорогою. Альтернативний варіант знайшли в Німеччині — спеціальний триколісний велосипед для людей з інвалідністю.

Команда складалася з чотирьох людей: Іван та Сава їхали на велосипедах, Антон знімав і монтував відео, а Сашко керував машиною, де були наплічники, палатки та все необхідне для мандрівки. А також відповідав за побут — їжу, проживання, поділ бюджету. З України хлопці виїхали в серпні.

В Європу команда взяла лише 250 євро. І якби не фінансова підтримка благодійників і допомога діаспори, подорож закінчилася б у Польщі. Та хлопці проїхала 12 країн і за 100 днів дісталися мису Рока — крайньої точки Європи. Загалом на подорож витратили 6 тисяч євро.

«Коли ми повернулися, то зрозуміли, що не можемо жити так, як жили раніше. Ми почали перейматися проблемами людей з інвалідністю», — розповідає Іван.

Так з’явилася ідея започаткувати Фонд здійснення мрій On 3 wheels.

Під час подорожі хлопці побачили у Франції «джульєтку» — це одноколісний візок, на якому можна піднімати людей з інвалідністю в гори.

«Я був першим, хто випробував «джульєтку». Команда волонтерів підняла мене на Говерлу 1 липня 2016 року», — згадує Іван. Відтак передав естафету іншим людям з інвалідністю.

«Я був першим, хто випробував «джульєтку», — розповідає Іван. Відтак передав естафету іншим людям з інвалідністю. На фото — Надія Сенишин (у центрі на «джульєтці») під час підйому з On 3 wheels на гору Хом'як, 22 вересня 2018 рік
«Я був першим, хто випробував «джульєтку», — розповідає Іван. Відтак передав естафету іншим людям з інвалідністю. На фото — Надія Сенишин (у центрі на «джульєтці») під час підйому з On 3 wheels на гору Хом'як, 22 вересня 2018 рік

Нині On 3 wheels ділиться на дві частини. Першою опікується Сашко, він організовує походи в гори, шукає волонтерів, домовляється з учасниками. За два сезони команда волонтерів здійснила мрії більш ніж 20 людей з інвалідністю. Другою частиною проекту займається Іван. Він проводить лекції про проблеми інклюзії в Україні, розповідає про проект.

«Ми збираємо гроші на другу «джульєтку» і Саша, щоб мене мотивувати, сказав: «Коли в нас буде нова «джульєтка», ми візьмемо тебе в гори. Знову». 


+2
409
RSS
15:55
+2
_чудово Чудовий матеріал!!! _чудово
16:04
+2
Тільки одне не зрозумів: навіщо робити «джульєтку» одноколісною?! Якби зробити щось на кшталт візка рікші — конструкція була б зручнішою в користуванні…

Пан Анатолій правду сказав, на гірських стежках двоколісна рикша далеко не пройде, застрягне між смереками або звалиться в прірву.
20:43
+2
Е ні, Тимуре! В горах серед каміння, де стежки нема й для одного колеса, саме така конструкція оптимальна.
20:45
+2
Ви ж подивіться, щоб одну людину вивезти на гору, треба праця десятка здорових. Приємно, що україномовне середовище. Що радісно!
Справді так. Мені учасники розповідали, що на крутих ділянках «джульєтку» тягло шестеро хлопців — троє спереду тягнули і троє штовхало ззаду. А коли було слизько, то дівчата хлопцям підпирали ноги палицями.

Випадкові Дописи