Анатолій ВИСОТА: ЖИВОВІРЦІ в Обухові (5, 11.18)

Анатолій ВИСОТА: ЖИВОВІРЦІ в Обухові (5, 11.18)


Я знав, що в Обухові є віруючі в Ісуса Христа, яких називають харизматами і що вони співають і танцюють під час відправи під естраду. А самі вони називають свою конфесію, а точніше, громаду, «Жива віра». Сьогодні, 25 листопада 2018 року, в неділю, треба було мені поїхати в Обухів і забрати електропилку Foresta з ремонту. Пилка загула раз і другий – значить працює. І вже вона у великій зеленій сумці. Туди ж потрапило ще дещо з магазину-супермаркету. І була в мене ще вільна година до рейсового автобуса на Красне.
Надворі зранку замрячило і при мінусовій температурі все вкривалося льодком. Як канатоходець я повільно добрався до Будинку культури (БК) (нового), що на Піщаній, щоб там перебути цю годину в теплі й добрі. Сів я на малинове крісло у холі, із зачиненого залу притишено лунала естрада. Потім відчинилися двері і хол заповнився гуркотом барабанів. І я згадав, що саме зараз після 10=00 в БК відправляють службу живовірці. Посумнівавшись, я скинув шапку, зайшов до залу й зупинився у проході, поставивши збоку свою важку сумку.
На сцені п’ятеро дівчат з мікрофонами співали «Слєпой празріт, храмой пайдьот…», повторюючи це раз-за-разом як приспів. 

За ними в глибині сцени естрадна група оркестру вигравала на весь зал, посилюючи мелодію барабанними переборами. Двоє юних дівчат у жовтих штанах і зелених коротеньких платтячках пританцьовували, вимахуючи одночасно прапорами. У залі стояли віряни й підспівували, деякі з них сиділи. Я прикинув, що число їх було так під 70. Це були переважно жінки середнього віку, років під 40-50, були й старші. В залі махали ще великими різнобарвними шовковими прапорами. З 9-ти прапорів один був українським, а інший єврейським. Цими двома трохи помахали й поставили у штатив.
Ось пісня-псалм змінилася і стали зі сцени співати: «Бог Ізраіля Адонай царствавал, царствуєт і будєт царствавать вавєк», повторюючи це багатократно. 

Дівчата-танцюристки вискочили з-за лаштунків вже без прапорів і злагоджено підтанцьовували й вимахували руками. Я не зчувся, коли й сам став плескати в долоні. Серед десятка-двох чоловіків-вірян вирізнялися високі й акуратні віряни, схожі на скандинавів. Помічаю, що в людей якась ніби несправжня радість. Ніби лиця якісь затуманені.

       Молода мама Жанна
Поруч зі мною стояла під стіною й співала молода повновида жінка. 

Її трирічна доня весело бігала то сюди, то туди. Справді, кілька вірян прийшли на відправу із своїми малими дітьми. Тим часом ті дві танцюристки, збігли зі сцени, підхоплюючи на ходу дівчат, які теж намагалися вимахувати руками в такт пісні зі сцени. Двоє маленьких дівчаток побігли з ними й опинилися на сцені. Десь взялися там ще два хлопці років так по 13-14 і разом з дівчатами утворили коло, яке оберталося то в один бік, то інший. А потім під завершення пісні те коло аматорів-танцюристів зійшлося до центру, звівши руки до невидимого Бога.
Запитую у жінки, як її звати. Відповідає сміло: — Жанна! А вас як звати? – Анатолій Михайлович – кажу чесно. Каже, що з Обухова, а я мушу сказати, що з Красного. Кажу їй, що вона тут мабуть років з десять, як співає. Каже, що більше й уточнює, що 17. А чоловік же де? Каже, що ходив-ходив, а тепер вже не ходить. А де ж ваш пастор? Жанна показує в зал на чоловіка в клітчатому сіро-білому піджаку й каже, що це Олександр  Нестерук. Питаю, чи платять десятину. Так, платять щотижня. Я кажу, що ви молодці, що оце так радо зустрічаєтеся й співаєте на славу Христа. Їй це подобається.
Тим часом головна співачка робить крок вперед і під тиху музику проказує, звичайно ж російською, що Бог тут і він в кожного з нас у серці. Я схаменувся і дивлюся на годинник: пора на автобус. Жанна запрошує приходити ще. Я вже в холі одягаю шапку, як знову заревла музика – це маленька донька Жанни вирвалася на волю і її вже ловить мати.

          Що це таке? 

Я повільно слизькими сходами опускаюся вниз від БК до зупинки автобуса і роздумую собі. Це ж мабуть ця Жанна 17 років тому бігала залом у змійці, пританцьовуючи на ходу. Тепер приводить сюди свою маленьку дочку. І їм обом добре. Ще одна вірянка сказала мені згодом, що їм не жалко віддавати десятину. Ці гроші повертаються, бо менше хворієш і менше витрачаєш на ліки.
Мабуть це добре, що у наш важкий і непевний час люди знаходять собі зовнішню підтримку: від одновірців і від Бога. І головне, що вони роблять це в радості. А чого ж я не серед них? Бо розумію, що це є витончена технологія русифікації. Що добре і веселе та радісне сприймається через російську мову, а українське знову відсторонюється на задній план.

       На завершення 
Яке цікаве життя. Надворі негода, слизько (ср…пад), а це сприяло мені в роздумах про веселе і радісне. Усміхнись і ти до когось і тобі стане радісно на душі.

Хай же буде! 

Додаток від 7 січня 2019 р.

Учора довелося мені побувати в Обухові. Треба було купити цукерок колядникам. Було з півгодини вільного часу і я зайшов у ЦЕНТР ДОЗВІЛЛЯ — там тепліше. У холі лунала гучна музика, приспів: О-йо-йо, йо-йой, Най- -нана-най! Прямо закликав до танцю. Ну, думаю, щось українське. Заходжу до зали, там живовірці знову правлять службу: танцюють колом на сцені й співають.  Незчувся, коли й сам став підплескувати. Коло сцени помітив знайому Жанну — вона спостерігала за донею в колі танцюючих. Ось її доня разом з артистами зникла за кулісами. Побігла за нею й мама. Тим часом пісні змінювалися танцями. Дивлюсь, що в залі людей поменшало і переважно жінки та дівчата. Махають десятком прапорів.  Пора мені виходити. Бачу в сінях Жанну  

і її доню. 

Каже, що доню звати Улянка. Вони іншим боком вийшли із зали.

Ми тепло Попрощалися...

+5
531
RSS
18:53
+3
Оце подаю такий коротенький допис. Може і у вас були контакти з такими веселими і радісними вірянами?
Були.
21:26 (відредаговано)
+2
А самі вони називають свою конфесію «Жива віра».

Якась маячня. Конфесія — це, за визначенням, «особливість віросповідання в межах певного релігійного вчення, а також об'єднання віруючих, послідовників цього релігійного віросповідання». Синонім — «релігійна деномінація».
_стежу
Отож конфесія у цих вірян — протестанти. Тоді як «Жива віра» — це назва їхньої церкви (як релігійної громади), а згаданий тобою «Олександр Нестерович» — то їхній пастор.
_соромлюсь
Але це якщо спиратися на їхні власні слова у твоїй інтерпретації… Бо для мене очевидно, що ти, друже, не дуже точно сприймаєш або якось своєрідно інтерпретуєш подібні речі. Тому я відшукав в Інтернеті наступні відомості про твоїх нових знайомців:

РГХЄВ ЖИВА ВІРА
Повна назва компанії РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ХРИСТИЯН ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ ВІРИ ЖИВА ВІРА
Організаційно-правова форма РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
Дата реєстрації 11.05.1994
Керівник НЕСТЕРУК ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
Телефон: 8-097-708-01-19
Адреса: 08700, Київська обл., місто Обухів

ЄДРПОУ, номер запису в Єдиному держреєстрі, код КВЕД та іншу інформацію можна відшукати там же.
_соромлюсь

Таким чином, твої слова про «конфесію ЖИВА ВІРА» і справді не відповідають дійсності, як я й казав. Бо це і справді протестанти, а тепер можна з впевненістю говорити — це християни віри євангельської (УЦХВЄ), вони ж у просторіччі — "євангелісти" чи «п'ятдесятники». Звідси стають зрозумілими описані тобою особливості їхнього богослужіння. А от їхня релігійна громада і справді називається «Жива віра» — хоча це й не конфесія… І пастора їхнього звати не «Олександром Нестеровичем», але Олександром Анатолійовичем Нестеруком.
21:53 (відредаговано)
+3
Дякую, друже, виправлю.Вже зробив.
22:07 (відредаговано)
+2
А чого ж я не серед них? Бо розумію, що це є витончена технологія русифікації. Що добре і веселе та радісне сприймається через російську мову, а українське знову відсторонюється на задній план.

А оце вже точно не відповідає дійсності! Просто за радянських часів п'ятдесятників гнобили й піддавали обструкціям, як сектантів. Відроджувалися вони за часів Незалежності України зусиллями закордонних місіонерів. А вони для проповіді Слова Божого обрали вже імперську мову — російську! Бо у них завдання — відродження віри євангелічної та спасіння занепалих душ, а не української культури… Отож готуючи пасторів і пресвітерів, їм простіше робити це російською мовою — бо підготовлені російською місіонери можуть проповідувати на всій території СНД, а не виключно в Україні!
_вибачаюсь
А от їхній журнал "Благовісник" виходить, наприклад, українською мовою… Отож хочеш зробити добре діло — зателефонуй за наведеним мною телефоном, приїдь на зустріч з ними і спитай їхнього пастора, чому служби Божі проводяться російською?! Якщо зумієш йому довести, що за рахунок переходу на українську вони збільшать чисельність своєї церкви — отож і зробиш шляхетну справу!
_соромлюсь

UPD. Докладніше про п'ятдесятників можеш прочитати тут:
Протестантизм в Україні
++ П'ятидесятники і харизмати
П'ятдесятництво в Україні
22:35
+3
Ох, Тимуре, ти пишеш: в них завдання відродження віри євангелічної, може й так. Але якби вони цього щиро хотіли, то здогадалися б, що роблять це в Україні, де є питома українська мова й культура. А так використали мізерний результат русифікації Обухова. Наслідком цього є НЕЗРОСТАННЯ, навіть зменшення громади за 25 років із сотні вірян до близько семидесяти.
Божечки! Та вони не «здогадуються» — вони отримують одкровення від Бога й діють відповідним чином! Але хто ж тобі сказав, що тим посланцем (янголом), який принесе обухівським п'ятдесятникам «добру звістку» про необхідність проповідувати українською мовою, не стане такий собі Анатолій Висота?.. Може, цо одне з твоїх завдань на цій землі в цьому житті — а ти його не виконуєш!..
_ангел _ангел _ангел
Якби я був на твоєму місці, то неодмінно б дочекався слушного моменту, підійшов би до пастора Олександра і поговорив би з ним на цю тему! Бо для такої розмови і справді краще обирати безпосередньо-контактний формат, а не дистанційний. Але я на своєму місці, а ти на своєму… Отож хочеш — послухайся мене, не хочеш — не слухайся.
_соромлюсь
Або принаймні зателефонуй 8-097-708-01-19, дізнайся про розклад богослужінь в Обухові та/або про якусь домашню церкву в довколишніх селах чи смт — не виключаю, що і в Красному хтось є з їхньої громади… А вже після того виходь на зустріч.
_соромлюсь
Подумай, чи дарма ти сьогодні завітав до нового БК в Обухові?! А раптом зрозумієш, що тебе туди акуратно спрямували вищі сили?..
Адже несповідимі шляхи Господні ©
23:11 (відредаговано)
+3
Тимуре, в своєму дописі я щиро поділився своїми відчуттями, які тобі здалися такими, що точно не відповідає дійсності. Але ж це МОЇ відчуття, а не твої! Я твою цю оцінку поважаю, але вважаю її не вірною.
ОК! Не вважаєш за потрібне робити так — не роби. _ангел Діло твоє і більш нічиє. _соромлюсь
08:29
+3
У світі є 40 тисяч християнських конфесій. Про це сказано в матеріалі Дзвінки: svitoch.in.ua/videos/322-chyslo-boha-nesprostovnyy-dokaz-boha.html
13:30
+3
Скільки різних видів віросповідань.
Люди шукають Бога різними шляхами, кому який видався. Цікава ідея, щодо зауваження проповіді російською мовою. Мені здається ця релігія (євангелісти) далека від нашого українського розуміння Бога, тому я б і не хотіла, щоб служба велася нашою мовою і збільшувалася кількість прихожан.
На скільки я розумію, Богом у них є ТІЛЬКИ Ісус Хрестос
Мені здається ця релігія (євангелісти) далека від нашого українського розуміння Бога

Релігія у них — християнство.

На скільки я розумію, Богом у них є ТІЛЬКИ Ісус Хрестос

_не_знаю Дивне розуміння _не_знаю Цікаво, звідки воно у Вас взялося?!
Бо насправді будь-які євангельські християни (євангелісти, баптисти, п'ятдесятники, харизмати) вирізняються наступними рисами:

Самоназва «євангельська» вказує на спосіб ідентифікації церкви — вірність євангельському образу християнства і критичне ставлення до традицій історичних церков.
Основні характерні риси євангельських протестантських церков: акцент на особистому духовному відродженні кожного віруючого, водне хрещення у дорослому віці як усвідомлений та вільний акт, місіонерська активність, сувора етична позиція, консервативне богослів'я.
Віровчення і практика євангельських християн ґрунтується на принципах протестантської реформації, а саме, Sola scriptura («тільки Писання»), що означає, що основою віровчення, способу життя і служіння для євангельських християн є канонічні книги Біблії, в першу чергу, Новий Завіт. Старий Завіт розглядається у світлі Нового Завіту. Іншими принципами є Sola gratia («тільки благодать»), Sola fide («тільки віра»), Solus Christus («тільки Христос») та Soli Deo gloria («тільки Богу слава»). Всі п'ять принципів узагальнюються виразом Quinque sola («П'ять „тільки“»). Євангельськими християнами приймаються також положення Нікейсько-Царгородського Символу віри, проте є певні відмінності в тлумаченні цих положень, в порівнянні з тлумаченням Символа віри в православ'ї та католицизмі.
Вирізняються активною місіонерською діяльністю, в тому числі серед інших християнських конфесій. У США для представників даної течії використовується найменування «народжених згори» (Born again christians), в зв'язку з їх особливою увагою до вчення про народження згори. На підставі Євангелія від Іоанна самі євангельські християни ділять всіх людей на категорії «відроджених» і «не відроджених», незалежно від сповідуваної або декларованої ними віри.

Отже, як консервативні християни, євангелісти визнають і Отця Небесного, і Духа Святого, а не тільки Сина Божого.
_не_знаю
Головна ж їхня «фішка» — це свідомий (в дорослому віці) вибір віровчення, водне хрещення (давньогрецькою «баптос» — звідси «баптисти») й «відродження згори» — від Духа Святого.
13:59 (відредаговано)
+2
Московська мова і культура відправи це лиш одна з причин, чому я не серед християн ЖИВОЇ ВІРИ. Мені також не до душі їхня доктрина про те, що ва всьом мірє Бог Ізраіля Адонай будєт царствавать вавєк.
07:07
+2
З подивом дізнався, що на дружньому сайті говорять про Іванову Церкву, яка може стати сорок тисяч першою хрестиянською конфесією. (https://www.ar25.org/article/rytualnyy-odyag-dlya-postmonahiv-virtualnogo-monastyrya-garlend-opytuvannya.html). І не тільки про церкву, а й про монастир із постмонахами. Головною роботою постмонахів буде вдень їсти, а вночі спати. Є вже й керівник монастиря Гартленд — Архімандрит Брат Миро.. Всерйоз обговорюється, якою має бути футболка для постмонахів.
11:27 (відредаговано)
+2
Божечки! Та не вони перші, не вони й останні. Ти дуже точно сказав:

може стати сорок тисяч першою хрестиянською конфесією.

От тільки я би про «хрестиянську конфесію» я б не говорив… але це твої слова — тобі видніше, що ти маєш на увазі під цим визначенням. Бо поки ми не домовилися щодо термінології, я не стану розвивати тему, щоб не заблукати в трьох соснах.
_не_знаю

P.S. До речі, мушу зазначити, що цим широким шляхом навіть товариш Сталін ходив! Спочатку в 1920-х роках більшовики нищили християнських священиків в обмежених кількостях, потім під час Безбожної п'ятирічки (1932-1937) — остаточно добили все, що іще лишалося, за винятком жалюгідних крихт. А коли СРСР напружився щосили на найбільшій в історії війні — в 1943 році раптом на голому місці був зорганізований «Патріархат Московський і Всєя Русі». Під безпосереднім керівництвом товариша Сталіна. При цьому священики проявляли «більшовицькі темпи» — почитай цікаву історію з цього приводу.
_стежу
В нашу епопею відповідний момент не потрапив лише тому, що це не історія України… але знати про це потрібно! Бо зараз ці, з дозволу сказати, чекісти в рясах хочуть стати на заваді отриманню Томосу Українською помісною церквою. А вони ж ніхто насправді!!! Бо в період 1937-1943 років ніякої церкви на території СРСР загалом та РФ зокрема не існувало в принципі, сталінська РПЦ ніякого Томосу про автокефалію не отримувала. Вони всі — «діти Сталіна», якого й малюють на іконах:От і поясни мені, чим Іванова Церква відрізняється від РПЦ товариша Сталіна?! Звичайні собі самосвяти, яких в історії повно…
10:55
+3
керівник монастиря Гартленд — Архімандрит Брат Миро..

Коли читав Ваш коментар, подумав, що це був жарт _сильно_сміюсь Стає все «веселіше» і «веселіше» _розгублений
Та який жарт?! _сильно_сміюсь Все дуже-дуже-дуже серйозно!!!
13:27
+2
Виходить, що не лише в Обухові, а й у Києві оригінально славлять Ісуса. Як от Брат Миро — Архімандрит монастиря Гартленд
_соромлюсь Ісуси там різні, м'яко кажучи… _соромлюсь
03:53
+2
Це так. В Обухові Ісус Христос, а в Києві Ісус Хрестос.
12:23
+2
Учора 6 січня 2019 р. був в Обухові. Зайшов у ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ. Там була відправа живовірців, бо неділя. Дещо додав до допису в ДОДАТКУ.

Випадкові Дописи