Книги для незрячих в Україні виклали онлайн. Де завантажити?

Книги для незрячих в Україні виклали онлайн. Де завантажити?
Джерело матеріалу:

В Україні завершився перший етап впровадження нового формату літератури DAISY та створення Першої української дейзі-бібліотеки. Відтепер книги для незрячих можна безкоштовно завантажити з інтернету.


Дейзі-бібліотека – це озвучені книги для незрячих користувачів, має одну суттєву перевагу – можливість пошуку будь-якого елемента (сторінки, розділу, параграфа і т.д.).

«Ми посортували усі книги за жанрами, щоб незрячим було зручно користуватися доволі громіздкою бібліотекою. Зараз вона сягає 400 ГБ, але ми далі начитуємо книги, конвертуємо їх у дейзі, не припиняючи цю роботу, попри завершення шведського проекту. І так робитимемо увесь час, бо це витребувана послуга. Новими книгами наша дейзі-бібліотека поповнюється ледь не щодня, про що ми постійно сповіщаємо на сайті www.openlife.lviv.ua в розділі «Останні новини».

Ми зробили цю бібліотеку, і щоб нею всі охочі в Україні та поза її межами могли користуватися, виклали усю бібліотеку на одному з інтернет-ресурсів. Звідти можна завантажувати будь-яку книгу: підручники, посібники, художні твори, тифлознавство тощо.

Ресурс безкоштовний, людям нічого не потрібно за це платити, ніде не треба реєструватися», — розповіла виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко.

Бібліотека розміщена на інтернет-ресурсі http://daisy-ukr.svefi.net/download. Інваліди по зору, їхні батьки та родичі можуть безкоштовно завантажити будь-яку книгу: підручники, посібники, художні твори.

Створення Першої української дейзі-бібліотеки було впроваджено завдяки шведсько-українському проекту.

Опублікував Ігор Саджениця

09 березня 2016


Примітка Тимура Литовченка: Раніше я публікував на Світочі матеріал про схожий ресурс для людей з вадами зору — бібліотеку (фактично медіатеку) «Ліхтар». Прикметно, що обидва ресурси створені у Львові. Але відмінності між ними значні:

1. Перша українська DAISY бібліотека створена в 2016 році, медіатека «Ліхтар» — в 2018 році;
2. Перша українська DAISY бібліотека створена
на шведські ґрантові гроші, медіатека «Ліхтар» — це абсолютно приватна ініціатива Віталія Репети;
3.
Перша українська DAISY бібліотека абсолютно не пристосована під потреби людей з вадами зору, медіатека «Ліхтар» — навпаки пристосована.
Не дивно, що розвиток Першої української DAISY бібліотеки до останнього часу був зупинений, хто займався її наповненням — невідомо. Але такою є доля 99,9% ґрантових проектів… Добре, що зараз наповненням цієї бібліотеки нібито опікується відома українська видавниця Анетта Антоненко. Сподіваюсь, вона зуміє вивести проект на новий, більш високий щабель.
Що буде з DAISY бібліотекою надалі?.. Побачимо. Але цікаво, що вже зараз я виявив там свій історичний роман "Помститися імператору", начитаний… ще в 2015 році!!! Передати текст для начитування туди могло лише видавництво «Фоліо». А я нічого не знав!..

+1
493
RSS
10:26
+1
Поки що я коротко переговорив з пані Анеттою, після чого надіслав їй мої казки "Обручка принца" та "Миколка й Різдвяна Зірка" в авторській начитці. Ще хочу надіслати добірку фантастичних текстів на озвучку. Що з цього вийде — побачимо…
10:28 (відредаговано)
+1
Що ж до Віталія Репети, то йому зараз не до літературних справ: народився син Юрко…
_чудово Ну що ж, письменники мать розмножуватися — доки молоді!..
23:42
+1
Розмноження — це поважна справа.

Випадкові Дописи