УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Українці штурмуватимуть Місяць

Українці штурмуватимуть Місяць
Джерело матеріалу:

NASA обрало 9 компаній для освоєння Місяця, серед них — Firefly з офісом в Дніпрі


Підприємства, обрані NASA, змагатимуться за гроші агенції, надавши свої послуги з доставки наукових вантажів або техніки на поверхню супутника. Загальна сума контрактів, яку можуть отримати учасники CLPS, — понад $2,6 млрд


Космічна агенція NASA опублікувала список з 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою спускових апаратів. Вони увійшли в програму NASA CLPS.

Обрані підприємства зможуть позмагатися за гроші агенції — загалом понад $2,6 млрд, надавши свої послуги з доставки наукових вантажів або техніки на поверхню супутника.

Компанії, які потрапили в список: Lockheed Martin, Astrobotic, Moon Express, Masten Space Systems, Deep Space Systems, Draper, Intuitive Machines, Orbit Beyond і Firefly Aerospace. У останньої — українське коріння.

Прототипи ракети-носія і посадкового зонду від Firefly

Компанія створена на базі Firefly Space Systems, яку в 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков. Вона розробляє легкі транспортники для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс знаходиться в США, АЛЕ R&D-центр (науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр) підприємства відкрився в Дніпрі. Там розробляють електрореактивний двигун і супутник. Компанія ще не проводила тестових або комерційних пусків — перші випробування намічені на 2019 рік, коли вона отримає доступ до космодрому.


Загальна сума контрактів, які можуть отримає учасники CLPS — понад $2,6 млрд. Кількість можливих місій, як і сума винагороди за кожну, не розкривається.


Як передає The Verge з посиланням на Томаса Зурбухена, заступника підрозділу NASA з наукових місій, агентство розглядає варіант надання коштів на розробку апаратури і дослідження. Проте в NASA не очікують, що всі 9 підприємств досягнуть успіху в освоєнні Місяця.

Програма CLPS стане першим кроком на шляху до повторної відправки людини на Місяць. Відповідну директиву президент Трамп підписав в грудні 2017 року. Відтоді агенція розробляє складний план із втілення її в життя. Малі наукові апарати, створені й запущені приватними компаніями, повинні розширити уявлення про доступні на Місяці ресурси. Наприклад, відшукати лід, який стане в нагоді для створення ракетного палива. Протестовані на апаратах технології зможуть створити повноцінний пілотований спусковий модуль. Також в планах агенції — спорудження орбітальної станції Gateway, яка слугуватиме своєрідним аванпостом для астронавтів і кораблів, які подорожуватимуть до Місяця.


Нагадаємо, в жовтні Європейський аерокосмічний концерн Airbus оголосив конкурс проектів технічних інновацій на Місяці. У ньому з 2019 року зможуть брати участь стартапи, а також дрібні й середні компанії з усього світу. Метою конкурсу «Moon Race» є розвиток технологій, необхідних для постійної присутності людини на Місяці.

+1
420
RSS
01:39
+2
_чудово Не Маском єдиним… _чудово
07:26
+2
Виправ помилку у заголовку: Місяць.
07:28
+2
Ті, хто давно колонізували Місяць, будуть заважати землянам.

Випадкові Дописи